Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 17, 2013, 12:15:47 pm »
Rucka zaczął fajnie, ale chyba nie wiedział za bardzo co robić z postacią Franka. Wyszło więc, że na pierwszy plan wysunął inne postaci, a Franka gdzieś tam w tle umieścił. Pomimo wszystkich plusów tej serii (i tego, że to dobry komiks jako taki) Gregowi daleko do Gartha. A rozwałka z Avengers jest po prostu fatalna. Podejrzewam, że Rucka został niejako zmuszony przez decydentów Marvela do napisania tego potworka i to ostatecznie przesądziło o jego zerwaniu z Wielką Dwójką.

Nie wierzę, że to nowe "coś" z Marvel NOW będzie dobre - raczej brednie w stylu Fractiona czy Remendera. No, ale zobaczymy.

Mike Baron, Carl Potts, Chuck Dixon, Dan Abnett i Andy Lanning oraz Garth Ennis to zawodnicy, którzy wiedzieli jak pisać o Franku.

Na szczęście Ennis wraca w następnym roku z MAX-ową miniserią o Punim.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 17, 2013, 02:41:50 pm »
Mnie tak wcięło w podstawówce całego "Green Lantern"
W drugiej liceum udało mi się kupić drugi zestaw od jednego kolesia - bardzo się z niego cieszyłem tak gdzieś do matury, bo wtedy żeby się nie uczyć w kwietniu postanowiłem posprzątać strych. Tam w plecaku z ósmej klasy znalazłem te Zielone Latarnie zgubione (razem ze starą niedojedzoną ZIELONĄ kanapką...). Wtedy sobie przypomniałem, że ostatniego dnia nauki koleś któremu je pożyczyłem mi je oddał a ja je spakowałem do plecaka. A do liceum to przecież się nowy plecak kupuje.

Szukałeś w plecakach???
Myślę, że może gdzieś je zakitrałem. Ale przejrzałem już cały strych u Dziadka (gdzie leżą wszystkie Semiki), jak i przetrząsnąlem mieszaknie. Ni ma.

Nie wierzę, że to nowe "coś" z Marvel NOW będzie dobre - raczej brednie w stylu Fractiona czy Remendera. No, ale zobaczymy.
Fraction czeka na przeczytanie. Ale nie spodziewam się wiele - zbyt kolorowo i cukierkowo się zapowiada. A ta nowa seria może być fajna - klasyczny Frank walczący z mafią. Poza nurtem superhero, poza Nowym Jorkiem.
Cytuj
Na szczęście Ennis wraca w następnym roku z MAX-ową miniserią o Punim.
A skąd to info?

Offline adro

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 17, 2013, 06:56:52 pm »
To swietnie, ze ennis wraca do Puniego. Chyba tylko On naprawde czuje postac Franka, reszta scenarzystow przy Garthie nie daje rady, po prostu.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 17, 2013, 07:42:50 pm »
To swietnie, ze ennis wraca do Puniego. Chyba tylko On naprawde czuje postac Franka, reszta scenarzystow przy Garthie nie daje rady, po prostu.
pzdr
*kaszl*Jason Aaron*kaszl*

Offline adro

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 17, 2013, 10:03:48 pm »
eee tam, to juz nie jest to. mam pierwszy trade Aarona i jakos mnie nie wzielo. No nic w czerwcu wychodzi omnibus z Aaronem, moze sie skusze i zmienie zdanie. Kurcze jednak ennis zawiesil poprzeczke strasznie wysoko. 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 17, 2013, 10:11:35 pm »
eee tam, to juz nie jest to. mam pierwszy trade Aarona i jakos mnie nie wzielo. No nic w czerwcu wychodzi omnibus z Aaronem, moze sie skusze i zmienie zdanie. Kurcze jednak ennis zawiesil poprzeczke strasznie wysoko. 
pzdr

:/

Ja pamiętam czasy, bo taki ze mnie dziad, kiedy na Ennisie wieszano psy, za to co wyprawiał z Punim. Dla mnie jego wersja nie jest w niczym lepsza od tego, co z tą postacią robili Aaron, Remander czy ostatnio Rucka.

