trawa

Autor Wątek: Co sądzicie o kinie polskim?  (Przeczytany 5341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bagienny

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2005, 01:35:04 pm »
Cytat: "spidey"
A dla mnie polskie filmy sa po prostu jakies takie nieinteresujace, nierealne, nie trafiające w moje gusta i wogole do mnie nie przemawiaja. Są po prostu kiepskie  :roll:

Przez długi czas miałem podobne odczucie "nierealne". W zasadzie mam je dalej, ale do nowszych filmów mam coraz mniej zastrzeżeń. Zastrzeżenia mam do zbytnich zachwytów nad co niektórymi filmami.
Swoją drogą ciekawe kiedy Ci wytkną, żeś wychowany na Spidermanach i innych tego typu ;]
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Zielony

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2005, 01:54:51 pm »
Piszesz o samych super produkcjach w których wydano miliony $ na efekty, piszesz również o przesłaniu, i powiem Ci... gówno wiesz o przesłaniu, nie rozumiesz filmów polskich dla ciebie tylko ważne jest czy krew wygląda jak krew...
W polskich filmach może faktycznie nie ma super efektów ale za to twórcy idą właśnie w realia jakie panują w Twoim kraju! Moim zdaniem polskie kino idzie w dobrym kierunku.
Posiadamy przecież fantastyczne komedie! Z czego będziesz się najbardziej się śmiał jak nie z Polaków
 :lol:
IMP  :O

Offline spidey

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2005, 02:03:03 pm »
Polskie komedie nie są dla mnie wogóle śmieszne.
A śmiać się z tego naszego chorego kraju nie mam zamiaru.
A poza tym widze że nie do końca zrozumiałeś moje wypowiedzi.

Offline 8jakis

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2005, 02:05:04 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "spidey"
Czy ktos zna jakis polski horror, thriller?

pewnie 8)
horror: "Wilczyca", "Lokis"
thriller: "Billboard", "Rh+", "22:30"


a przede wszystkim "Medium"
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline Zielony

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2005, 03:28:01 pm »
Cytat: "spidey"

A poza tym widze że nie do końca zrozumiałeś moje wypowiedzi.


myślę ze ty sam siebie nie rozumiesz... :shock:
IMP  :O

N.N.

  • Gość
Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2005, 04:12:31 pm »
Cytat: "spidey"

A śmiać się z tego naszego chorego kraju nie mam zamiaru.

Cóż, jesteś niereformowalny i nie ma innego wyjścia, jak się z tym pogodzić.
Jeśli chodzi o kino popularne, pełne efektów specjalnych itp., to rzeczywiście polska kinematografia nie ma co się ścifać z amerykańską. Ale - żeby zachować właściwe proporcje, muszę to dodać - wcale nie próbuje.
Nie lubisz, to nie lubisz. Jeśteś stracony jako widz dla polskich twórców filmowych. Masz jednak do wyboru mnóstwo amerykańskich filmów, które Ci dostarczają ulubionej rozrywki. W związku z tym nie widzę powodu, dla którego miałbyś uważać, ze polskie kino jest do dupy. Kierując się tyumi samymi kryteriami musiałbyś uznać, ze do dupy są amerykańskie filmy obyczajowe, dramaty społeczne itp., itd.
Inaczej mówiąc: wydaje mi się, że odrzucasz pewne gatunki filmowe (twoje prawo), ale przy okazji utożsamiasz je z naszą rodzimą kinematografią (błąd!).

A tak na marginesie: które filmy Kevina Smitha uważasz za takie genialne, bo obejrzałem wszystkie, a podobał mi się tylko jeden, w związku z czym uważam tego reżysera za gluciarza strasznego, który naszemu Stuhrowi (Jerzemu) mógłby co najwyżej buty czyścić.

