Autor Wątek: biel-tan 1500  (Przeczytany 8934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Eldarzy do HtH na pieszo
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2003, 11:16:35 pm »
Heyka !!!
>chcialem zrobic armie turniejowa hth ale na piechote zeby bylo duzo >modeli
Co sie tyczy pytanka dotyczacego zasad: piechota zaslania piechote i to na swoja podwojna wysokosc ... tylko, ze nie zaslaniaja oddzialy, a poszczegolne modele. Wiec tak - jezeli ustawisz Avengerow tuz obok siebie, to zrobia murek dla reszty.
Koncepcja armii: coz - nie chce Cie rozczarowywac ... ale armia do HtH na pieszo ?? Toz to paranoja ... jak bedziesz chcial grac z armia strzelecka, to oczywiscie nogdzie nie dojdziesz, bo Cie wystrzelaja (policz ile tur idzie sie 30 cali dajmy na to). Jak bedziesz chcial grac z armia do HtH, to cie bedzie przewyzszala szybkoscia i manewrowoscia - slowem - uderzy Cie tam, gdzie bedzie najbardziej bolalo - i nic Ci juz nie zostanie na odpowiedz.
Moja konkluzja - armia do HtH na pieszo (oprocz Tyrkow of course - choc oni bez skrzydelek, to tez by nie mieli tak wesolo ;) nie ma prawa bytu.
Cze !!!

Offline jachu_ka

biel-tan 1500
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 04, 2003, 11:39:08 pm »
Cytat: "shirO_"
hmm..
(a ja myslalem ze naprawde oszczedzialem na upgrade)


nie oszczedzasz- po co ten force sword? mieso ma szybko umierac i tyle- po co im w tym przeszkadzac? :D

Cytat: "shirO_"
wiec postawilem sobie limit jednego czolgu.


no to to jest niestety zly limit ;) wywal avengerow i masz serpenta i pare punktow w zapasie

Cytat: "shirO_"
a wiec jak ja to widze, Farseer glownie guiduje fireprisma jelsi on trafi bez guide guiduje ciemnych raperow.


hehe, nie ma bata- guida rzucasz na poczatku tury, czyli zanim zaczniesz strzelac, a nie po strzale :P

Cytat: "shirO_"
pozatym czasem pozwoli na reroll save u kogos niedaleko a i z mindstorma przywali.


no to po co mu jetbike?

Cytat: "shirO_"
dire avengers sa eldarskimi odpowiednikami marines (i nie moga miec platformy i sa w troops)


w biel-tanie tez?

Cytat: "shirO_"
chcialem miec jakies miecho


ehmmm... za koszt jednego takiego oddzialu masz 19-20 guardianow... czyli dwa razy wiecej miecha...

Cytat: "shirO_"
pozatym exarch ma force sworda.


masz 3 ataki z sila 3- zeby zatluc takiego np. grubasa musisz trafic, zawoundowac na 6 a potem on zdaje liderke na 10. marne szanse, a 20 punktow idzie w bloto

Cytat: "shirO_"
w formie transportu chialem wykorzystac dire avengerow (jako murek:])


strasznie wolny ten transport no i nic nie daje, jesli przeciwnik podjedzie z boku, bo wtedy moze walic po tych ktorych chowales
poza tym murek ma jedna kosmiczna wade- jesli go ktos zajdzie z boku i przypieprzy z ciezkiego palnika to murek zwyczajnie znika.

Cytat: "shirO_"
niestety ale wave serpent jest imo za drogi (za jednego wave serpenta wystawiam kolejny oddzial np banshe ktory moze wiecej)


moze wiecej jesli dojdzie. a nie dojdzie. wiesz co z cipkami robi tak smieszna bron jak ciezki bolec? :death:
pzdr

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline shirO_

biel-tan 1500
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2003, 12:26:29 am »
Unnamed1500 Pts  -   Swordwind Army