Zastanawiam się skąd to powszechne przekonanie, że kanonicznym Pogromcą jest ten w wersji Ennisa - powiedzcie, w czym jest lepszy od takiego Mike`a Barona, który chyba najlepiej zdefiniował tą postać czy choćby od Chucka Dixona?

Offline adro

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 17, 2013, 10:21:48 pm »
Ale co ja mam Ci cokolwiek udowadniac. Mnie wersja ennisa urzekla i tyle. Taki powinien byc Puni, brutalny, krwawy, bezkompromisowy. W ogole podoba mi sie swiat wykreowany przez ennisa, jest tu mnostwo brudu, krwi, brutalnosci. Wczesniej jakos tego nie czulem w komiksach o Punim. Tutaj pelnokrwistosc, "gestosc", brutalny realizm sa obecne niemalze na kazdej planszy. To sie czuje, jest brud, jest Puni, jest jego karabin i sa krwiste porzadki. Nie ma zadnych fiu-bzdziu i innych pi****l.
pzdr
PS nie wiem, ja jakos nie widzialem tych glosow, ktore mieszalyby z blotem run ennisa. Zreszta kazdy ma swoje zdanie, who cares?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 10:32:15 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #247 dnia: Październik 17, 2013, 10:23:18 pm »
Ano w tym, że dostał wolną rękę. Jego Punisher był brutalniejszy, bardziej krwawy, bardziej dla dojrzałego czytelnika. Wcześniej to nie przeszło.

Ja Ennisa (i Aarona) lubię za to, że u nich Frank to już starszy pan, którego do przodu pcha tylko ta żądza zemsty. Takiego Franka uwielbiam. Taki Frank do mnie najbardziej przemawia.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #248 dnia: Październik 18, 2013, 12:52:38 am »
Ja dodalbym jeszcze cos.
Punisher w powszechnym przekonaniu byl postacia, ktorej dzialania napedzane byly strata rodziny w gangsterskich porachunkach. Ot znalazl sie w klasycznym nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Ennis, byl pierwszym autorem, ktory te koncepcje przemodelowal i dodal cos wiecej. Wg niego Frank poswiecil rodzine aby kontynuowac swoja wlasna wojne.  Nie chce rzucac spojlerami, kto czytal chociazby Born ten wie o czym mowie. I fajnie bo dalo to calkowicie nowe spojrzenie na postac Punishera (przynajmniej w moim przypaku). Pomijam juz mozliwosc dyskusji czy jego Frank nie jest chory psychicznie.

 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

fragsel

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #249 dnia: Październik 18, 2013, 05:27:46 am »
Pomijam juz mozliwosc dyskusji czy jego Frank nie jest chory psychicznie.

Ja też pomijam tę możliwość, bo jak ostatnio o tym z N.N. dyskutowaliśmy to ostrzeżenie dostałem (całkowicie zasłużenie)

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 18, 2013, 09:48:07 am »
Fanom Ennisa i Puni'ego polecam "Fury: My war gone by", w którym Frank pojawia się gościnnie. Rewelacyjna rzecz.

Co do mieszania Franka z resztą uniwersum Marvela - kończy się ono prawie zawsze żenująco. O ile było to robione z wyczuciem przez Pottsa, Barona czy Dixona (Frank zajmuje się zwykłymi przestępcami bo jest ich legion) miało to jeszcze sens. W momencie jednak, gdy Fraction czy potem Remender stawiali go w kontrze do superzłoczyńców wszystko rozłaziło się w szwach - Frank nie mógł zabić postaci, która generuje dla wydawnictwa zyski, w związku z tym powstawały jakieś absurdalne rozwiązania fabularne.
Podobnie zresztą - niestety - było w klasycznej historii z Kingpinem, w której po trwającej miesiące operacji wojskowej Frank rezygnuje z zabicia Fiska, bo to spowoduje wojnę gangów. 

