trawa

Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

The Punisher
« dnia: Październik 11, 2005, 07:00:34 pm »
"Mandragora zastanawia się jak kontynuować "Punishera". Nie chce trzymać się dotychczasowej formuły, bo następna seria ma 37 odcinków i drukowanie jej w ten sam sposób zajęłoby sześć lat. Wydawca rozważa opcję 72-stronicowych albumów."
Byłoby fajnie gdyby kontynuowali to w takiej formie. 72-stronicowe albumy co dwa miesiące. Cena zapewne 19.90 zł tak jak teraz 100 naboi. Czekam :D

Offline empro

The Punisher
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2005, 07:09:09 pm »
a ja zaryzykuję taką propozycję:
czy zwiększenie częstotliwości do nawet dwutygodnika w formie zeszyciku za piątaka ?? Mandra ma bardzo dobrą dystrybucję a więc niesławny slogan "w kązdy piątek (co drugi znaczy się), w każdym mieścia, dla każdego" może sprawdziłby sie w przypadku Puna, na całym świecie komiksy w tej formie się bardzo ładnie sprzedają,

wiem, wiem ale my nie jesteśmy "całym światem" aczkowleik ciekaw jestem czy udałoby się takie działanie :)

Offline diefarbe

The Punisher
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2005, 07:12:38 pm »
Heh, Wróbel powiedział `nie mam pojęcia co zrobic z pnisherem` i że `chciałbymuowac punishera`.
Oznacza to jednak że wydawanie punishera w przyszłosci stoi pod wielkim znakiem zapytania
Nie liczyłbym więc na rychłe rozwiązanie a także na tak wielki entuzjazm.
To co punisher będzie miał wspólnego z 100 nabojami jako 72 stronnicowe albumy to bewnie mniejsza czestotliwośc ukazywania sie niż co dwa miesiące.
I efekt bedzie taki sam.  :lol:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
The Punisher
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2005, 07:15:32 pm »
Nie wiem, czy jest sens wydawac w Polsce wszystie 37 zeszytow, to cala zbieranina tematow i autorow.

Na pewno warto wydac pierwszych piec zeszytow Volume 4, bo to wlasciwie rozwiniecie serii Punisher Ennisa i Dillona.

Miniseria Taxi Wars (5 zezytow) nie ma nic wsopolnego z Ennisem i Dillonem. Jesli to wydawac to raczej jako osobny tomik, lub cykl zeszytow.

Zeszyty rysowane przez Daricka Robertsona (3 sztuki) i Toma Mandrake'a (3 sztuki) szczerze radze w ogole odpuscic. Inny klimat i durne crossovery z Wolvim i Elektra tylko zniecheca czytelnikow.

Natomiast z pewnoscia nalezy wydac Of Mice and Men, bo kontynuuje watki z Punishera i Brotherhood (3 zeszyty) bo to swietny cykl.

Streets of Laredo w wykonaniu Cama Kennedy na pewno warto w Polsce wydac, bo to rysownik znany i szanowany, a co do Confederacy of Dunces,  to jest to ta sama ekipa co robi Hitmana, wiec na pewno Mandragory przekonywac nie trzeba.

Jest jeszcze kilka pojedynczych zeszytow w wykonaniu Ennisa i Dillona, bardzo fajne, choc nic nadzwyczajnego, jeden ze scenariuszem Dillona w ogole bez dymkow. Nie wiem czy warto z czyms takim w Polsce ryzykowac.

W kazdym razie raczej nie warto wydawac calego cyklu, bo jest b. nierowny. Lepiej wydac co lepsze zeszyty, zamknac watki z Punishera i przejsc do wydawania serii Max.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

The Punisher
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2005, 09:05:16 pm »
Żadnego wybierania !  :x
Jak już ma się ukazać to niech będzie w całości. Mam już dość tego wybierania i wybierania przez polskie wydawnictwa. A że cała zbieranina autorów, tematów i jakieś crossovery z Wolvim i Elektrą tym lepiej  :D. Uwielbiam jak serię tworzy bardzo duża ilość autorów i co numer lub dwa zaczyna się nowa historia i jeszcze co jakiś czas jakieś crossovery. Przypominają się stare dobre TM-Semicowskie czasy  :D.
Ale znając polską rzeczywistość to szczerze mówiac wątpie żeby ukazał się jakikolwiek numer  :(
Jednak gdyby im się udało to powinni to wydać jako 52 stronnicowy mięsięcznik (coś ala TM-Semic i DK), zwykła seria (mam już dość tych zeszytowych miniserii, chce regularnie wydawane serie a nie wkółko tylko miniserie i miniserie) i nie powinni pominąć żadnego odcinka. W innym przypadku nie mają co się nawet za to zabierać.

Tak wogóle to w tej chwili chyba jedyną wydawaną regularnie serią zeszytową jest Spawn. Czy ktoś może wie czy mandra ma licencje do jakiegoś określonego numeru czy być może mają licencje ala TM-Semic - wydajemy póki się sprzedaje. Mam nadzieje że druga opcja.

Offline Julek_

The Punisher
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2005, 09:46:31 pm »
men,
jeszcze nie publikują, nie psiocz. nie czytałeś, to nie pisz o selekcji i wybieraniu - niech wydadza co lepsze. xionc pisze przekonująca a i Ennisa znamy nie od dziś
zresztą czytelnik wybierze, to co mu odpowiada z TEGO co opublikuje wydawca.

Offline empro

The Punisher
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2005, 09:52:58 pm »
Spidey, każdy wydawca musi kalkulować, wydawać komiksy dobre, które się sprzedadzą, bo inaczej skończy jak wspomniane przez Ciebie TM-Semic i DK.
DK to ogólnie debilnie zrobili całą swoją przygodę z komiksami (gdzieś już pisałem dlaczego więc nie chce mi się przytaczać) a Semi właśnie tak "nie wybierał" i puścił gniota w stylu Maximum Clonage i nam sie porobiło tak jak teraz jest, czyli Semica nie ma.....

Offline spidey

The Punisher
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2005, 11:23:35 pm »
Cytat: "empro"
Spidey, każdy wydawca musi kalkulować, wydawać komiksy dobre, które się sprzedadzą, bo inaczej skończy jak wspomniane przez Ciebie TM-Semic i DK.

Oczywiście zdaje sobie z tego sprawe. Nie każdy tak jak ja kupi wszystko co ma na okładce napis Marvel Comics lub DC i wytrwa cały Maximum Clonage. Jednak wydaje mi się że jak już ktoś bierze się za wydanie czegoś to powinien zrobić to w formie najbardziej zbliżonej oryginałowi i wydać wszystkie odcinki niczego nie pominowszy. Wszakże fanów Punishera w Polsce chyba jednak trochę jest.

Offline Macias

The Punisher
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2005, 12:54:36 am »
pomimo faktu,iz tez nie obrazilbym sie za jakas regulranie wydawana seria a'la Tm-Semic,to w wypadku Punishera Xionc ma racje.
Historie takie jak Brotherhood sa swietne i chodzi w nich o cos wiecej niz radosna strzelanina. Gorzej z tymi wszystkimi jatkami w stylu "odpieprzymy Wolviemu twarz!".
Raz,ze dostaniemy "smietankte",dwa ze szybciej zostanie wydany rewelacyjny Puni z MAXa.

Offline MaxNecro

The Punisher
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2005, 03:27:49 am »
Ja (mimo sędziwego wieku) tak się rozochociłem po ennissowym punim ze czekam na cokolwiek.. marudzic bede potem ;-)

Offline spidey

The Punisher
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2005, 04:14:38 pm »
Jak dobrze wiemy międzynarodowe targi książki we Frankfurcie już jakiś czas temu się zakończyły. Na różnych forach pojawiają się plotki co do 100 naboii i Transmetropolitana (mają być kontynuowane). A może ktoś zna jakieś plotki na temat dalszych losów Puniego w mandrze  :?

Offline Macias

The Punisher
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2005, 05:47:28 pm »
Napisz do nich mejla,to Ci sami powiedza.

Offline kingquest

The Punisher
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2005, 05:57:06 pm »
Cytat: "Macias"
Napisz do nich mejla,to Ci sami powiedza.


taa Oni są tacy skorzy do rozmów, że ...    :roll:

Offline Macias

The Punisher
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2005, 05:59:55 pm »
Cytat: "kingquest"
Cytat: "Macias"
Napisz do nich mejla,to Ci sami powiedza.


taa Oni są tacy skorzy do rozmów, że ...    :roll:
Mi Mandragora zawsze odpisuje na mjle,i to tresciwie a nie w formie "na odwal"

Offline Krejt

The Punisher
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2005, 08:52:46 am »
Z kontaktem mailowym z Mandrą też nigdy nie miałem problemu. Są skorzy do kontaktu z czytelnikiem, czego nie można powiedzieć o paru innych wydawnictwach...

 

anything