Autor Wątek: Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego  (Przeczytany 8195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czopek Piotrek

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2005, 06:38:55 pm »
no bracie, to Ci dopiero wiadomość  8) Gratulacje, cieszę się niesamowicie i już niecierpliwie czekam na efekty pracy - bardzo jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w wersji komputer 3d.

Offline repek

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2005, 10:59:48 pm »
Gratulowałem na mailu, więc tu się spytam już w temacie - będziesz miał jakikolwiek wpływ na kształt projektu, czy Bagiński robi wszystko sam?

Pozdrówka

Offline Jaszcząb

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 22, 2005, 06:49:49 am »
Świetna sprawa. Gratulacje dla autora za stworzenie dzieła, które wyrwało się z papierowych ram. Czy mi się wydaje, czy cała sprawa zaczątek ma swój w luźnych pogaduchach na Forum Rewolucji?

Anonymous

  • Gość
Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2005, 07:24:56 am »
Cytat: "repek"
będziesz miał jakikolwiek wpływ na kształt projektu, czy Bagiński robi wszystko sam?


a czytałeś txt na filmwebie?....

komiks będzie dość wiernie przełożony na język 3D. nie mówię, że będzie wyglądał tak samo, bo to by było bezsensowne. Ale - postaci są wzorowane na oryginalnych, wnętrza, nastrój rewolucji, wszystkie dialogi, wszystkie sceny, układ narracyjny, jak również tonacja kolorystyczna komiksu - to wszystko zostaje w prawie niezmienionej formie.

Moja część pracy właściwie jest już zakończona (szkice pod rendery) i udało się dosyć wiernie oddać charakter postaci po przełożeniu na 3D.
Wygląda to fantastycznie, ale to moje subiektywne spojrzenie jako autora tych ludzików. :D

pzdr
m

Offline graves

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2005, 08:47:59 am »
Gratulacje :D
Już się nie mogę doczekać na ten filmik.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:36:33 am »
No...
I w ten własnie sposób dokonuje się nobilitacja...








X muzy

 :D  :D  :D  :D
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline repek

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2005, 12:40:30 pm »
Dzięki za odpowiedź, ale jeszcze pomęczę. :)

Czy - gdy wiesz, że teraz ukaże się film na podstawie Twojej twórczości - wolisz, by to było jak najbardziej wierne podstawie [oryginałowi], o ile w ogóle jedno medium może być wierne drugiemu, czy też wolisz, by miała miejsce jakaś interpretacja?

Tolkiena nie da się spytać, co sądzi o filmie Jacksona, więc jesteś jedną z nielicznych okazji...;)

Pozdrawiam

Anonymous

  • Gość
Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2005, 12:48:49 pm »
film będzie dosyć wiernie oddawał oryginał, bo jak mówił Tomek to praktycznie gotowy scenariusz filmowy jest i nie ma co zmieniać za bardzo albo ulepszać. Dorzuconych zostanie parę smaczków, ale to wszystko okaże się dopiero po premierze.
kinematograf, jako komiks to moje dzieło, skończone, więc nie widzę w nim nic co można by poprawić - bo poprawiłbym to przed ukończeniem pracy nad tym komiksem. mówimy o stronie fabularnej, bo rysunkowo to oczywiście znalazłoby się kilka rzeczy do poprawienia.
tak więc patrząc na scenariusz wolę opcję wiernego odtworzenia, niż interpretacji.

m

Offline repek

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2005, 03:10:20 pm »
Mhm... A wydaje Ci się, że to w ogóle możliwe? To znaczy, oczywiste jest, że idealne odwzorowanie jest niemożliwe [co widać nawet w Sin City], ale czy w ogóle jest w takim razie sens?

Kinematograf jest świetny i już. Lepiej się tego zrobić nie da, a skoro się nie da, to nie wiem, czy nie ciekawszym i większym wyzwaniem byłoby zrobić coś 'na tą melodię', pod wpływem inspiracji. Inna sprawa, że to krótka i bardzo zamknięta opowieść, więc zadanie nie byłoby proste.

Oczywiście to, o czym mówię, to kwestia scenariusza i treści bardziej, niż sprawa warstwy wizualnej. Tutaj jestem pewien, że będzie bardzo interesująco, bo materiał daje pole do popisu.

Pozdrawiam serdecznie

Anonymous

  • Gość
Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2005, 07:22:21 am »
To historia przyciągnęła Tomka do tego komiksu i do pomysłu sfilmowania go. To głównie ten pomysł chce pokazać w swoim filmie, więc robienie czegoś na motywach to wogóle nie wchodzi w grę. Wizualnie natomiast to oczywiście będzie się różniło od tych koślawych moich rysunków akwarelką. Film jednak operuje innymi środkami wizualnymi. W komiksie masz klimat podupadłych kamieniczek, zakurzonych wnętrz, starych sprzętów - ale to kwestia bardziej wyobrażenia sobie tego kliamtu na podstawie rysunków, w filmie to będzie pokazane jak na dłoni. I hope.

Offline turucorp

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2005, 07:57:31 am »
a wlasnie, gratulacje Mati ;)

Offline kingquest

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2005, 06:04:53 pm »

Anonymous

  • Gość
Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2006, 02:46:41 pm »

Offline Rybb

Kinematograf wg Tomasza Bagińskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 01, 2006, 03:32:37 pm »
Pamiętam niektóre koncepty z marcowych WSK - stronka bardzo przyjemna. wiadomo - gratuluje

Kiedy jakieś animowane sample?

 

anything