trawa

Autor Wątek: System Śródziemia  (Przeczytany 3673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline !kicaj

System Śródziemia
« dnia: Luty 27, 2003, 09:31:06 am »
Mam pytanie ? Czy ktos zna jakiś sposób na przeróbke systemu kostkowego Śródziemia ? Przecież to jest przerazajace jak można utrudnić życie takiemi tabelkami. Gdzieś obiło mi sie o oczy jakiś sposób na przeliczanie wyniku testu na obrażenia. Czy jest ktoś kto sobie z tym jakoś poradził ? Dajcie mi jakiś znak.

Offline Adam Waśkiewicz

System Śródziemia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2003, 09:39:23 am »
Została wydana w Polsce gra fabularna Władca Pierścieni, zawierająca bardzo uproszczoną mechanikę, ale rozgrywająca się w świecie stworzonym przez Tolkiena, poza tym Decipher wydał także nową wersję systemu, ale nie znam szczegółów. Zawsze możesz zaadaptować na potrzeby gry kostkologię z innego erpega, choćby D&D, zachowując realia świata.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Merlin,Loża MenOuoR

System Śródziemia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2003, 08:05:35 pm »
a ja sie przyzwyczailem do tabelek.troszke je zmodyfikowalem ale ogolnei rzecz biorac sa.i jest nawet ciekawie z nimi:)
ww.jaskiniamerlina.prv.pl
www.menouor.prv.pl
-nieprofesjonalne strony z niczym o niczym
www.klub.rpg.prv.pl
-ta przynajmniej ma cus w sobie]:->

Offline Janek Pietkiewicz

System Śródziemia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2003, 09:09:52 pm »

Offline Plinks

System Śródziemia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:28:49 am »
nie przesadzajmy z trudnością tego systemu. jest to maksymalnie uposzczona mechanika rolemastera, niestety moim zdaniem za bardzo, dlatego polecam sięgnięcie do źródeł
------------------------------------------------------
Najprostszym typem telewizora kolorowego jest telewizor czarno-bialy w
czerwonej obudowie.

Offline Adam Waśkiewicz

System Śródziemia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2003, 05:29:31 pm »
Cytat: "Plinks"
nie przesadzajmy z trudnością tego systemu. jest to maksymalnie uposzczona mechanika rolemastera, niestety moim zdaniem za bardzo, dlatego polecam sięgnięcie do źródeł


 O ile pamięć mnie nie myli, MERP jest starszy od Rolemastera, ale mogłem coś pokręcić.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Udo Twardke

System Śródziemia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2003, 01:46:05 pm »
MERP jest starszy, ale w kolejnych edycjach gdy te wzajemnie sie krzyżowały  :oops:  co do mechaniki, da sie w nią grać, ale przerabianie jej mija sie z celem, lepiej po prostu zaadaptować inny system
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć