Autor Wątek: Przekręt?  (Przeczytany 3299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Master

Przekręt?
« dnia: Marzec 05, 2003, 06:10:22 pm »
Gram sobie w warhammera RPG i to od jakiś 2 lat.Aktualnie jestem bardzo "milym" mroczno elfickim łowcą nagród.I wtedy postanowiłem zostać tancerzem wojny-czyli profesją tylko dla ELFÓW.Jestem elfem więc chyba mogę zostać-pomyślałem.
Mistrz gry powiedział że mnie "powaliło" i prędzej pozwoli zostać hobbitowi rycerzem zakonnym niż mrocznemu elfowi zostać tancerzem wojny.Co o tym myślicie?

Trent

Offline Adam Waśkiewicz

Przekręt?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2003, 06:47:57 pm »
Ja myślę, że samo dopuszczenie do gry takiej postaci jak mroczny elf jest sporym przekrętem, ale (co z pewnością potwierdzi Surmik) jestem zatwardziałym konserwatystą.
 Natomiast zgadzam się w zupełności, że żaden elf nie dopuściłby do zdradzenia sekretów profesji Tancerza Wojny renegatowi i odszczepieńcowi, za jakie uważają one ciemne elfy. To tak, jakby ork chciał się od krasnoludów uczyć tajników runicznej magii.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline miśchałabała

Przekręt?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2003, 07:10:55 pm »
Niestety to prawda... Widziales kiedys mrocznego Wardancera? Ja nie bo polacznie charakterku, mrocznego Elfa z mozliwosciami Tancerza Wojny sa swoista mieszanka wybuchowa....

Ja kiedys prowadzilem Orkowska druzyne i bylo super... Pod tym wzgledem sie nie zgodze z Adamem, takie przygody sa fajowe bo wnosza troche swiezosci do Warhammera  :D

Offline Master

Przekręt?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2003, 07:13:51 pm »
Może i macie racje.Po prostu gram tez w battla i jestem przez brata wychowywany w duchu bycia rzeżnikiem i teraz wszędzie szukam przekrętów :roll:

Trent

Offline nahar

Przekręt?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2003, 08:45:41 pm »
Mroczny Elf.
hoho
U mnie występował tylko jak prowadzilem druzynę wyznawców Chaosu,
wysokich rangą wyznawców Chaosu.
A poza tym ja nie pozwalałem grać takimi profesjami jak tancerz wojny, czy mędzrzec krasnoludzki i to bardzo dobrze robilo grze.
Tancerze wojny to osobnicy na widok których drużyna zaczyna się zastanawiać, kiedy ostatnio scieła drzewo i czy było to dostatecznie dawno temu.

To się nazywa manczykin.
Lub syndrom Rambo.
paweł

Offline Master

Przekręt?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2003, 10:01:21 pm »
Jezu,jak ja Ci zazdroszcze!Moja drużyna ani nie myśli,ani się nie zastanawia.Zna trzy zwroty:
1."Co my będziemy z tego mieć?"
2."Dlaczego tak mało?"
3."Szarża!!!!"

Trent

Offline Sony

Przekręt?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2003, 11:18:17 am »
Tak na marginesie to Dark Elfy nie wyznają chyba Chaosu, Khaine (tak się to pisze ?) jest bratem Morra i nie należy do bogów chaosu chyba ?
W Battlowym kodeksie jest nawet napisane że walczą z Chaosem (i to dość skutecznie) najeżdżającym ich z północnych pustkowi. To dość często spotykane, na paru stronach wyczytałem nawet że Khaine to aspekt Khorna  :D i autor jednej z nich mi nawet napisał że to podstawka się myli a on ma rację.

A co do grania Dark Elfami czy to jest przekręt, nie bardzo? Ja gram Darkiem i jakoś nie czuję większego "poweru" niż inni, z punktu innych jestem elfem trochę dziwny mam charakter, ale elfy ogólnie są dziwne (dla innych ras zwłaszcza), moja postać ma tajną misję - koordynuje najazdy i wypady po niewolników. Jak gdzieś jest masteczko słabo bronione i jeszcze nie ma w pobliżu floty - Czarna Arka przybywa i .... reszty się domyślcie.
Inni z drużyny nie wiedzą o moim "zajęciu", pochodzeniu. Całość jest klimatyczna i to bardzo, muszę się pilnować bo jak ktoś się dowie - stosik gotowy. Na szczęście gramy u MG, który nie lubi wyrzynek i prowadzi bardzo ambitne przygody, walki są ale rzadkie.

Wiele zależy od MG i graczy są ekipy które mogą grać takimi postaciami a są takie którzy człowiekiem nie powinni grać bo moment przegną.

Drużyna Chaosu? to może być ciekawe, może walczą jak Zieloni :
Najlepsza taktyka ataku WAGHHHH, Najlepsza Taktyka obronna WAGHHHH

Najciekawsza by była gra Khornitami wkońcu by nikt nie nażekał na niską cechę INT  :D  :D

Offline Master

Przekręt?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2003, 11:27:57 am »
Nie zrozumiałeś o co chodzi-przegięciem miał być mroczny elf WARDANCER.A dark elfy wyznają także Slaanesha-głową kultu jest Moarthi.Kult ten wygrał walki z kultem Khaina,którego głową jest Helleborn.W jednym white dwarfie było to opisane.