Franka Castle nie powstrzymałoby czy facet ma cybermacki lub dyniowe bomby. Jeśli koleś zabił byłby tropiony do śmierci swojej lub tropiciela. Ennis to rozumie, rozumieli to swego czasu Alonso i Quesada przenosząc go do MAXa. Obecnie Marvel zainteresowany jest wyłącznie kasą i będę miło zaskoczony jeśli ten nowy projekt okaże się czymś wartościowym, a nie tylko kontynuacją jakościową Thunderbolts.

Offline Koalar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 18, 2013, 10:31:57 am »
Ennis, byl pierwszym autorem, ktory te koncepcje przemodelowal i dodal cos wiecej. Wg niego Frank poswiecil rodzine aby kontynuowac swoja wlasna wojne.  Nie chce rzucac spojlerami, kto czytal chociazby Born ten wie o czym mowie. I fajnie bo dalo to calkowicie nowe spojrzenie na postac Punishera (przynajmniej w moim przypaku).

Spoiler: pokaż
Ten cały pakt z czymś tam
, to całe Born uważam za bardzo słabe.
Spoiler: pokaż
Ennis zmienia Franka z porządnego żołnierza, gościa, który na skutek traumy rozpoczyna walkę z przestępczością, w porąbańca gotowego poświęcić wszystko dla swojej żądzy zabijania (choć w sumie to coś przekręciło Franka, dodając dopiero jakoś na końcu, że nie ma nic za darmo).
Cała moja sympatia dla tej postaci znika.
To, co wydała Mandragora z Punisherem, też było dla mnie słabe. Epatowanie  brutalnością i niewiele więcej. Dużo słabsze od Kaznodziei, który w pewnym momencie też już zaczął mnie nudzić.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Gulumbulum

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 20, 2013, 11:26:03 pm »
Próbuję się połapać w punisherowej chronologii. Czy jeśli chodzi o serie regularne, mniej więcej wygląda to tak:
1. The Punisher 30.10.1985-28.02.1986 (mini-seria)
2. The Punisher vol. II  1.05.1987-18.05.1995
3. The Punisher: War Journal 1.09.1988-1.06.1995
4. The Punisher: War Zone 1.01.1992-11.05.1995
5. Punisher  5.10.1995-19.02.2007
6. The Punisher vol. 3.  04.2000-03.2001 scenariusz Ennis
7. The Punisher vol. 4. (Marvel Knights) 06.2001-12.2003 scen. Ennis
8. The Punisher (MAX) 01.2004-12.2008
9. The Punisher: War Journal vol. 2.  11.2006-01.2009 scen. Fraction
10. Punisher vol. 2.  7.01.2009-3.06.2010 scen. Remender
11. The Punisher: Frank Castle (MAX) 21.01.2009-14.10.2009
12. PunisherMAX 11.11.2009-11.01.2012 scen. Aaron
13. The Punisher vol. 5. 08.2011-09.2012 scen. Rucka

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 27, 2013, 11:20:46 am »
Gulumbulum - zamiast pozycji nr 5 były:
a) 12 zeszytowa (bodajże) miniseria ze scenariuszem Johna Ostrandera (Punisher dowiaduje się, że jest członkiem mafijnej rodziny - no comments)
b) 4 zeszytowa miniseria ze scenariuszem bodajże Goldena i Sniegowskiego (Punisher zginął i powrócił jako anielski mściciel - to na fali popularnego wówczas komiksu "millennijnego" - no comments)
a następnie poz. 6 czyli "Welcome back, Frank" Ennisa i Dillona.

Ale ja tu w innej sprawie. Czytam właśnie "Punisher: Nightmare" Scotta M. Gimple i Marka Texeiry. W historii tej Frank pochyla się nad problemem polskiego gangu znanego jako "Greenpoint Gang" from Little Warsaw. Obok "Fryderyka", "Piotrowskiego", "Kozlowskich", "Agnieszki", a nawet przysłowia pojawiają się tak tradycyjne polskie imiona jak "Ospan" i "Otto". Jeden z polskich hitmenów nosi - oczywiście jak każdy polski hitman - długie włosy i wąsa.

Offline Gulumbulum

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 29, 2013, 09:36:27 pm »
Serdeczne dzięki za odpowiedź.

 

anything