Autor Wątek: Enki Bilal  (Przeczytany 76299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Enki Bilal
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2003, 05:53:19 pm »
e devilred,  mi sie wydaje, ze jak ktos nie czytal pierwszej czesci to chyba malo moze z tego zrozumiec :PP
no ale patrze na to z perspektywy kogos kto czytal 'sen potwora' wiec moze sie myle?

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Enki Bilal
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2003, 01:49:02 pm »
no wlasnie ....czesc pierwsza mnie zachwycila.....pomysl na bohateruh pszepyszny....sama wizja pszyszlosci niesamowita.....fabula pelna elemenntuf zaskoczenia.....niepokojaca , dolujaca grafika....I TO PYTANIE: co bedzie dalej....w poniedzialek dostaje wyplate i pierwsza rzecz jaka zrobie to bedzie zakupienie 32 grudnia
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Enki Bilal
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2003, 11:34:05 pm »
e tam Tiall, nie przejmuję się że nie czytałem 1szej części . za jakiś czas nadrobię. teraz delektuję się moją ignorancją i czytam 32 grudnia :)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Enki Bilal
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 10, 2003, 01:29:41 pm »
Ja podziwiam ludzi, ktorzy tak z marszu podchoda do 32 Grudnia. Gdybym tego samego dnia nie przeczytal Snu Potwora (drugi raz), to pewnie zaliczylbym ten komiks do kategorii "niezrozumialego belkotu".  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline diefarbe

Enki Bilal
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 11, 2003, 03:48:52 pm »
Ta.
Ja też ale Devil to debeściak i przeczytał 32 grudnia w pociągu jak wracalismy z MFK. (zresztą jak prawie wszystkie komiksy które kupiłem na MFK a których on nie kupił). :giggle:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Enki Bilal
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 11, 2003, 08:18:52 pm »
8)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Rzezbiarz.wg

Enki Bilal
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 12, 2003, 09:14:41 am »
Cytat: "xionc"

Autor twierdzi, ze korzystajac z metody pomiaru przy uzycia izotopu wegla C14 zmierzono czas jakichs przedmiotow na 72 miliony lat. Jest to kompletna bzdura, poniewaz czas polowicznego rozpadu dla tego izotopu wynosi niecale 6 tys. lat, a czas calkowitego rozpadu wynosi mniej niz 30 tysiecy lat. Po tym czasie izotop przestaje promieniowac, bo go juz po prostu nie ma.

Oszacowanie wieku czaszki, czy kosci na podstawie zawartosci izotopu wegla, ktorego tam nie ma praktycznie od zawsze przypomina troche zmierzenie odleglosci z Ziemi do Ksiezyca na podstawie linijki wbitej w podloge.

Poza tym komiks jest wporzo.


Yea!
Wtopa na maksa.
Pasowalby ten post w Ale PLAMA.
Powinni uzywac metody opartej na innym izotopie promieniotworczym o znacznie dluzszym czasie rozpadu polowicznego. Jest ich kilka stosowanych powszechnie do datowania starszych próbek

Offline Kurczaczek

Enki Bilal
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 12, 2003, 10:33:12 am »
Wczoraj w nocy przeczytalem 32 grudni i powiem jedno: komiks wymiata. Jak dotad moim ulubimonym albumem byla wciaz kobieta pulapka,  a Sen Potwora srednio mi sie poidobal ale tera...

Bilal rzadzi
...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Enki Bilal
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 12, 2003, 11:04:28 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"

Yea!
Wtopa na maksa.
Pasowalby ten post w Ale PLAMA.
Powinni uzywac metody opartej na innym izotopie promieniotworczym o znacznie dluzszym czasie rozpadu polowicznego. Jest ich kilka stosowanych powszechnie do datowania starszych próbek


Taak, ale tez nie tak latwo. Mozna co prawda stosowac izotopy potasu (1.3 mld lat), uranu (4,5 mld) albo kurde moj ulubiony Tor (14 mld lat), ale to nie sa izotopy przyswajane przez organizmy zywe. To sie raczej stosuje do mineralow, a w komiksie znalezli jakies kosci, czy cos takiego.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Voytek

Enki Bilal
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 15, 2003, 01:32:25 pm »
w recenzji na gildi CD Jack pisze "Sceneria "Snu potwora" byłą niewątpliwą inspiracją dla filmu Luca Bessona "Piąty element"."

a czy przypadkiem nie bylo odwrotnie?
komiks wydano w '98 r a film mial premiere w cannes  w maju '97
ofkors zarowno prace nad filmem jak i komiksem rozpoczely sie znacznie wczesniej ale mozliwe jest ze to Bilal zafascynowal sie 5 elementem jeszcze w trakcie prac nad filmem
a moze on pomagal w realizacji tego filmu i wykonal tzw. poczatkowe szkice , rozrysowanie filmu scena po scenie???
tak czy siak na drugiej stronie komiksu "Sen Potwora" widac napis umieszczony na tyle taxi "BESSON"

cos w tym musi byc... :hmm:
ex, Drugs & CS!

