Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 228156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
The Punisher
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 23, 2007, 10:37:24 pm »
Cytat: "Maciej"
Portiacio i Dolph Lundgren wyryli w moim mózgu trwały wizerunek Puniszera. Tego essa kupię.


A ktoś go u nas wyda?
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline Maciej

The Punisher
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 23, 2007, 11:09:14 pm »
Jeśli ktoś go u nas wyda
to kupię  :)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Gashu

The Punisher
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 16, 2007, 10:09:57 pm »
Ja ostatnio przbernąłem przez pierwszego "maxowego" trade'a Puniego. Dziełko to niespecjalnie przypadło mi do gustu i szczerze mówiąc, gdyby nie bardzo dosadnie zobrazowane sceny morderstw, nie miałbym pojęcia dlaczego seria ta znalazła się w imprincie "dla dojrzałego czytelnika".
Nie raz już wspominałem, że nie lubię Ennisowskiej wizji Franka - twardogłowgo psychopaty, czerpącego przyjemność z dokonywania masowych morderstw. Zakończenie pierwszego trade'a utwierdziło mnie tylko w tym przekonaniu.  Wali ono co prawda nieźle w głowę, ale poza tym -  generalnie cała opowieść wygląda mi na próbę nieudanego kalkowania takiego np. Q. Tarantino.
Jedyny plus to że w końcu dowiedzieliśmy się, w jakim wieku (mniej więcej) jest  Frank. Miło mieć świadomość, że bohaterowie komiksów też się starzeją. :)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Blacksad

The Punisher
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 17, 2007, 03:00:37 pm »
Cytat: "Gashu"
Nie raz już wspominałem, że nie lubię Ennisowskiej wizji Franka - twardogłowgo psychopaty, czerpącego przyjemność z dokonywania masowych morderstw.

Gashu, Ennis tylko jasno pokazał to, co już od dawna pisane było "między wierszami" komiksów z Punisherem. Tyle, że w wersji soft. A tu nie ma przebacz. Przeciwnicy Franka to psychole, i tylko "prawdziwy psychol" może dać im radę.
Punisher z Essentiala to taki właśnie pieszczotliwy "Puni" na miarę swoich czasów - ktoś, kogo można by postawić obok Kapitana Ameryki. A Castle Ennisa - cóż - jest o tyle wiarygodny, że pasuje do newsów z NBC czy TVN24:)
Do czasów MAXA specjalnie za nim nie przepadałem, ale właśnie tu się dla mnie "uwiarygodnił", jako popieprzony czub.

Cytat: "Gashu"
Jedyny plus to że w końcu dowiedzieliśmy się, w jakim wieku (mniej więcej) jest  Frank. Miło mieć świadomość, że bohaterowie komiksów też się starzeją. :)

I przez to uwiarygodnił treść "Rocky'ego VI":)
Chrzań się, Smirnov

Offline Gashu

The Punisher
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 17, 2007, 08:34:43 pm »
Cytat: "Blacksad"
Punisher z Essentiala to taki właśnie pieszczotliwy "Puni" na miarę swoich czasów - ktoś, kogo można by postawić obok Kapitana Ameryki. A Castle Ennisa - cóż - jest o tyle wiarygodny, że pasuje do newsów z NBC czy TVN24:)
Do czasów MAXA specjalnie za nim nie przepadałem, ale właśnie tu się dla mnie "uwiarygodnił", jako popieprzony czub.


A ja właśnie do tego "pieszczotliwego Puniego" zawsze odczuwałem jakiś specyficzny rodzaj sympatii, prawdobodobnie wymieszanej ze współczuciem.  :oops:
Przygody podstarzałego popaprańca to zdecydowanie nie dla mnie.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline kolec

The Punisher
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:11:23 pm »
Nie wiem, czy to jakiś rarytas, ale ja mam Punishera 4-ty album z podwójną okładką :) Planuję go sprzedać w antykwariacie, albo oddać komuś. Ale może jednak opłaca się zostawić?

Offline kingquest

The Punisher
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 18, 2007, 01:49:36 pm »
ZA AVALONEM:

Cytuj
Tak to koniec, koniec Punishera autorstwa Gartha Ennisa.

Stało się. Po siedmiu latach szalony Irlandczyk w końcu opuszcza serię, której poziom wywindował do niebotycznych rozmiarów. Scenarzysta zdaje się powiedział już wszystko co mógł o postaci Franka Castle i przenosi się do innych projektów Marvela.

Po cichu, jako zastępcę wymienia się twórcę nadchodzącego annuala - Mike'a Bensona.

Cóż dziękuje ci Garth. Dzięki Tobie Frank przeżył najlepsze lata swojego komiksowego życia.

Offline spidey

The Punisher
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 18, 2007, 03:05:03 pm »
Świetna informacja. Można tylko dopisać: W KOŃCU!

