trawa

Autor Wątek: Muzyka filmowa i ta z gier  (Przeczytany 32403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśnia

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2003, 08:55:58 pm »
dzieki. mi tez podoba sie ost do LoTR'a. muzyka bardzo fajnie pasowala do filmu, ale bez niego dziala jako dobry przypominacz fajnych scen
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline CaveSoundMaster

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2003, 03:19:49 pm »
Wg. mnie Soundtrack musi się przede wszystkim wkomponowywać w twór właściwy (grę/film), a nie być dobry do odsłuchania. Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że "muzyka do filmu jest cienka, bo nie nadaj się do odsłuchania poza filmem". Jeśli się nadaje to plus dla niej, jeśli to trudno.

A muzyka do gier powinna być mniej dyskryminowana tj. powinna być na równi z OST-ami filmowymi. Powinno się ją sprzedawać normalnie.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Kormak

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2003, 03:36:31 pm »
Na Zachodzie pewnie soundtracki z bardziej znanych gier są dostępne w większych sklepach. Jeśli nie, to pewnie firma ma za mały budżet, żeby ryzykować wydanie osobne. Ale w wypadku takich sław komponujących muzykę do gier, jak Nine Inch Nails (Quake) czy David Bowie (Omikron - The Nomad Soul)...

Ja trafiłem w sklepie na wydaną (przepięknie zresztą) płytę z muzyką do "Riven". W całej trylogii Mysta muzyka jest rewelacyjna.

O jeszcze w jednej grze fajna jest muzyka - "Dreams to reality".
Ostatnio wielkie wrażenie zrobiła na mnie muzyka w "American McGee's Alice" - wielka gra, wielka muzyka.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2003, 03:39:18 pm »
Dnenrwuje mnie Blizzard ze swym naciąganiem na "Edycje Kolekcjonerskie" z Soundtrackami. Bo Soundtracki do gier Blizzarda są rewelacyjne. Szkoda, że nie ma Soundtracka do Starcrafta.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Djinn

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2003, 06:43:03 pm »
2 akt D2 :P i reszta blizardowych dziel no i of kors IWD 1 i 2 maja zawaliste soundy :P

Offline rockatansky

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2003, 02:24:00 am »
...uwielbiam ścieżki dźwiękowe zarówno z filmów, jak i gier...z gier polecam szczególnie ścieżkę z Silent Hilla 2 - pozazdrościć mógłby niejeden film... jeśli chodzi o filmy to moje zainteresowania na tym polu są bardzo szerokie: Requiem for a dream, O brother, where art thou?, ścieżki do serii Alien(s), LotR ... generalnie wolę muzykę ilustrującą od ścieżki składającej się z utworów różnych wykonawców...
s I turn to sand you took me by the hand
and  declared that love prevails over all...

Offline Rhobaak

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2003, 12:52:15 pm »
Często słucham OST, moje ulubione płyty to muzyka do "The Crow" autorstwa Graeme Revell'a, soundtrack z "Gladiatora" i "The Rock" (Zimmer jest niezły), z "Braveheart", LotR:FotR (OST do TTT to prawie to samo). Ostatnio słuchałem też OST do X2 Ottmana.

Jeśli chodzi o gry, to soundtrack z "Metal Gear Solid", z "Black Moon Chronicles", a przede wszystkim...
Cytat: "Kormak"
"American McGee's Alice" - wielka gra, wielka muzyka
W pełni się zgadzam.
W tej chwili American McGee pracuje nad 'OZ'. Czekam:)~
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kormak

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2003, 01:33:22 pm »
Cytat: "Rhobaak"
tej chwili American McGee pracuje nad 'OZ'. Czekam:)~


Tak jak ja!


Ostatnio z soundtracków słucham najczęściej Cliffa Martineza "Solaris" i Asche & Spencer z "Monster's Ball"

Offline wiśnia

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2003, 09:40:52 pm »
ostatnio slucham OST do Daredevil'a i Matrix'ow. Z DD najbardziej podoba mi sie Man Without Fear, a z M nie mam ulubionego
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline CaveSoundMaster

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 04, 2003, 10:18:25 am »
Soundtracki Vangelisa - np. 1492, Blade Runner, oraz soundtrack do "How the West Was Lost" (nie mylić z How the West Was Won!) Petera Katinga i Carlosa Nakai.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

drmuto

  • Gość
Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2003, 09:57:56 pm »
Cytat: "Cujo"
Fallout 1, 2 z gier sprawdza sie swietnie, szczegolnie pod przyszlosciowe fabularnie czytadlo. Dodatkowo przywoluje wspaniale wspomnienia z samej gry.


dodajmy ze w duzej czesci (w calosci?) jest to muzyka z Aphex Twin 'Selected Ambient Works vol II (85-92)

Offline Kormak

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2003, 10:43:03 pm »
??? Aphex Twin w "Fallout"?
Wytłumaczcie mi, laikowi nie grającemu w "F" - wykorzystali tam muzyke Rysia, czy po prostu zerżnęli patenty?


Ja dzisiaj obejrzałem pierwszy raz w życiu "Lśnienie" Kubricka i nadal cały jestem roztrzęsiony, muzyka miała w tym spory udział. Rzadko to mówię o muzyce, która mi się spodobała - ale nie mam ochoty jej słuchać znów...

drmuto

  • Gość
Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 06, 2003, 07:36:20 am »
tez sie kiedys zdziwilem
Motyw przewodni to 6 z 2 plyty
Wydaje mi sie tez ze w grze pojawialy sie 2,7,8 z plyty pierwszej i 5 z plyty 2 - moze cos jeszcze nie wiem.
6 na pewno wystepowal w takiej postaci jak jest na plycie - mysle ze pozostale tez.
Plagiat raczej nie wchodzi w gre - mysle ze Rys dal (albo tanio (lub drogo??)sprzedal) swoja muzyke - a mysle ze zrobil to bo gra mogla mu sie podobac
OT: Mi nie udalo sie jej co prawda skonczyc (jesli chodzi o gry jestem zwolennikiem konsoli) ale mialem okazje troche w nia pograc i obserwowac tez cala fabule - jak dla mnie jedna z najlepszych gier jakie powstaly

Offline rorkboy

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 10, 2003, 10:23:29 pm »
najlepsze soundtracki z gier :
transarctica i ishar ( amiga )
planescape torment
sanitarium
faust 7 ( rdzenne bluesy z delty )
no i przede wszystkim , bez pobicia, bez pokrycia :

GTA III VICE CITY
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline wiśnia

Muzyka filmowa i ta z gier
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2003, 10:31:26 pm »
Cytat: "rorkboy"
no i przede wszystkim , bez pobicia, bez pokrycia :

GTA III VICE CITY


nie dawno dorwalem sie do gierki i tez uwazam, ze soundtrack jest zaje-fajny
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone