trawa

Autor Wątek: Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy  (Przeczytany 8128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« dnia: Luty 21, 2003, 12:51:47 pm »
artykul pojawil sie akurat w pore, zeby rozstrzygnac spor wokol uzywania pistoletow. niestety, jestem prawie pewien, ze autor nie ustrzegl sie od bledow.

miecz: zdaje sie, ze oprocz mozliwosci parowania miecz pozwala nam na przerzut nietrafionych atakow zadanych mieczem podczaspierwszej tury walki (nie pamietam tylko, czy dziala to tylko wtedy, gdy wojownik uzywajacy miecza szarzuje, ale to latwo mozna przeciez sprawdzic)

wlocznia: zdaje sie, ze nie daje bonusu +2 do sily wojownikowi atakujacemu z konia, a jedynie +1. nie rozumiem tez zdania: "Wojownik uderza pierwszy nawet jeśli szarżuje na niego wróg (dotyczy tylko tury w której jest szarżowany)" a konkretnie tego co jest w nawiasie. skoro udeza pierwszy, NAWET kiedy jest szarzowany, czyli w domysle udeza pierwszy ZAWSZE (wylaczajac przypadki posiadania przez oponenta wloczni czy inne takie wydazenia), to co ma oznaczac ten komentaz, ze dotyczy to tylko tej jednej tury? albo jest zbedny, albo... czegos nie kapuje.

reszta zdaje sie juz byc bezbledna.

Offline Descartes

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2003, 02:20:16 pm »
jkai artykul??
i skad niby miecz ma takie mozliwosci?? jakos watpie, podaj zrodlo
pozdrawiam
ance with the Sword

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2003, 02:28:44 pm »
artykul na stronie gildii of kroz. nie posadzalbys mnie chyba o reklamowanie konkurencji...?

jeszcze raz podkresle: ZDAJE SIE. nei jestem tego pewien. ale lepiej dmuchac na zimne, nieprawdaz?

Offline Descartes

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2003, 02:55:36 pm »
przeczytalem, sprawdzilem i artykul calkowicie jest zgodny z rzeczywistoscia. To co napisales nie jest prawdziwe, skad to w ogole wziales? miecz ma tylko parowanie, spear ma +2 do sily  przy szarzy z konia i tak bylo zawsze:)
jezeli chodzi o spear, to obronca atakuje pierwszy w turze w ktorej zostal zaszarzowany, ale potem w hth walka rozpatrywana jest juz normalnie.
pozdrawiam
ance with the Sword

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2003, 06:04:14 pm »
spoko, jakos tak musialo mi sie przywidziec, ale dla pewnosci pojde do kumpla i doczytam jak jest wo orginale. moje watpliwosci co do speara biora sie stad, ze w bitewniaku tak jest, a poza tym po co by byla i wlocznia, i kopia w zasadach, skoro obie daja to samo? albo inaczej: po co zasada specjalna wloczni, skoro dubluje sie z zasada kopi; albo po co  kopia, skoro robi to samo co wlocznia?

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2003, 06:43:57 pm »
spear daje +1 do S przy szarzy z konia w pierwszej rundzie
paweł

Offline Dracon2

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2003, 10:05:14 am »
z mieczem to przeżut masz tylko gdy masz swordmasterów (czy jakoś tak)

Offline Descartes

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2003, 12:39:39 pm »
zgadz aie, +1 sily przy szarzy z konie dla spear, i przerzut ataku tez tylko przy swordmaster - dzis sprawdzilem:)
ale i tak nie ma to jak miec dwa krasnalskie topory i mistrzostwo w ostrzach:) (2 parowania i kazde nieudane mozna raz przerzucic:) )
ance with the Sword

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2003, 02:43:15 pm »
no i najwazniejsze parujesz jak WYRÓWNASZ rzut przeciwnika, a nie przerzucisz. (to jest najlepsze w skillu master of blades)
paweł

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2003, 10:37:42 pm »
Czyli mam zamknac wiec ten temat? ;)

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2003, 11:00:02 am »
skolo tylko prosze zmien w artykule o broni i zbrojach na gildii, dane na temat spear (z +2 S przy szarzy na +1 S)
bo to blad
paweł

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2003, 11:47:32 am »
nie mam niestety aktualnie dostepu do zasad, wiec tylko chce sie upewnic, jak to jest z ta wlocznia. majac ja atakuje pierwszy tylko w pierwszej turze combatu, a potem juz walka jest toczona wedlog inicjatywy, czy ciagle atakuje pierwszy?

tak na marginesie: w zamierzchlych czasach byl erpeg Krysztaly Czasu. tam byly niezle jaja z bronia drzewcowa. byly testy, czy utrzymasz przeciwnika na dystans, dzieki czemu miales bonusy w walce. ale jezeli przeciwnikowi udalo sie wsliznac blizej, to on mial bonusy. oj, bylo tam tabelek, bylo...

Offline drachenfeles

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2003, 08:08:58 pm »
eh kryształki... stare, pełne nieporozumień i błęów, ale jare...
no nic rozmarzyłem się, wracając do włóczni to tak, jak mówisz, atakujesz pierwszy, gdy szarżujesz, lub jesteś szarżowany, czyli w pierwszej rundzie walki wręcz. Potem decyduje inicjatywa.

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2003, 10:07:04 am »
haha
a moj kumpel mial w KC elfa co atakowal chyba cos okolo 12 razy w rundzie dlugim nozem
paweł

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2003, 10:33:51 am »
Krysztaly to pierwszy rpeg w ktory gralem, chodzilem do klubu itp. 1992 rok. Duzy sentyment wiec prosze mi nie obskakiwac mojej pierwszej gry rpg :) Kazdy ma do czegos sentyment....gra pszy piwku z kumplami ...eh. Mimo mnogosci bledow uwazam za fajny poczatek dla mlodych graczy