Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 14, 2013, 03:00:57 pm »
No w koncu! Cos sie ruszylo! Oby tylko z poziomem serii bylo lepiej niz ostatnimi  :badgrin:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=48476
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pioma10

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 14, 2013, 05:29:01 pm »
No w koncu! Cos sie ruszylo! Oby tylko z poziomem serii bylo lepiej niz ostatnimi  :badgrin:

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=48476

A co Ci się nie podobało w runie Rucki?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 14, 2013, 06:01:52 pm »
Ja kończę właśnie Omnibus Remendera i jest źle. Bardzo.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 15, 2013, 01:49:56 pm »
Co mi sie nie podobalo w ostatnich seriach z Punisherem?

Zaczne od tego, ze spaczony jestem Ennisesm i jego seria MAX, ktora jest dla mnie jakims tam wyznacznikiem poziomu The Punisher. I wcale nie chodzi mi o brutalnosc, mrok itp. - to sa po prostu (moze nie wszystkie) bardzo dobre historie. No i najwazniejsze - to rzeczywistosc MAX, a nie 616 wiec nie ma promieni z dupy, super-villians, pojedynkow ktorych nikt w ostatecznym rozrachunku nie wygrywa itd. Frank jest starym, stetryczalym piardem po przejsciach. Jest bezlitosny jak maszyna. Z cala pewnoscia mozna stwierdzic, ze nie do konca jest z nim wszystko w porzadku. I git.

Dlatego tez srednio podchodza mi nowe, ugrzecznione serie ze swiata 616. Run Rucki na pewno wybija sie ponad przecietna, ale nadal nie uznalbym go za dobry. To imo, co najwyzej sredniak. Nie kupuje wizji Franka jako odmlodzonego weterana (blizej nieokreslonej wojny na bliskim wschodzie), wygladajacego jak Snake z MGS. Jest brutalnie, sa ciekawe postacie drugoplanowe, ale co z tego skoro wszystko i tak sprowadza sie do rozpierduchy Frank vs. Avengers. Litosci. To juz brzmi niedorzecznie...

Ja po prostu nie potrafie zrozumiec czy Punisher nie moze istniec sobie na uboczu uniwersum Marvela (jak chocby kilka lat temu Daredevil od Bendisa), bez wplatywania we wszystkie wielkie eventy, bez calej super-hero otoczki, w swoim wlasnym swiecie. Byloby o wiele ciekawiej.

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 15, 2013, 02:08:27 pm »
Ja po prostu nie potrafie zrozumiec czy Punisher nie moze istniec sobie na uboczu uniwersum Marvela (jak chocby kilka lat temu Daredevil od Bendisa), bez wplatywania we wszystkie wielkie eventy, bez calej super-hero otoczki, w swoim wlasnym swiecie. Byloby o wiele ciekawiej.
To.

Chociaż jego spotkania z Pająkiem i DD lubię bardzo. I cały wiekowy run (pierwsze polskie Punishery) z Kingpinem.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 15, 2013, 02:28:02 pm »
Caly run Portacio w oryginale (nr 8-18 The Punisher vol.2), czyli to co wydalo TM-Semic + 3 nieopublikowane zeszyty to skarb mojej kolekcji :razz: Dopadlem rowniez niedawno minierie P.O.V. Berniego Wrightsena - baaardzo dobra rzecz.

Kurde, dalo sie kiedy. Czemu nie da sie teraz?

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 15, 2013, 02:35:10 pm »
Swoją drogą TM- Semic zrobiło kawał dobrej roboty publikując na początku miniserię Shadowmasters. Skompletowałem sobie niedawno cały TM-Semicowy run* Pogromcy, to sobie przypomnę przy okazji.


*"zabawna" sprawa - wcięło mi 90% moich Punisherów. Wszystkie inne komiksy są, tylko Franka gdzieś wcięło. Nie wiem, czy komuś kiedyś pożyczyłem, czy może Dziadek spalił...

fragsel

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 15, 2013, 02:45:13 pm »
*"zabawna" sprawa - wcięło mi 90% moich Punisherów. Wszystkie inne komiksy są, tylko Franka gdzieś wcięło. Nie wiem, czy komuś kiedyś pożyczyłem, czy może Dziadek spalił...