Offline Bizmut

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2005, 07:28:43 pm »
Interesują cię filmy amerykańskie, a nie lubisz naszego kina, dobra. Każdy ma swoją opinię na temat polskiej kinematografii. Ja uważam, ze nasze kino jest pełne ciekawych, prawdziwych, poruszających i wztrząsających scen, zaspokajających nawet największych antysceptyków polskiego kina. Więc nie wiem czego jeszcze oczekujesz od naszego kina. Czekasz na polskiego Matrixa? Jak się pojawi to zadzwoń :D
Uważam, że to co jest i to co się tworzy jest świetne. Nażekasz że nie robimy filmuw fantastycznych, kolega wyżej podał ci kilka tytółow, a dodam jeszce "Wiedzmina", który został zrobiony fantastycznie i podziwiam jego twórców.
Bizmut

Offline Ribald

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2005, 08:03:31 pm »
Są w Polsce filmy lepsze i gorsze. Po ostatnim roku mam wrażenie że lepszych będzie coraz więcej, również ze względu na ustawę o kinematografii. Mam wrażenie, że ci bardziej ambitni kinomani oczekują od polskiego kina czegoś innego niż przygód rodzimych inkarnacji superherosów. I z satysfakcją zauważam, że ich pragnienia zostają zaspokojone vide ostatnio Persona non grata, czy Mistrz (na Komornika jeszcze się nie wybrałem).

Cytuj
Czy ktoś słyszał o kims kto robi w Polsce filmy podobne do Kevina Smitha?


Czy ktoś słyszał o kimś kto robi w Stanach filmy podobne do Krzysztofa Zanussiego? Widzisz błąd rozumowania?

Cytuj
Więc pragne jeszcze raz wyrazić moje zdanie że dla mnie jako widza polskie filmy sa po prostu nieinteresujące, kompletnie nie trafiające w moje gusta. Myśle że udzieliłem satysfakcjonującej odpowiedzi dlaczego uważam że polskie filmy są do dupy.


Nie trafia w twoje gusta więc jest do dupy?
No to gratuluję poczucia własnej wartości i misji dziejowej
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Zibi

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 07, 2005, 08:19:21 pm »
spidey:
Mam niejasne wrazenie, ze obejrzales kilka filmow i na ich podstawie wszystko oceniasz. Nie porownuj wszystkiego do Rekwiem, etc.

Czy moge powiedziec, ze cos jest do dupy bo mi sie nie podoba?

Bizmut:
Jaki byl Wiedzmin?

Offline Bizmut

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 07, 2005, 09:02:12 pm »
"Wiedzmin" moim zdaniem to adaptacja książki, a jest to film przygodowy z elementami fantastyki.
Bizmut

Offline Zibi

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 07, 2005, 10:16:42 pm »
Piszac "fantastycznie" miales na mysli, iz w konwencji fantastycznej tak?

Offline spidey

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2005, 11:21:44 pm »
do większości osób tutaj:
Fakt, może i macie rację, piszac że polskie kino jest do dupy troche przesadziłem i uogolniłem sprawe. Reflektuje się. Tyle że po prostu dla mnie te filmy sa naprawde nieinteresujace, nietrafiajace w moje gusta a z polskich komedii kompletnie nie potrafię się śmiać. Ale to wszystko wynika z tego powodu że jestem tak zwanym "dzieckiem ameryki". Już wyjaśniam o co chodzi. Od dziecka zawsze ogladałem amerykanskie filmy, czytałem amerykanskie komiksy. Ja sie wychowalem na ich kulturze. I dlatego teraz nie potrafie zrozumiec polskich komedii. Ale mi jest z tym dobrze. Wole ich kulture a naszej nieraz nie rozumie. Niech kazdy oglada to co lubi.

Cytat: "N.N."
A tak na marginesie: które filmy Kevina Smitha uważasz za takie genialne, bo obejrzałem wszystkie, a podobał mi się tylko jeden, w związku z czym uważam tego reżysera za gluciarza strasznego, który naszemu Stuhrowi (Jerzemu) mógłby co najwyżej buty czyścić.

Kwestia poczucia humoru. I tyle. Filmow Sthura nie lubie bo wogóle mnie nie śmieszą a gdy ogladam filmy z Jayem i Cichym Bobem potrafie nieraz popłakać się ze śmiechu. Kazdego smieszy co innego.

Offline Bizmut

Co sądzicie o kinie polskim?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2005, 10:02:40 am »
Cytat: "Zibi"
Piszac "fantastycznie" miales na mysli, iz w konwencji fantastycznej tak?

Tak

 

anything