Autor Wątek: Hard Gay  (Przeczytany 12101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greah

Hard Gay
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2005, 12:44:13 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Poza tym jeśli znajdzie ktoś mangę traktującą o wymienionych przez Ciebie rzeczach (na pewno takie są) i go to zainteresuje, to dlaczego niby nie można rozwinąć tematu ??
bo to dział o mandze i anime a nie o zagadnieniach, które mogą w nich występować

jak czytałem mangę o seryjnym morcercy to teraz powinienem tutaj założyć taki temat, bo nie wiem czemu mordował?

Cytuj
Kultura jap. (a przez kulturę rozumiem tu ogół dóbr materialnych i niematerialnych wytworzony przez społeczność), uważam, różni się od naszej na tyle, by konieczne było jej poznanie do zrozumienia niektórych pojawiających się w m&a rzeczy. Jak ktoś kto nic nie wie o japoni zobaczy, że głównego bohatera mangi zwalaniają z pracy motorniczego za to, że opóźnił przyjazd pociągu o 5 minut to parsknie śmiechem. U nas by tego nikt nie zauważył, a w jap. spóźnienia wszystkich pociągów w cięgu roku zamykają się chyba w pół h. Taka samo jeśli chodzi o ekonomię i kulturę firmy. Trudno niektórym by było zrozumieć, że na bohatera krzywo się patrzy ponieważ ktoś go prommował z kierownika niższego szczebla na kierownika całego działu. Albo Korea - dlaczego nasz bohater musi ganiać jakiegoś koreańczyka, który chce się zemścić na japończykach wysadzając całe Tokio. Tak samo japończyk nie zrozumie gdy bohater polskiego komiksu stwierdzi, że powinniśmy zrobić z niemcami to co zaczęliśmy pod Grunwaldem (przykład tylko - nie mam nic do niemców).
i dlatego aby wynieść coś z komiksu trzeba poznać kulturę Japonii, historię Japonii, zwyczaje Japonii, kulinaria Japonii i całą resztę Japonii

fiu fiu to jak ktoś czyta za jednym posiedzeniem komiks europejski, amerykański i japoński to pewnie wchłonął już kilka dużych bibliotek

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Hard Gay
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 12, 2005, 01:38:55 pm »
Ależ nie trzeba niczego wchłaniać. Jeśli jakieś zagadnienie, którego nie rozumiesz w m&a zbywasz wzruszeniem ramion to starczy Ci wiedza, że istnieje taki kraj jak Japonia, i to wszystko.

Offline Witchdom

Hard Gay
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 18, 2005, 06:42:16 pm »
Cytat: "Greahtor"
Cytat: "sa7o"
Chyba ze temat gejowski tak CIebie drazni? Zły dotyk?
gawd jaki tani chwyt <patrzy na wiek> aha....
Cytuj
Jakie postacie gejowskie wystepują w M&A?
alucard, wszytko w clampie, wszystko w shojo

Skad ten wniosek?
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G