Autor Wątek: Maciej Sieńczyk - Hydriola  (Przeczytany 12194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« dnia: Październik 01, 2005, 10:32:59 am »
Nie wiem czy już wyszedł, ale dziś wernisaż w Rastrze.  
Przeklejam info o albumie z wraka.

"Hydriola"
Scenariusz: Maciej Sieńczyk
Rysunki: Maciej Sieńczyk
Wydawca: Lampa i Iskra Boża
Data wydania: 1.10.2005
Liczba stron: 112
Format: B5
Oprawa:
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena:

Maciej Sieńczyk jest ilustratorem obydwu powieści Doroty Masłowskiej. Swoje komiksy drukuje w "Lampie" i "Exklusivie". Album
"Hydriola" to klimat sennych marzeń i absurdu - kilkanaście czteroplanszowych nowel (większość była wcześniej drukowana w "Lampie" )plus 49-planszowa opowieść tytułowa.

Ciekaw jestem tego albumu. Pamiętam, że Sieńczyk zaintrygował mnie w debiutach pod lupą w AQQ, gdzie pochwalono scenariusze i kazano poprawić rysunki i liternictwo. Zdaje się, że autor poszdł jednak własną drogą.  :)

Offline adro

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2005, 12:50:59 pm »
czy na mfk bedzie mozna dostac ten komiks , czy bedzie on wogole dostepny  w szerszej dystrybucji i jaki jest koszt tego albumu ? dzieki za odpowiedzi
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2005, 01:33:46 pm »
Nie mam pojęcia jak będzie z dystrybucją choć ostatnio w Łodzi był PDW z Lampami, to może i teraz się skusi.

Cena 29,90 albo 25, nie pamiętam, w każdym razie 112 stron w kolorze ponoć, więc raczej w porządku.

Offline turucorp

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2005, 02:12:57 pm »
ja tam moze bym sie i nie czepial, ba, moze nawet mi by sie spodobalo, tylko mogliby takich bdur nie pisac: "Jak mówi sam Sieńczyk – nie cierpi nowoczesnych komiksów, więc zanosi się na dzieło mocno indywidualne i oderwane od panujących trendów." :roll:
bo nie dosc, ze to tekst badziewiarsko lanserski, to jeszcze sciemnia, ze niby to jakies orginalne dzielo, w momencie, w ktorym jedzie ostro pod frankonska "nowa fale" :roll:

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2005, 02:22:38 pm »
A gdzie jest ten tekst?

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2005, 02:30:45 pm »
Okej, sam znalazłem.

Sciema jak ściema, prędzej podejrzewałbym słąbą znajomość tego co jest za granicą. (Nie żebym ja miał świetną w tym, co robią francuzi  :( ).

Pomijając tę naciąganą opozycję wobec "nowoczesnego komiksu", te komiksy są chyba jednak dość oryginalne. Nie przychodzi mi do głowy nic rażąco podobnego.

Offline turucorp

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2005, 03:07:15 pm »
Cytat: "konradkonrad"

Pomijając tę naciąganą opozycję wobec "nowoczesnego komiksu", te komiksy są chyba jednak dość oryginalne. Nie przychodzi mi do głowy nic rażąco podobnego.

"razaco" na szczescie nie, ale wystarczy siegnac chociazby po "Damskie dramaty" Anny Sommer, zeby zobaczyc jak maja sie deklaracje "mocno indywidualnym i oderwanym od panujacych trendow" komiksie Sienczyka to rzeczywistosci :roll:
przeciez to jest taka sama stylizacja graficzna :roll:

swoja droga to smutne, ze spora grupa ludzi wymysla po raz kolejny kolo i ogien :?
to juz bodaj trzeci albumik ze srodowiska "wokolrastrowego" lansowany jako nowatroski i odkrywczy, ktory wpisuje sie dokladnie w konwencje i trendy "komiksowej awangardy" znad Loary (jak zwykle z kilkuletnim poslizgiem)
czyzbysmy nadal byli jedynie "pawiem narodow i papuga"? :?