1 Farseer (HQ) @ 72 Pts
     CC Weapon (x1); Shuriken Pistol (x1)
     Guide [30]

4 Dark Reapers (Troops) @ 233 Pts
     Reaper Launcher

     1 Exarch @ [85] Pts
          Missile Launcher
          Fast Shot [20]

9 Howling Banshees (Troops) @ 306 Pts
     Power Weapon; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Exarch @ [37] Pts
          Executioner; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Wave Serpent @ [125] Pts
          Linked Shuriken Catapults; Linked Star Cannon

9 Striking Scorpions (Troops) @ 352 Pts
     Mandiblasters; Shuriken Pistol & CCW; Plasma & Haywire Grenades

     1 Exarch @ [56] Pts
          Mandiblasters; Scorpion's Claw; Shuriken Pistol; Plasma & Haywire
          Grenades
          Crushing Blow [10]

     1 Wave Serpent @ [125] Pts
          Linked Shuriken Catapults; Linked Star Cannon

1 Wraithlord (Heavy Support) @ 120 Pts
     Flamer (x2); Bright Lance

1 Wraithlord (Heavy Support) @ 120 Pts
     Flamer (x2); Bright Lance

1 Fire Prism (Heavy Support) @ 115 Pts
     Linked Shuriken Catapults; Prism Cannon

5 Guardian Defender Squad (Elites) @ 90 Pts
     Shuriken Catapult

     2 Grav Platform & Crew @ [50] Pts
          Shuriken Catapult (x2); Star Cannon (x1)

5 Guardian Defender Squad (Elites) @ 90 Pts
     Shuriken Catapult

     2 Grav Platform & Crew @ [50] Pts
          Shuriken Catapult (x2); Star Cannon (x1)

Models in Army: 45


Total Army Cost: 1498

hmm ?;]
LOOD RUNS, ANGER RISES, DEATH WAKES, WAR CALLS!

Offline shirO_

biel-tan 1500
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2003, 12:29:02 am »
tak w bieltanie dire avengersi tez sa troops :]
LOOD RUNS, ANGER RISES, DEATH WAKES, WAR CALLS!

Offline jachu_ka

biel-tan 1500
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2003, 07:15:50 am »
rozpiska niestety malo oryginalna ale dosc skuteczna :)
tyko ten prism...

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Eman

  • Gość
Biel-Tan raz jeszcze
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2003, 09:01:26 am »
Heyka !!!
Od razu lepiej - armijka nabrala szybkosci i skutecznosci :D
Mozna by sie ewentualnie zastanowic nad uszczknieciem gdzieniegdzie punkcikow na drugiego Farseera z Fortunem - i dolaczania go np. do Scorpionow. Chlopaki staja sie wtedy o wiele wytrzymalsi.
Cze !!!

Offline miśchałabała

biel-tan 1500
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2003, 06:06:09 pm »
A oto moja rospiska na 1501 pts. na Biel - Tan... Totalny Fire Power! :twisted:



HQ ... 310p...

Avatar 80p.
Court of the Young King: 2x Dire Avenger Exarch  52p. (2x Diresword 40p. 2x Defend 24p 2x Distract 16p.)  Howling Banshee Exarch 32p. (Executioner 5p. Acrobatic 8p.) Striking Scorpion Exarch 28p. (Scorpion Claw 15p. Crushing Blow 10p.)  ...310p...

Heavy Support ...575p...

3x War Walker 90p. 3x Eldar Missile Launcher 135p.  3x StarCannon 105p.  ...330p...

Wraithlord 75p. Missile Launcher 50p.  ...125p...

Wraithlord 75p. StarCannon 45p.    ...120p...


Troops ...616p...

5x Dark Reapers  185p. Exarch 18p. Missile Launcher 10p. Crack Shot 10p. Fast Shot 20p.  ...243p...


5x Dark Reapers  185p. Exarch 18p. Missile Launcher 10p. Crack Shot 10p. Fast Shot 20p.  ...243p...

8x Dire Avenger 96p. Exarch 14. Diresword 20p.  ...130p...




1501pts.

Offline Nathaniel

biel-tan 1500
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2003, 06:32:33 pm »
z przykroscia musze napisacze nie jest to :"Totalny Fire Power"...  8)
court of the young king to pomylka... nie masz czym DR zaslonic i szybko ktos ich wystrzela lub zaszarzuje... przeciwnik od razu skoncentruje ogien na walkerach o DR i koniec bitwy...
malo modeli...
takie sobie...
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline miśchałabała

biel-tan 1500
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2003, 06:45:55 pm »
To sie jakos sprawdzalo jesli chodzi o walke z Necronami... Tyle ze wtedy Avatar I Court of Young King kosztowalo mnie przawie 500pts. mialem dwa sklady strinkinow, jeden squad DA trzy War Walkery i dwa Wraithlordy... Oberwalem ale to przez utopinoe punkty....

Po za tym na razie musze zbierac armie ktora bedzie tania jesli chodzi o kase.... Jesli chodzi o zrodlo moich figurek to skupuje od innych, albo kupuje na Allegro..... Wiec niestety im mniej modeli tym mniej wydam. Wiem ze nie zawsze jest tak ale jakos na turniej zdazyc trzeba....

Offline jachu_ka

biel-tan 1500
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2003, 08:51:46 pm »
Cytat: "Farseer"

Avatar 80p.
Court of the Young King: 2x Dire Avenger Exarch  52p. (2x Diresword 40p. 2x Defend 24p 2x Distract 16p.)  Howling Banshee Exarch 32p. (Executioner 5p. Acrobatic 8p.) Striking Scorpion Exarch 28p. (Scorpion Claw 15p. Crushing Blow 10p.)  ...310p...


court sie sprawdza jesli wezmiesz same cipki- malo to klimatyczne ale dosc skuteczne

Cytat: "Farseer"
3x War Walker 90p. 3x Eldar Missile Launcher 135p.  3x StarCannon 105p.  ...330p...


wywal launchera i daj po drugim star cannonie. i dorzuc golego farseera z guidem

Cytat: "Farseer"
Wraithlord 75p. Missile Launcher 50p.  ...125p...

Wraithlord 75p. StarCannon 45p.    ...120p...


dzizas... missle launcher? to zombiaki w ogole maja taka opcje? :shock:
skoro masz starcannony na wyparowywaczach to nie bierz ich wiecej- wrzuc w to miejsce lance

Cytat: "Farseer"
8x Dire Avenger 96p. Exarch 14. Diresword 20p.  ...130p...


co Wy tak z tym dire swordem? wywal to w diably, sproxuj avengerow na guardianow zrob z czegos platforme. wtedy to ma jakas wartosc ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline miśchałabała

biel-tan 1500
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 05, 2003, 10:27:36 pm »
Wezme sobie wszystkie rady do serca ale chcialbym wiedziec co mysla o tym ShirO i Stormacaller 8)  Chce ja najpierw wyprobowac, a dopiero potem modyfikowac 8)  Ale spox jakos to bedzie... Luzik i wszystko jest cool 8)  ( Co ja mam z tym textem? :D )

Offline shirO_

biel-tan 1500
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 05, 2003, 10:38:44 pm »
hmmm... co ja mysle? za duzo punktow w upgrade. warwalkery do smieci. court do smieci. 2 farseerow i guardiani.
LOOD RUNS, ANGER RISES, DEATH WAKES, WAR CALLS!

Offline shirO_

biel-tan 1500
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2003, 10:40:21 pm »
jak sie nie zamkniesz w 40 modelach nie wychodz na stol... takie jest moje zdanie :]
LOOD RUNS, ANGER RISES, DEATH WAKES, WAR CALLS!

Offline miśchałabała

biel-tan 1500
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2003, 10:43:58 pm »
Stary najpierw chce zlozyc obojetnie jaka armie ( i to jak najszybciej ) a potem kupowac reszte.... ja na razie kasy nie mam, za duzo wydatkow niestety... Ale spox i tak wiem ze sie nie wyrobie na turniej wiec i tak nie mam co sie spieszyc... a szkoda.... ale spox wszystko jest cool 8)

Offline jachu_ka

biel-tan 1500
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2003, 09:48:23 am »
Cytat: "shirO_"
jak sie nie zamkniesz w 40 modelach nie wychodz na stol... takie jest moje zdanie :]


nie wiem w ktora strone to dziala ale ja mam 23 modele... no ale nie wychodze tylko wyjezdzam :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

 

anything