Offline Gryffith

The Punisher
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 19, 2007, 07:27:53 am »
w końcu?
ja takze zakochalem sie w Punisherze tak naprawde po v.5 ennisa, faktycznie v3 i v4 jest dla mnie nie strawne ale urealnienie bohatera poraża ;)

jeszcze jedno pytanie, starszych tm semic-owych czesci w wiekszosc nie znam a ze wiekszosc jest fabularnie jaka jest....;) to chcialbym zapytac czy jest cos podobne stylem i klimatem do v5 lub chociazby numeru 4/95 "ostatnie dni"?

Offline graves

The Punisher
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 19, 2007, 09:30:48 am »
Cytat: "Gryffith"
jeszcze jedno pytanie, starszych tm semic-owych czesci w wiekszosc nie znam a ze wiekszosc jest fabularnie jaka jest....;) to chcialbym zapytac czy jest cos podobne stylem i klimatem do v5 lub chociazby numeru 4/95 "ostatnie dni"?

Do v5 - Nie. Do 4/95, też na szczęście nie.
Są to świetne klimatyczne opowieści, które można czytać wiele razy. Najlepszy jest War Zone 3/1993 [30]. Pierwszy 128 stronicowy numer. Nie wszystkie oczywiście są dobre, ale zdarzają sie perełki. Nie jest to jednak tak chore jak v5.
Tutaj masz streszczenia.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline JAPONfan

The Punisher
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 19, 2007, 09:35:09 am »
Cytat: "graves"
Cytat: "Gryffith"
jeszcze jedno pytanie, starszych tm semic-owych czesci w wiekszosc nie znam a ze wiekszosc jest fabularnie jaka jest....;) to chcialbym zapytac czy jest cos podobne stylem i klimatem do v5 lub chociazby numeru 4/95 "ostatnie dni"?

Do v5 - Nie. Do 4/95, też na szczęście nie.
Są to świetne klimatyczne opowieści, które można czytać wiele razy. Najlepszy jest War Zone 3/1993 [30]. Pierwszy 128 stronicowy numer. Nie wszystkie oczywiście są dobre, ale zdarzają sie perełki. Nie jest to jednak tak chore jak v5.
Tutaj masz streszczenia.


ło Jezu sprzedałem chyba z 50 kilo makalutary zeby miec kase na ten numer. Zawsze jak czytam jaki to Ennis swietny i że Frank nigdy wczesniej nie byl taki fajny to mi sie te numer przypomina.

Offline donTomaszek

The Punisher
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 22, 2007, 06:26:15 pm »
Dostepne sa juz max tpb vol.8 Widowmaker i Essential vol.2.
Max to znow Garth Ennis, tyle.
Tytul drugi to szczegolny majstersztyk, gdyz zawiera miedzy innymi caly run Portacio - ten gosciu to w dalszym ciagu wymiot. Tm semic (1-6/90, 1-2/91) ominal 3 wczesniejsze i wystartowal od 11. Co jeszcze? Klaus Janson w numerach 1-5 (unlimited series) oraz Mark Texeira i JR JR na poczatku swojej kariery rysowniczej (przedruk Daredevil, ktorys tam - nie chce mi sie wstac zeby sprawdzic 8) ).
Jednym slowem - lepiej niz jedynka, choc po polsku zapewne nie predko.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
The Punisher
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 22, 2007, 11:11:05 pm »
Cytat: "donTomaszek"

Tytul drugi to szczegolny majstersztyk, gdyz zawiera miedzy innymi caly run Portacio - ten gosciu to w dalszym ciagu wymiot.


Czy wymiata w dalszym ciągu to bym polemizował. Portacio ostatnio przeżył śpiączkę cukrzycową, która odcisnęła na stałe piętno na jego życiu. Przez nią już nie rysuje tak jak kiedyś, czego definitywnym przykładem jest chłam w postaci Batman Confidential: Rules of Engagement (bodajże pierwsze sześć numerów). Nikomu nie polecam styczności z tym "dziełem" - odrzuca zarówno merytorycznie (pomimo, że Diggle), jak i artystycznie (pomimo, że Portacio).

Co nie zmienia faktu, że stary Portacio to kawał świetnej i pięknej roboty. Pasował jak ulał do Punishera.

Offline donTomaszek

The Punisher
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 23, 2007, 02:45:29 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Cytat: "donTomaszek"

Tytul drugi to szczegolny majstersztyk, gdyz zawiera miedzy innymi caly run Portacio - ten gosciu to w dalszym ciagu wymiot.


Czy wymiata w dalszym ciągu to bym polemizował


Eee, skrot myslowy, czy inaczej - semantyczne naduzycie :badgrin: .
Chodzilo mi oczywiscie o to, ze rysunek sie nie zestarzal.
Bez odnoszenia sie do aktualnej tworczosci tego pana.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline mackey

The Punisher
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 29, 2008, 08:47:17 am »
Jest spora szansa, ze bedą wznowienia w formacie Premiere. Welcome Back Frank juz jest zapowiedziane.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 08:31:03 pm wysłana przez Blacksad »
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...