trawa

Autor Wątek: Komiksy dla dorosłych  (Przeczytany 26227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rorkboy

===
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2002, 03:55:02 pm »
Coś spokojnego, nie rozkrzyczanego i epatującego postmodernizmem, ale wciągającego. Ja stawiałbym na ' V for Vendetta ' albo ' From Hell ' Alana Moore`a ewentualnie seria 100 Naboi - jeden z najbardziej wciągających kryminałów w historii gatunku
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Karol Kremens

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2002, 04:07:35 pm »
From Hell - jak na pierwszy raz - za dlugie i za skomplikowane. Poza tym, jesli ktos widzial sieczke, jaka z tego Hollywood zrobilo, to moze z oporami podejsc do lektury.
Poza tym, umowny rysunek Campbella nie pomoze. Polecalbym raczej komus, kto przeczytal juz jakies inne pozycje komiksowe.

A dla "weterana" - obowiazkowy klasyk z pogranicza literatury, historii i architektury.

Offline krytyk

MOIM ZDANIEM
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2002, 11:05:41 am »
Poleciłbym do przeczytania conajmniej dwie pozycje:
"Mausa" (uzasadniac chyba nie warto?)
"Blacksad" - ocena tych albumów dałaby by mi pogląd czy czytelnik jest osobą inteligentną czy tylko patrzącą na "opakowanie" bo przecież te "zwierzaczkowe" komiksy opwiadają całkiem poważne historie i mają głeboki przesłanie.
To samo możn powiedzieć o cześc historii z "Usagim".
Mysle również że do komiksu mogłaby przekonać lektura "Westernu"

Offline ponury_jay

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2002, 11:40:30 am »
Blacksad ma głebokie przesłanie... hmmmm. Jakkolwiek bardzo mi się podoba (genialny klimat) to czegoś głebokiego w nim się nie dopatrzyłem.
Może przeczytam go jeszcze raz....

Offline Christof

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2002, 12:05:28 pm »
Moj ojciec zaczytywal sie swego czasu Wieczna Wojna.

Offline Joil Bregg

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2002, 12:26:43 pm »
Mojej dziewczynie, której wcześniej znane były tylko bardzo nieliczne produkcje mangowe podsunąłem wpierw "Western" (była zachwycona), później "Sin City" (wstrząśnięta i zachwycona) a na koniec pierwszą część "Sandmana" (zauroczona i oczywiście zachwycona). Dodam jedynie iż jest ona osoba dorosłą, nie intersesującą się zbytnio ani fantastyką a tym bardziej komiksem.
--
JB

Offline dnaoro

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 08, 2002, 11:09:02 pm »
ha. maus to powód do dumy dla komiksu, ale czy ktos kto pierwszy raz w zyciu 3ma go w rece przebrnie przez całość?

na 1 front trzeba wysunac cos ciezkiego i lekkiego za razem. powazne, ale łatwe. trudne, ale lekkie. na pewno nie mandragora, ani amber.. hmmm..
nie mam zielonego pojecia
;)

Offline Karol Kremens

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2002, 01:59:00 pm »
Z najswiezszych rzeczy wybor jest tylko jeden - "Sen Potwora". Czysta poezja. Polecam kazdemu znajomemu, jeszcze sie nie spotkalem z krytyka.

Offline konradkonrad

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2002, 03:37:47 pm »
A ja bym dodał jezcze Mikropolis, zwłaszcza pierwszy album.
Ale fakt faktem, że komiksow, które mógłbym spokojnie polecić osbie nieprzekonanej nie ma u nas zbyt wiele. Rzecz jasna wszystko zależy także od wymagań tej osoby, ale domyślam się że chodziło raczej o miłośnika tzw. kultury wysokiej? Bo komiksów, które po prostu nie obrażają inteligencji dorosłego czlówieka jest nieco więcej :-)
Pozdr
Konradkonrad

Offline KoM@R

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2002, 07:00:43 pm »
Na początek dałbym mu BATMAN:PMR (klasyk) następnie Kaznodzieje ,po tym jakby przeczytał zadzwonił bym po karetke ,bo pewnie dostałby zawału :D )))))
mmmm....

Offline Dinki

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2002, 10:10:41 am »
Dziwi mnie że chcecie zainteresować starsze osoby komiksami taki jak Sandman  czy 100 Naboi.Starsze osoby nie obchodzi żaden tam batman czy jakiś tam ambitny komiks z DC , nic to im nie mówi.Patrzą się na to jak na jakąś młodzieżową rozrywkę.Trza podstępu.Proponuje na samym początku zacząć od lekkich komiksów a później przejść dopiero na bardziej poważne.Ja bym polecił któregoś z Asterixów.Świetny komiks, duża dawka humory i bardzo miła kreska.Najlepiej ten komiks podrzucić na nocny stolik że niby sam się nim zainteresował.

Offline Voytek

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2002, 10:23:37 am »
W WRAKu przeczytalem o komiksie :"NIEBIESKIE PIGULKI"(Post) , ktory opowiada o  miłości młodego mężczyzny do kobiety zarażonej wirusem HIV.Dla dzieci to chyba nie bedzie?
ex, Drugs & CS!

Offline Spajder

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2003, 09:16:11 pm »
Takiemu starszemu panu dałbym XIII Dochodzenie, nie wspominając nawet, że były poprzednie części. Jeżeli przyniósłby mi ten komiks tego samego dnia i powiedział, że był ok. Wtedy pomyślałbym nad kolejnymi 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline mykupyku

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2003, 11:50:22 pm »
staruszkom to powinno podobać się Polowanie Bilala, znane im klimaty
opyright by mykupyku

Offline konradkonrad

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2003, 12:59:33 pm »
OFFTOPIC ale nie do końca...

Rorkboy:
Skąd wziąłeś swój avatar?
Czytałeś jakieś komiksy Dave'a Coopera?
Ja nie miałem okazji zapoznać się z żadnym, ale strasznie podoba mi się styl jego rysunków, chciałem nawet zrobić sobie koszulkę z którymś z jego strony...
I zdaje się, że to też są komiksy dla dorosłych.