trawa

Autor Wątek: Jaka jest najdroższa karta na świecie?  (Przeczytany 22991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maveric

Jaka jest najdroższa karta na świecie?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2005, 09:28:24 pm »
Gupoty mówicie. W mtg wcale P9 nie jest najdroższe. Oczywiście moxy i tym podobne bajery potrafia dojść nawet do ceny 2k dolcow ale moge tylko podać przykłady innych kart z MtG które są o wiele droższe:
-Metalowy Fork (tak karta z metalu byla nie pamiętam ile sztuk tego drukneli) około 20,000$
-Z bety chyba z pre Vampir czy dżin taki był, który jest najdroższą kartą na świecie niestety teraz nie mogę odpomnieć nazwy ani ceny
-I inne okolicznościowe karty mtg wydawane w niskim nakładzie

Offline setlers

Gupoty mówicie. W mtg wcale P9 nie jest najdroższe
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2006, 09:18:08 pm »
za 20 000$ można kupić w stanach kilka nówek pełnych setów i to w dodatku foil. 20 000 $ to chyba najwyższa cena za pełny set alfy jaką spotkałem. także chyba przesadziłeś chyba z tymi cenami. a 9 jest nadal w czołówce cenowej. doszło do niej kilka kart z arabians night.

setlers

Offline Stas

Jaka jest najdroższa karta na świecie?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2006, 03:51:43 pm »
Karty do M:tg ogólnie są najdrosze. Poprostu M:tg jest najdoroszą karcianką na świecie.

Ja Gram  m.in. w WarCry i tam dla porównania najdorosza karta była warta ok.100zł teraz jest pewnie warta ok.30zł...

pozdro
ttp://www.villagers.fora.pl/ Lubicie offtop i niezłą jazde?? No to to jest forum dla was;)

pozdro

Offline [rollerboy] thorgal ;]

THORGAL ;]
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2007, 08:32:52 am »
witam wszystkich, a propos karcianek to nienawidze komercyjnych systemów, każdy kto wyda więcej niż 20 zł za kartę, jest jeleniem, a systemy, w których jedna karta zamiata wszystko, są beznadziejne. Liczy się portfel, a nie umiejętność grania. Od pół roku gram w Thorgala i deckiem z kart bardzo częstych potrafię czynić cuda i to sprawia, że ta gra jest fajna. Za 50 zł można sobie złożyć naprawdę skuteczny deck.

w sumie powinno się rozróżniać kolekcjonerów (oni muszą mieć wszystkie wzory a to kosztuje) i graczy selekcjonujących starannie każdą kartę w decku,  

pozdro

Staraj sie nie pisac posta pod postem. Zibi
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline franzini

Re: JELENIE SĄ WŚRÓD NAS
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2007, 11:30:27 am »
Ostro sobie poczynasz [rollerboy] thorgal ;] Widać musisz mieć potężne doświadczenie w grach karcianych, skoro, dość niewybrednie, krytykujesz innych graczy za sam fakt posiadania bardziej zasobnego portfela od Ciebie ;)

Cytuj
Od pół roku gram w Thorgala i deckiem z kart bardzo częstych potrafię czynić cuda i to sprawia, że ta gra jest fajna.


Thorgal to gra dość prosta, i cuda w niej czynione jakoś nie olśniewają. A jak spotkasz kogoś z talią opartą na Kluczach i Pobojowiskach, to Twoje karty częste lekko.... zbledną. ;)

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Re: JELENIE SĄ WŚRÓD NAS
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 18, 2007, 10:31:22 pm »
Cytat: "franzini"
Ostro sobie poczynasz [rollerboy] thorgal ;] Widać musisz mieć potężne doświadczenie w grach karcianych, skoro, dość niewybrednie, krytykujesz innych graczy za sam fakt posiadania bardziej zasobnego portfela od Ciebie ;)

Cytuj
Od pół roku gram w Thorgala i deckiem z kart bardzo częstych potrafię czynić cuda i to sprawia, że ta gra jest fajna.


Thorgal to gra dość prosta, i cuda w niej czynione jakoś nie olśniewają. A jak spotkasz kogoś z talią opartą na Kluczach i Pobojowiskach, to Twoje karty częste lekko.... zbledną. ;)


  no coz...ostatni moj kolega przekonal sie, ze tak nie jest. Co do zasobnych portfeli, to nie zmieniam zdania, nie mowilbym tak, gdybym nie zakupil 9 pudelek po 36 busterow kazdy, ok 20 kompletow startowych, dodatkowo jakies 500 zl. na allegro (bez sciemy, moge podeslac fotki). Posiadam wiec wszystkie wzory kart, moge ukladac dowolne kombinacje deckow, moj nie przekracza 80 kart i jest w nim tylko 13 kart rzadkich, a ostatnio podczas 3 sesji z 4 doswiadczonymi graczami udalo mi sie wygrac za kazdym razem. Nie uzywam kluczy ani pobojowiska. Nie ukrywam, ze kiedys bawilem sie misjami na klucze, ale przy 3 doswiadczonych graczach przy stole wykonanie ich graniczy z cudem. Pozdrawiam i zachecam do dyskusji. Nie jestem zly, ze mnie tyracie, jestem zawsze chetny do podjecia tematu, info rollarena@o2.pl
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Manowar

Jaka jest najdroższa karta na świecie?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 19, 2007, 07:16:20 pm »
Najdroższą jest niewątpliwie Black Lotus.