Offline Maciej

Re: Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2005, 03:23:55 pm »
Cytat: "konradkonrad"

Maciej Sieńczyk jest ilustratorem obydwu powieści Doroty Masłowskiej. :)


Obydwu?

Wydawało mi się, że wojnę zilustrował Ostrowski... ?
Czy może wyszła też wersja Sieńczyka?

pytam serio

A komiks sobie daruję
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Tkachoz

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2005, 07:10:43 pm »
bylo wznowienie wojny polskoruskiej z jego rysunkami. a album nie wiem czy kupie bo Lampy mam a kasy bedzie brakowalo pewnie

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2005, 10:56:31 am »
Kupiłem sobie.
Przeczytałem dwa i pół raza.
I przeczytam jeszcze kilka.
Fajne.

Jesli chodzi o nurtowość, to po pierwsze ona bywa dość jednak złudna - z Anną Sommer widze równie duzo różnic co podobieństw; po drugie - nawet jak wystepuje to poza tym, że kasuje pretensje do nowatorstwa, trudno się na nią obrażać. Marjane Satrapi też wygląda jak uproszczony David B., jesli mimo nurtowości coś się broni to nie widze problemu.

Swoją drogą, może jeszcze nie ma w czym za bardzo wybierac, ale powoli tego typu pozycje przestają miec charakter ciekawostki i to jest dobre. To drugie przejście, od czasów, gdy człowiek cieszył się, ze wychodzi cokolwiek, poprzez te gdy mozna było wybierac między czymkolwiek, a komiksami dobrymi, po czasy gdy wśród komiksów dobrych moge sobie wybierać takie albo śmakie i nie muszę sie jarać 100 nabojami, tylko dlatego, ze sa dobrze zrobieni.

Offline turucorp

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2005, 03:35:24 pm »
zauwaz Konradzie, ze nie oceniam samego komiksu (bo jeszcze go nie znam, a nie mam zwyczaju oceniac po "promo")
martwi mnie jedynie sposob jego lansowania.
jesli to wynik niewiedzy tworcy i promotorow to smutne, bo nie mieszkamy na wyspie odcietej od swiata.
jesli celowe przeklamanie to glupie :roll:

powtarzam, nie mam problemu z samym komiksem, tylko z jego promocja, ktora, podobnie jak np. przy "Zyciu codziennym" Sasnala, robi wiecej zlego niz dobrego.

Offline teresa_orlowski

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2005, 04:00:53 pm »
Cytat: "turucorp"
martwi mnie jedynie sposob jego lansowania.
jesli to wynik niewiedzy tworcy i promotorow to smutne, bo nie mieszkamy na wyspie odcietej od swiata.
jesli celowe przeklamanie to glupie :roll:


i niewiedza i przekłamanie, jak to zwykle u pdw.
a do tego jeszcze towarzyskie przekonanie o własnej niezwykłości

Offline konradkonrad

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2005, 04:10:38 pm »
Turu:
Cytuj
powtarzam, nie mam problemu z samym komiksem, tylko z jego promocja


Spoko. Tak pomyślałem, tak sobie tylko piszę.

Anonymous

  • Gość
Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2005, 11:14:24 am »
hmm
chetnei kupie jak ebdzie na mfk
tak an peirwszy rzut oka to co robi stanczyjk to nowatorskei ejst tak raczje sredniawo- ninawisc do wspolczesnych komsikow wynika chyab z braku znajomosci tychze
ehh lanserski wypad-  a komisk ciekawi mnie bardzo nawet
choc zarowno satrapi jak i davida B. mam juz dosc:(

Offline teresa_orlowski

Maciej Sieńczyk - Hydriola
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 03, 2005, 04:18:27 pm »
Cytat: "karol_konw"
ninawisc do wspolczesnych komsikow wynika chyab z braku znajomosci tychze


raczej z braku zdolności i zazdrości