Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aniou

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 18, 2011, 05:31:14 pm »
Czy można jeszcze na Allegro dorwać wydanie zbiorcze Punishera od mandragory (w miarę przyzwoitej cenie), czy lepiej od razu kupić wersję zeszytową?


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:03:20 pm »
Jesli mowisz o tym Ennisa i Dillona, to lepiej kupic orygianl - dostaniesz pare fajnych bonusow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline freshmaker

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:42:38 pm »
jezeli bierzesz orginal to lap punisher omnibus ennisa. jest to calosc ennisa z punim (imprint max to oddzielna seria - duzo lepsza zreszta). nie wiem jak z dostepnoscia tego, ale rok temu jeszcze byl.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 18, 2011, 07:49:26 pm »
Wydaje mi się, że po sławetnym błędzie na Amazonie gdy wszystkie podobne wydania kosztowały 10$ mógł się wyprzedać.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:25:12 pm »
Tylko, że wtedy mało co sprzedali - większość anulowali. Tego omnibusa nie było już dawno.
To jest to, co wydała Mandra: http://www.amazon.com/Punisher-Welcome-Marvel-Premiere-Classic/dp/0785133844/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1295382275&sr=8-4


A tu moje wypociny o tym i dalszych tomach: http://motywdrogi.pl/2009/04/04/punisher-vol-3-vol-4/
(MAX to zupełnie osobna sprawa)


A swoją drogą to polskie wydanie zbiorcze dość długo leżało w Centrum Komiksu - już go pewnie nie ma, ale zajrzeć można.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 08:29:58 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Otherside

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 08, 2011, 04:49:16 pm »
Witam. Zastanawiam się nad zakupem PUNISHER YEAR ONE SC. Nie zastanawiałbym się w ogóle (bo pamiętam jeszcze wydania TM-SEMIC-owe), gdyby nie okładka dostępnego obecnie wydania (z 2009 r.) autorstwa Ariela Olivetti, która nijak mi nie pasuje. Czy ktoś się orientuje może czy w w/w wydaniu znajdują się okładki oryginalnych wydań zeszytowych tego komiksu i czy istnieją jakieś wcześniejsze wydania zbiorcze, czy też to jest pierwsze?

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 08, 2011, 05:40:53 pm »
Z tego co mi wiadomo jest to pierwszy TPB zbierajacy Year One.
Tak, to wydanie zawiera oryginalne okladki i masz tez racje piszac ze okladka Olivetti'ego pasuje jak piesc do d..y.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Otherside

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 08, 2011, 06:32:26 pm »
Dzięki. W takim razie skuszę się jednak na to wydanie, bo skoro to jest z 2009 r. to raczej szybko nie będzie kolejnego. W sumie to najbardziej odpowiadałoby mi wydanie (z nową okładką narysowaną przez duet z zeszytów Eaglesham / Evans) w czerni i bieli (jak w wydaniu TM-SEMIC), które lepiej moim zdaniem wypada w porównaniu do edycji kolorowej. Może kiedyś się doczekam. Przy okazji, może ktoś wie czy istnieje jakaś strona, na której zestawiane są wszystkie dotychczasowe wydania danych tytułów (Marvel / DC), począwszy od zeszytów po TP i HC ?

Offline freshmaker

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 11, 2011, 06:41:33 am »
jestem właśnie po vol6 max hc. podchodziłem do tego komiksu mocno sceptycznie - wiadomo że przejąć serię po ennisie to nielada wyzwanie. pierwsze opowiadanie girls in white dresses, niestety mocno średnie, ale kolejne six hour to kill już lepsze a welcome to bayou to juz historia w stylu ennisa. do tego 2 szorty i dostajemy całkiem przyzwoitą kolekcję. cieszę się że nie zrezygnowali ze zbierania zeszytów maxa.
 
nie znalazłem w necie info o vol7 hc, ale pewnie przyjdzie poczekać pół roku skoro 6tka dopiero się ukazała.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 12, 2011, 11:34:57 am »
Vol.6 HC to raczej ostatni  taki hacek z pierwotnej linii MAX. Teraz wychodzi The PunisherMAX, ktory od razu wbijaja w hc (Kingpin, Bullseye), a dopiero pozniej jako zwykle tpb, co z reszta jest przykrym stanardem w Marvelu ostatnimi czasy.
Pokrecone to wszystko, wiem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 02:19:32 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 15, 2011, 12:50:49 pm »
poczekam na omnibus punisher aarona
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 21, 2011, 07:25:27 pm »
Zapowiadają?

Offline freshmaker

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 21, 2011, 10:37:32 pm »
jeszcze nie
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 27, 2011, 05:32:06 pm »
Mysle, ze bedzie takowy. Punisher Aarona trzyma poziom, nie jest tak dobry jak run Ennisa, aczkolwiek imo jest o wiele lepszy od hc vol.6 (Punisher Frank Castle).
Wierze, ze bedzie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kingquest

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 15, 2011, 08:49:55 pm »
Bardzo mi się podoba run Aarona w Punisherze.  Scenarzysta Scalped  jest godnym następcą Ennisa.  Mnóstwo mocnych akcji charakterystycznych dla serii MAX, do tego bardzo wyraziście nakreślone postacie [Bullseye- rewelacja !] W ostatniej historii ["Frank"], Aaron przedstawia stosunek Castle'a do swojej rodziny z zupełnie innego punktu widzenia.  Polecam i czekam na kolejne historie.