[rollerboy] thorgal ;] widzę, że nie spotkałeś się z inną karcianką niż Thorgal. Nie mówię od razu o kolekcjonowaniu, ale zagrałbyś chociażby w 10 różnych systemów karcianych zanim zacząłbyś wygadywać takie bzdury. Drogie karty mogą co najwyżej pomagać w wygrywaniu, ale wcale nie trzeba się na takowych opierać. Dobry i autentyczny przykład. Na szybko złożyliśmy talię w Magicu na commonach goblińskich i daliśmy kumplowi, który dopiero co poznawał tajniki tej gry. Jaki efekt? Wygrał turniej lokalny z elitą trójmiasta. Sam nieraz składałem decki w Star Wars CCG czy Star Treka, a nawet LOTR'a (tych bardzo komercyjnych systemów) na samych commonach. Wyjątek to na pewno Doom Trooper gdzie bez erek nie ma szans. Priorytet wygrywania to nie tylko dobrze złożony deck obojętnie czy na komercyjnych kartach (tych powyżej 20 zł) czy commonach, ale liczy się błyskotliwość, znajomość zasad i kart przeciwnika oraz przewidywalność zdarzeń.
A tak poza tym nie musisz wydawać fortuny na karty, z kolegami możesz  pograć sobie wydrukami/kserami kart.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

ktos zle odczytal posta ;]
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 19, 2007, 09:27:05 pm »
Cytat: "Manowar"
Najdroższą jest niewątpliwie Black Lotus.

[rollerboy] thorgal ;] widzę, że nie spotkałeś się z inną karcianką niż Thorgal. Nie mówię od razu o kolekcjonowaniu, ale zagrałbyś chociażby w 10 różnych systemów karcianych zanim zacząłbyś wygadywać takie bzdury. Drogie karty mogą co najwyżej pomagać w wygrywaniu, ale wcale nie trzeba się na takowych opierać. Dobry i autentyczny przykład. Na szybko złożyliśmy talię w Magicu na commonach goblińskich i daliśmy kumplowi, który dopiero co poznawał tajniki tej gry. Jaki efekt? Wygrał turniej lokalny z elitą trójmiasta. Sam nieraz składałem decki w Star Wars CCG czy Star Treka, a nawet LOTR'a (tych bardzo komercyjnych systemów) na samych commonach. Wyjątek to na pewno Doom Trooper gdzie bez erek nie ma szans. Priorytet wygrywania to nie tylko dobrze złożony deck obojętnie czy na komercyjnych kartach (tych powyżej 20 zł) czy commonach, ale liczy się błyskotliwość, znajomość zasad i kart przeciwnika oraz przewidywalność zdarzeń.
A tak poza tym nie musisz wydawać fortuny na karty, z kolegami możesz  pograć sobie wydrukami/kserami kart.


siema, pomyliles nick przy pisaniu tego posta?? to franzini powiedzial, ze bez konkretnego decka nic sie nie da zrobic, a ja nadal twierdze, ze decki wypelnione commonami sa ok, jezeli umiesz grac w dany system, a karty rzadsze to dodatki, jak wspomniales. Co do ogarniania grubego portfela wprowadzilismy klasyfikacje deckow do systemu thorgal
Najbardziej wskazany jest deck klasy B

Posiada on tylko 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

pierwsza karta nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt 1 punkt
(czesta).. 2 punkty 3 punkty
(rzadka)... 4 punkty 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt 4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt 3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

pozdrawiam  :lol:
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Manowar

Jaka jest najdroższa karta na świecie?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 20, 2007, 09:15:13 am »
Mnie chodziło bardziej o tą wypowiedź
Cytuj
a propos karcianek to nienawidze komercyjnych systemów, każdy kto wyda więcej niż 20 zł za kartę, jest jeleniem,

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Jaka jest najdroższa karta na świecie?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 20, 2007, 04:44:49 pm »
Ok. zwracam honor wszystkim leśnym zwierzakom, chociaż nigdy nie dałem więcej niż 10zł za kartę,  to sam nie wiem co lepsze, to, czy kupowanie niezliczonej ilości bosterów  i starterów  pozdro dla wszystkich graczy    

ps. moze darmowy deczek do THORGiego bys przytulil w ramach walki z komercja, pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

 

anything