Autor Wątek: Komiksy dla dorosłych  (Przeczytany 26227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 05, 2003, 02:17:04 pm »
Najpierw dałbym "Niebieskie pigułki" i "Mausa" - żeby przekonać, że komiks może opowiadać historie o codzienności i że nie trzeba go zaraz wiązać z sensacją czy fantastyką.
Następnie poszedłby "Signal to Noise" Gaimana i McKeana (choć dla kogoś nie obeznanego z materią komiksu mogłaby to być książeczka trudna w odbiorze).
Osobie twierdzącej że temat superbohaterski to schematyzm dla ubogich duchem dałbym najpierw "Zabójczy żart", a jak by ta osoba łyknęła, dostałaby kolosy: "Watchmen", "DKR" i "Arkham Asylum".
Co do Preachera to nie wiem czy bym ryzykował; taki komiks może utwierdzić w przekonaniu, że komiksy epatują przemocą, wulgaryzmami itp. Za to na pewno dałbym "From Hell", jakkolwiek ten komiks, co tu kryć, wymagałby od tej osoby  dobrej woli, w końcu 560 stron to nie przelewki.
No i oczywiście "Sandman" - jako przykład komiksowej poezji.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 05, 2003, 03:56:41 pm »
krótko:
maus,
sandman,
preacher(dla niepokornych :D )
tyle na razie
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Voytek

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 01, 2003, 12:45:45 pm »
"Wloskie wakacje" czytal ktos moze???Wydanie pirackie i jak sami sie chwala  jakosc kserograficzna(!?) tzn. jak to wyglada?O kolorach moge zapomniec? autor Tarlazzi - troche pobuszowalem po necie i gosciu ma talent , powiedzial bym ze nawet wiekszy niz Manara . Chyba sie skusze - only 22 zl.Tylko ciekawe jak z jakoscia ,  kolorem i iloscia stron ?Zeby tak mozna bylo zobaczyc jakies przykladowe plasze...
ex, Drugs & CS!

Offline mykupyku

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 01, 2003, 04:59:54 pm »
Cytat: "Voytek"
"Wloskie wakacje" czytal ktos moze???Wydanie pirackie i jak sami sie chwala  jakosc kserograficzna(!?) tzn. jak to wyglada?O kolorach moge zapomniec? autor Tarlazzi - troche pobuszowalem po necie i gosciu ma talent , powiedzial bym ze nawet wiekszy niz Manara . Chyba sie skusze - only 22 zl.Tylko ciekawe jak z jakoscia ,  kolorem i iloscia stron ?Zeby tak mozna bylo zobaczyc jakies przykladowe plasze...



nie polecam pirackiego wydania - jest okropne, nie tylko format pocztówkowy, ale jakość niewiele lepsza od ksero

scenariusz banalny, w kolorze i w A4 komiks wygląda dużo lepiej (można dostać jego czeskie wydanie)

i temu panu daleko do Manary
opyright by mykupyku

Offline Voytek

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 02, 2003, 03:54:10 pm »
A czy pirackie wydanie "Zapach niewidzialnego" Manary wyglada tak samo?
Rowniez nie warto?

looknij sobie tylko na to...
http://www.lucatarlazzi.com/sexwoman.htm
ex, Drugs & CS!

Offline graves

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 02, 2003, 06:03:06 pm »
Cytat: "Voytek"
A czy pirackie wydanie "Zapach niewidzialnego" Manary wyglada tak samo?
Rowniez nie warto?


Wydanie "Zapachu niewidzialnego" nie jest złe. Nie jest to co prawda kreda, ale papier nie jest taki najgorszy. Ja byłem zadowolony z zakupu. :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 02, 2003, 06:04:29 pm »
Przepraszam za podwójną wiadomość. Miałem kłopoty z połączeniem.
Jak najbardziej polecam ten komiks.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mykupyku

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 02, 2003, 07:59:11 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "Voytek"
A czy pirackie wydanie "Zapach niewidzialnego" Manary wyglada tak samo?
Rowniez nie warto?


Wydanie "Zapachu niewidzialnego" nie jest złe. Nie jest to co prawda kreda, ale papier nie jest taki najgorszy. Ja byłem zadowolony z zakupu. :wink:


"Zapach niewidzialnego" ma format B5, usztywnione okładki, grzbiecik i zwykły papier ale dobrej jakości, tak samo jakość grafiki jest dobra
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 02, 2003, 08:01:10 pm »
Cytat: "Voytek"

looknij sobie tylko na to...
http://www.lucatarlazzi.com/sexwoman.htm



gdyby tak wyglądał komiks tego pana to byłby bestsellerem :)
opyright by mykupyku

Offline JANKE'S

Komiksy dla dorosłych
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 03, 2003, 09:30:00 am »
"Zapach niewidzialnego" jak na pirata jest bardzo dobrze wydany. Przyznam że jak go kupiłem to póżniej szukałem kolejnych jego komiksów bo myślałem ze wydali tego wiecej