trawa

Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:58:26 am »
Niezbyt mi się podoba początek Punisher vol 6 G.Rucki. Daje gadać innym a Frank jest milczący. A ja właśnie lubię najbardziej zapiski i jego przemyślenia podczas walki. A Rucka mnie tego pozbawia. Wychodzi taki NY Central z detektywami na pierwszym planie. I jeszcze Cheechetto rysuje Clemonsa ala Morgan Freeman z Siedem. Takie sobie to jest. :/

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:20:10 am »
A ja wlasnie kilka dni temu odswiezylem sobie run Rucka'i. Tak jak czytajac to po raz pierwszy, podchodzil mi srednio, to tym razem spodobal mi sie duzo bardziej. Tylko to zakonczenie - Warzone (Punisher vs Avengers) jest z dupy.
Spoiler: pokaż
 Niby ogral ich jak dzieciaki, ale jakos malo to wszystko wiarygodne.
Czuc ewidentnie, ze Rucka byl przez marvelowskich edytorow trzymany na krotkiej smyczy. Niemniej jednak 3 pierwsze tpb sa calkiem dobre i warte przeczytania.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 06, 2016, 06:44:15 pm »
No dobra - awantura z zombie w 11 zeszycie była zabawna w takim groteskowym stylu, który tak lubię w Punisherze - wszedł, postrzelał, wyszedł a wszystkim szczęki opadły. :) Ale za mało takich scen tam było panie Rucka.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 06, 2016, 07:39:42 pm »
No widzisz, a dla mnie to chyba najslabszy zeszyt calego runu. Zombie w srodku Manhatanu? WTF?
Tylko, ze ja czytajac nawet taki komiks jak Punisher, oczekuje po nim ciut wiecej niz
wszedł, postrzelał, wyszedł a wszystkim szczęki opadły
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 06, 2016, 07:47:25 pm »
Ale to jest kwintesencja Punishera. I jeszcze czarny humor. Jeśli masz Essentiala Punishera, to widać to w tej postaci od początku. Np jak zabił tą prostytutkę, która była powiązana z zabójcami jego rodziny. Zrobił to właśnie w takim stylu.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 06, 2016, 07:51:29 pm »
Ale to jest kwintesencja Punishera.

Tłumaczenie donTomaszkowi co jest kwintesencją Punishera. Powodzenia! xD

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:00:21 pm »
Znaczy ja tak to interpretuje. Nie musi się ze mną zgadzać. Przez 17 zeszytów Rucki brakowało mi Dziennika Wojennego i przemyśleń Franka. Zawsze były.

Ale zrobili te volumeny. The Punisher vol.6 ma niezwykle okrągłą liczbę 17 zeszytów, a potem Rucka się przesiada i ma już Punisher War Zone vol 3, które jest jeszcze krótsze. Po co?
I po co zrobił z niego Furego? Przez to potem musieli mu dawać moc regeneracji, by mu to oko odrosło.

A Peter Parker naprawdę nie ma co robić, tylko się Punishera czepił. Nic dziwnego, że w Kill Marvel Universe, on pada jako pierwszy. :) Punishera można zdjąć dopiero wtedy, gdy zamknie się wszystkich, wszystkich innych złych bad guyów i nie pojawią się nowi przez długi czas.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2016, 10:43:55 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:19:53 am »
Przez 17 zeszytów Rucki brakowało mi Dziennika Wojennego i przemyśleń Franka. Zawsze były.

Strzelam, ze taka konwencje wybral Rucka - pokazac to wszystko z nieco innej perspektywy. W niektorych zeszytach Frank jest praktycznie postacia drugoplanowa, a akcja skupia sie na Rachel Cole-I-took-my-husband-name-Alves badz policjantach.

The Punisher vol.6 ma niezwykle okrągłą liczbę 17 zeszytów, a potem Rucka się przesiada i ma już Punisher War Zone vol 3, które jest jeszcze krótsze. Po co?

No wlasnie, dobre pytanie. Ten Warzone to fabularnie kontynuacja oraz zakonczenie calego runu. Nie mam zielonego pojecia czemu nie wydano tego w normalnych zeszytach 18-22 tylko jako miniserie. Mysle, ze te tajemnice rozwiklac mogliby jedynie marvelowscy edytorzy.

I po co zrobił z niego Furego? Przez to potem musieli mu dawać moc regeneracji, by mu to oko odrosło.

Ja tam bardziej widze Solid Snake'a niz Fury'ego. Jego image w tym runie - imo na duzym propsie, bo inaczej niz zawsze. Odmlodzony. Zremasterowany. Lizacy rany po potyczce z New Vulture.

Ale to jest kwintesencja Punishera.

 :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 11:40:51 am wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 08, 2016, 09:53:24 am »
Dla mnie Rucka za bardzo skupił się na Rachel Cole, ale on uwielbia pisać kobiety, a nie pozwolili mu zmienić Franka na Francis.
Generalnie zauważyłem, że od starych czasów np. Pottsa, Barona, duetu Lanning/Abnett czy Dixona scenarzyści (włącznie z Ennisem) za bardzo koncentrowali się na postaciach drugoplanowych lub czarnych charakterach, tak jakby o Franku nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.
Niemniej Rucka (poza tym żenującym "War Zone" z Avengers) zrobił dużo lepszą robotę niż Edmondson, który zaczął nieźle, ale skończył słabiutko.

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:57:51 am »
Ja się zainteresowałem i teraz będę chciał sięgnąć po to co było przed Rucką i tuż po ale jeszcze przed Thunderboltsami - Punisher Nightmare. Przeczytałem też we krwi ale to niezbyt mi się podobało - no i rysunki były słabe.

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:00:03 pm »
Punisher MAX (Ennis i Aaron) czytał?  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:09:19 pm »
Mother Russia z klnącym jak szewc Furym? :) Ze dwa lata temu

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:16:03 pm »
Doczytaj resztę bo od Hachette tego nie uświadczysz  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 08, 2016, 07:37:14 pm »
Jeszcze raz przeczytałem jak Punisher wykończył universum Marvela. Fajny komiks - tak powinno być. Szkoda, że to się nie załapało do What if. W ogóle szkoda, że żaden Punisher się tam nie załapał.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 08, 2016, 08:19:50 pm »
Bazylku, wszystkie X killls / vs Marvel Universe to takie what it?. Mniej lub bardziej. Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac "tak powinno byc" i reszty posta tez nie. Punisher wystapil w przynajmniej jednym what if.
Sometimes I'd like to get my hands on God...