Autor Wątek: Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy  (Przeczytany 8571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Descartes

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2003, 10:37:32 am »
Calkowicie sie zgadzam:) jaka radosc byla, gdy pojawial sie magia i miecz:) szkoda, ze te czasy juz nie wroca:) a w krysztalki czasem jeszcze pogrywam, pomimo mechaniki i ogolnego na nia najazdu:) naprawde, kawalek fajnej historii... ech, wspomnienia, chlip chlip:)
pozdrawiam
Descartes
ance with the Sword

Offline drachenfeles

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2003, 10:52:34 am »
Skolo? a kto tu naskakuje, mimo iż mój pierwszy był WFRP, to sesji przy kryształkach nigdy nie zapomnę... a grałem wiele sesji w zyciu.

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2003, 05:03:22 pm »
skolo... czy ty naprawde polecasz KC poczatkujacym graczom? to ja podziekuje za taka rade. pamietacie moze Oko Yrrhedesa? to bym polecil, albo zapuszczenie sie na troszke glebsza wode, czyli WFRP, ale keysztaly... to tylko dla studentow bankowosci czy czegos, gdzie sie liczy slupki i procenty (ja lubie liczyc procenty, ale o troszeczke innej naturze)

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2003, 05:37:46 pm »
co to znaczy poczatkujacym????
ja sam najpierw gralem w add i KC
i jakos zyje. wszystko zalezy od mg i graczy jak chca grac, a mistrz sie przyklada to z kazdym systemem sobie poradza
a oko czegos tam autorstwa pana AS???
no coz jak ktos lubi minimalizm to polecam
ps a tam w sprawie tematy o zasadach to Vatt'ghern nie pisz jak nie masz
mozliwosci szybkiego zweryfikowania swoich twierdzen za pomoca zasad,
bo prowadzi to tylko do zaciemniania obrazu.
(no ja czasem tak robie, ale to dlatego ze nie mam sieci w domciu w krakau, ale ostatnio na kompa z ktorego pisze posty wrzucilem skan podrecznika)
paweł

Offline drachenfeles

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2003, 09:14:31 pm »
Tu zgodzę się i nie zgodzę z przedmówcami.
Kryształki mają strasznie nagmatwane i mogą zniechęcić, przy czym oko yrrhedesa żeczywiście jest takie, no właśnie brakuje tam zdrowej mechaniki, czego odwrotnością są KC tam tej mechaniki jest za dużo i do tego jest nie zdrowa :? Trudno znaleźć dobry początek, lecz moim zdaniem wszystko zależy od graczy i ich intencji.
Swoje najlepsze sesje w życiu zagrałem czysto storytellingowo (było to dawno temu, zanim ten termin stał się taki popularny) na marginesie dodam, ze odbywały się one zarówno w świcie KC, jak i Warhammera. W obu przypadkach oryginalną mechanikę uznaliśmy za beznadziejną, więc z niej nie kożystaliśmy, zdając się na zdrowy i logiczny (no może nie taki znów zdrowy i zawsze logiczny  :wink: ) osąd MG. Sam mistrzowałem tak wielokrotnie i nie licząc sporadycznych kłutni, było świetnie.

a właśnie, jak ktoś chce podręcznik to mam w PDF.

Offline Vatt'ghern

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2003, 12:54:33 am »
Cytat: "nahar"
co to znaczy poczatkujacym????
ja sam najpierw gralem w add i KC
i jakos zyje. wszystko zalezy od mg i graczy jak chca grac, a mistrz sie przyklada to z kazdym systemem sobie poradza
a oko czegos tam autorstwa pana AS???
no coz jak ktos lubi minimalizm to polecam
ps a tam w sprawie tematy o zasadach to Vatt'ghern nie pisz jak nie masz
mozliwosci szybkiego zweryfikowania swoich twierdzen za pomoca zasad,
bo prowadzi to tylko do zaciemniania obrazu.
(no ja czasem tak robie, ale to dlatego ze nie mam sieci w domciu w krakau, ale ostatnio na kompa z ktorego pisze posty wrzucilem skan podrecznika)


nie bylem poczatkujacym, jak zobaczylem KC, ale i tak mnie przerazily. oko jest autorstwa AS, ale wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze wyrosnie z niego gwiazda.

zgadzam sie co do zasad, masz oczywiscie racje. zwlaszcza, ze sam ganilem innych ,zeby z rzeczonego podrecznika kozystali. czuje sie zlajany i chyba moge obiecac poprawe (oczywiscie nei obiecuje, ze znowu nie wpadne w frenzy)

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2003, 09:09:59 am »
dla starszych graczy, znajacych angielski tak dobrze ze mogli sobie zagrac w wfrp - to grali w ang wersje lub jakas przetlumaczona gdzies dostepna (bo watpie ze na sieci ) bo wtedy to byky amigi i pc 8kH ;)).
DLa mnie pierwsze byly KC, wcale mnie nie razilo ze taka mechanika - bo nie mialem porownania z innymi systemami BO ICH NIE BYLO, a teraz kazdy madry i bruzdzi na KC, bo mam tyle pod nosem, ze az strach. DLatego polecam KC, bo b duzo sie nauczylem przy nich i wcale mi nie przeszkadzalo ze tyle liczb. Byla przednia zabawa i juz. Nie mowie ze ktos naskakuje, uwazam tylko ze wysmiewanie KC jest bezzasadne z mojego punktu widzenia - ktory zaprezentowalem wczesniej

Offline nahar

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2003, 11:43:53 am »
ja tez nie mialem porownania z niczym innym byly tylko KC
i wcale zle nie wspominam sesji granych wtedy (no glownie to prowadzielem).
Bylo tylko Kc i nic sie na to nie moglo poradzic - a przepraszam mialem jeszcze wtedy stycznosc jako gracz z ADD, w swiecie dragonlance, tez bylo zabawnie, bo nikt poza mistrzem nie mial podrecznika (mistrz tez nie mial swojego tylko jakies ksera czy cos takiego)
bardzo przydatny na sesjach w kc byl kalkulator, nie wiem jak u was?
paweł

Offline drachenfeles

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2003, 12:16:22 pm »
ee tam nic nie było  :wink: myśmy grali w WFRP bez podręcznika przez 2 lata, bo nikt nie miał, kiedyś poczytaliśmy trochę o tym świecie i graliśmy.
W KC zacząłem bawić się duuużo później, kupiłem podręcznik z ciekawości i fajnie sie grało, choć kalkulator i owszem z początku się przydawał. Później usprawniliśmy mechanikę KC na tyle, że nie było kłopotu.

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2003, 09:27:51 pm »
Cytat: "drachenfeles"
Później usprawniliśmy mechanikę KC na tyle, że nie było kłopotu.

i widzisz jak fajnie? ;>

Offline Descartes

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2003, 08:22:12 am »
och, wiadomo ze KC to nie jest szczyt systemu. Ale wspaniale sie gralo i mam wspaniale wspomnienia. i|I nie, nie polecam tego nikomu z nowych graczy. Co nie zmienia faktu, ze mimo  wielkich brakow wciaz mam wspaniale wspomnienia.
pozdrawiam
ance with the Sword

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2003, 10:32:35 pm »
A wogole to NTG! ;)

Offline skolo

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2003, 10:36:10 pm »
Cytat: "nahar"
skolo tylko prosze zmien w artykule o broni i zbrojach na gildii, dane na temat spear (z +2 S przy szarzy na +1 S)
bo to blad


poprawilem

Offline Netsu

Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 18, 2003, 09:16:58 am »
najlepiej sie zaczyna grac w rpg od własnych systemów gdzie wszystko jest takie jasne :]
czuj sie w banana...

Morph

  • Gość
Broń i zbroja w Mordheim - garść komentarzy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2003, 06:59:47 pm »
Ja polecam na początek WFRP w zupełności... Kryształy Czasu to jest zbyt skąplikowane na początek. I kartę sie robi za długo. Zauważcie też że autor podręcznika do KC zapomniał o doświadczeniu. Dodatek z zasadami doświadczenia pojawił się dopiero w Magii i Mieczu :) A w WFRP jest wszystko jasne. Tylko broń boże grać w WFRP profesjami ściągnietymi z neta. "Zabójca Bogów" (rozwinięcie od Zabójcy Trolli :) ) Chore nieprawdaż?