Offline Czopek Piotrek

Enki Bilal
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 15, 2003, 01:48:51 pm »
Enki Bilal pracował przy 5 elemencie. Tak samo jak zdaje sie i Moebius i jeszcze ktos z uznanych fancuskich rysownikow. Przyjrzyj sie obcym (szczegolnie z poczatku filmu) a zobaczysz, ze wygladaja jak by byli wyciagnieci z komiksu Bilala albo Moebiusa wlasnie.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Enki Bilal
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 15, 2003, 10:15:42 pm »
dobrze wiedzieć, że nad filmem który bardzo lubię pracowali tacy mistrzowie :)  ech kreska Bilala w 32 grudnia je  G E N I A L N A !!!!!
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Enki Bilal
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2003, 06:08:00 pm »
czekam właśnie na paczke od ludzi z egmontu i jak tylk ją dostanę będę miał fszyskie komiksy bilala wydane w Polsce....na razie moge sie tylk wypowiadac o tym wybitnym artyscie na podstawie trylogii nikopola i dwuh tomuf o nike'u ....bilal to jeden z moih faworytuf.....zgadzam sie ze jego  głowni bohaterowie obu trylogii są do siebie podobni ,obaj są wplątani w polityczno-brudne sprawy nie ze swojej woli, obaj nie lubią wojny....ale na tym podobienstwa sie urywaja a zaczynaja dwie swietne historje...ta o nike'u wydaje sie być dojrzalsza ,bardziej porywajaca ....no i humor ,nikt jakos o tym nie pisał ale jakby przygnębiającą historję snuł pan bilal to zawsze jest w niej ten jego specyficzny humor za co tesz należą mu się brawa :o tak zareagowałem po lekturze targuf niesmiertelnyh....potem nastepne czesci opowiesci o nikopolu (nie skracajmy tego imienia do nike) spełniały tylk me oczekiwania....gdy jednak zanurzyłem sie w lekturze snu potwora to znuf pozytywnie :o
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline sqty

Enki Bilal
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 21, 2003, 11:00:10 pm »
Bilal to artysta wielkiego formatu.Uparcie pcha komiks  coraz wyżej i wyżej.To jeden z tych komiksiarzy ,którzy z całą świadomością wykorzystują ten gatunek do powiedzenia spraw istotnych dla całej ludzkości. W jego komiksach zawsze było miejsce na głębokie przemyślenia natury moralnej,filozoficznej.RESPEKT
Podobieństwo większości  twarzy u Bilala jest jak najbardziej zamierzone-takie twarze już nieodmiennie będą  się z  nim kojarzyć-i bardzo dobrze-jest przez to rozpoznawalny na pierwszy rzut oka.
"Sen Potwora " to zdecydowanie najbardziej dojrzałe dzieło Bilala jeżeli chodzi o fabułę.Dla mnie czytało się go najlepiej. Co nie znaczy ,że inne jego prace były słabe.Po prostu "Sen Potwora " ma wg mnie najlepiej przemyślaną ,spójną i logiczną fabułę-wątki są czytelne i przejrzyste .Całośc frapuje bardzo mocno.Bialal jak zwykle porusza świeże problemy społeczne(terroryzm ,totalitaryzm,wojna w Jugosławii)jednak w żaden sposób nie jest to przegadane- cały czas coś się dzieje.Powiem szczerze ,że jego wizja przyszłości w Śnie Potwora mocno mnie przeraziła -tak jest obrazowa.
Niecierpliwie czekam na 2 część po polsku.I na Exterminatora...
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Anonymous

  • Gość
Enki Bilal
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 22, 2003, 09:17:24 am »
Cytat: "Czopek Piotrek"
Enki Bilal pracował przy 5 elemencie. Tak samo jak zdaje sie i Moebius i jeszcze ktos z uznanych fancuskich rysownikow. Przyjrzyj sie obcym (szczegolnie z poczatku filmu) a zobaczysz, ze wygladaja jak by byli wyciagnieci z komiksu Bilala albo Moebiusa wlasnie.


a dlaczego miasto z "piatego" ma taki valerianowy klimat? :)
Bilala nie pamietam w napisach koncowych, ale na pewno byl Moebius i Mezieres wlasnie