Trent

Offline nahar

Przekręt?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2003, 12:30:00 am »
Druzyna Chaosu - walcza???
Na tak coz.....
Moja druzan chaosu zajmowala sie konstruowaniem siatki podzemnej w miescie o wdziecznej nazwie Kemperpad.
Walki byly i owszem np ze skavenami, ktorzy juz mieli w tym miescie swoje przyczólki.
taktyka?
na pewno nie wa costam
kaplan zza plecow templara razil wrogigie szczury ogniem thzeenha,
ukrycie zdrada, przekupstwo, szantaz fra na uczuciach biednych i zawiedzionych
rytuak ofiarniczy
to tak, ale naa pewno nie waaahh
choc nie pojechaki jednego dnia zlozyc Panu w ofierze dylizans pelen podroznych.
Skonczylo sie to ciezko rana templara i goraczkowym poszukiwaniem ofiar aby mozna bylo odprawic potrzebne dla jego ulecznia modly
A modly:
to byla najlepsza sesja jaka w zyciu prowadzilem (a trochu tego bylo)
kaplan spiewak piesni blagalna do boga, zas reszta powtarzala refren i zawodzenia
Spiewl w sensie kolo ktory nim gral SPIEWAL.
A gobsow nie prowadzilem, choc tepmlar mial snotlinga do wycierania butow.
Zeby bylo waaah nie trzeba koniecznie grac chaosem.....
paweł

Offline Caenneth

Przekręt?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2003, 12:02:56 am »
Khaela Mensha Khaine jest częścią elfiego panteonu, pamiętającą czasy, gdy w świecie Warhammera nikt prócz Przedwiecznych (zwanych także pokracznie "Starymi Slaanami") o Chaosie nie słyszał. Tancerze Wojny zaś występują tylko wśród leśnych elfów- taki lokalny folklor, nic poza tym.
Powiadasz, że nie ma nadziei? Więc będziesz walczył bez niej. Padniesz, będziesz pełzał, krawił i konał bez nadziei. Bowiem jesteś Asur i niech Wieczysta Ciemność nas pochłonie jeśli oddamy jeden krok ziemi Ulthuan bez beznadziejnej walki." -Anonim

Offline corvus

Przekręt?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2003, 03:40:16 pm »
kurde ludzie...
a moze ktos doczyta ORYGINALNY opis?
tancerz wojny to profesja TYLKO I WYLACZNIE DLA LESNYCH ELFOW. :o
wiec co to za pytanie dlaczego dark elve nie moze nim zostac?
...albo nie..nie tak...odpowiem :D
nie moze nim zostac poniewaz lesne elfy za niz sie z toba nie podziela wiedza na ten temat.

no to tyle...

pzdr
wiecie kto
am, gdzie się ziemia łączy z niebem,
Tam się zawsze jest człowiekiem,
Tam napewno jest raj,
Więc idę, idę, idę tam...

Offline corvus

Przekręt?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2003, 03:44:49 pm »
przepraszam, przepraszam - nieslusznie oskarzylem ogol o niedrobiazgowosc.

sorry Caenneth - nie zauwazylem ze ty napisales o lesnych elfach :oops:

pzdr
am, gdzie się ziemia łączy z niebem,
Tam się zawsze jest człowiekiem,
Tam napewno jest raj,
Więc idę, idę, idę tam...

Offline Udo Twardke

Przekręt?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2003, 03:16:22 am »
Cytat: "Sony"
Tak na marginesie to Dark Elfy nie wyznają chyba Chaosu, Khaine (tak się to pisze ?) jest bratem Morra i nie należy do bogów chaosu chyba ?

W starycm podręczniku do WH 40000 było dośc ciekawe zestawienie potęg chaosu i tam khaine, jest właśnie  innym aspektem Khorna, jednak czas płynie i obecnie wedle tekstów  źródłowych jest to bóg z panteonu elfów, jak zresztą napisał kolega Caenneth

W Battlowym kodeksie jest nawet napisane że walczą z Chaosem (i to dość skutecznie) najeżdżającym ich z północnych pustkowi.

Gdyby stosować taki argument moglibyśmy wyjść z założenia że wyznawcy nurgla też nie służa chaosowi, przecież niszczą wyznawców innych Panów Chaosu  :twisted:

Natomiast co do "ciemniaków" są oni jak najbardziej wyznawcami chaosu, dawniej byli "uczciwymi" slaneshytami i byli by nimi po dziś dzień gdyby games worshopu nie trafiła zmora dzisiejszego świata, pisał o tym Adrian Wood , w pewnym momencie chłopaki z workshopa mieli problem z powodu oskarżenia ich o propagowanie "niebezpiecznych treści" o dziwo wystarczyło żeby elfy zamiast boga rozkoszy zaczeły wyznawac pana zabóstw i wszystko nagle było Ok  :oops:
Jednak jeżeli macie dostęp do wczesnych Białych Karłów było tam kilka fajniutkich artykulików o mrocznych elfach i ich genezie.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

 

anything