Mnie tak wcięło w podstawówce całego "Green Lantern"
W drugiej liceum udało mi się kupić drugi zestaw od jednego kolesia - bardzo się z niego cieszyłem tak gdzieś do matury, bo wtedy żeby się nie uczyć w kwietniu postanowiłem posprzątać strych. Tam w plecaku z ósmej klasy znalazłem te Zielone Latarnie zgubione (razem ze starą niedojedzoną ZIELONĄ kanapką...). Wtedy sobie przypomniałem, że ostatniego dnia nauki koleś któremu je pożyczyłem mi je oddał a ja je spakowałem do plecaka. A do liceum to przecież się nowy plecak kupuje.

Szukałeś w plecakach???

Offline pioma10

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 15, 2013, 04:28:04 pm »
Co mi sie nie podobalo w ostatnich seriach z Punisherem?

Zaczne od tego, ze spaczony jestem Ennisesm i jego seria MAX, ktora jest dla mnie jakims tam wyznacznikiem poziomu The Punisher(...)

Ja po prostu nie potrafie zrozumiec czy Punisher nie moze istniec sobie na uboczu uniwersum Marvela (jak chocby kilka lat temu Daredevil od Bendisa), bez wplatywania we wszystkie wielkie eventy, bez calej super-hero otoczki, w swoim wlasnym swiecie. Byloby o wiele ciekawiej.


Ja rozdzielam serie MAX i MK od zwykłych. Nie porównuje ich między sobą, ale Cię doskonale rozumiem.

Offline adam and arluk

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 15, 2013, 05:10:31 pm »
A co polecacie z wydawnictwa Tm-Semic????
Czy można trafić na, że się tak wyrażę nieco ambitniejsze historie???
Posiadam jedynie "Year one" i muszę przyznać, że trafił w mój gust.
O innych niestety nic nie wiem.

Offline miki2001

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 15, 2013, 05:33:08 pm »
Hmm... Punisher z TM-Semic to koniecznie Eurohit (The Punisher 3/95). Bardzo dobra historia, nie ciagnie sie, wartka akcja jak komiks z koncowki XX wieku.

Offline Koalar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 15, 2013, 05:54:32 pm »
Hmm... Punisher z TM-Semic to koniecznie Eurohit (The Punisher 3/95). Bardzo dobra historia, nie ciagnie sie, wartka akcja jak komiks z koncowki XX wieku.

Też to polecam, z tym że to jest właśnie historia sensacyjna, inne klimaty niż Year one.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline pioma10

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 15, 2013, 06:02:33 pm »
Hmm... Punisher z TM-Semic to koniecznie Eurohit (The Punisher 3/95). Bardzo dobra historia, nie ciagnie sie, wartka akcja jak komiks z koncowki XX wieku.

Z tym, że niestety trochę pocięta. Brakuje kilkunastu stron z wydania oryginalnego.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 15, 2013, 07:23:14 pm »
A co polecacie z wydawnictwa Tm-Semic????
Czy można trafić na, że się tak wyrażę nieco ambitniejsze historie???
Posiadam jedynie "Year one" i muszę przyznać, że trafił w mój gust.
O innych niestety nic nie wiem.
Spokojnie całość 1990 i 1991.
Punisher WarZone z bodaj 1994 - klasyk.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 15, 2013, 08:46:49 pm »
Otoz to.
Mialem napisac dokladnie to co Emeryt, wiec moze troszke tylko uzupelnie.

1. Roczniki 1990 i tak mniej wiecej polowa 1991 - Whilce Portacio, Jim Lee, Erik Larsen. Bezapelacyjnie mus.
2. Rocznik 1993 - praktycznie caly bardzo dobry. Jest tu Tex, Jim Lee oraz kop z czuba w krtan czyli War Zone.
3. Pojedyncze numery / tpb jak Year One oraz Ostatnie Dni.

Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything