trawa

Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:24:21 pm »
A i Punisher MAX i PunisherMAX znam dobrze :wink:

To które byś bardziej polecał? I czy kolejność ich czytania jest istotna?

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 01, 2014, 11:44:44 pm »
Najpierw czytaj Punisher MAX, ktore zamyka sie w 10tpb (zeszyty 1-60), calosc autorstwa G. Ennisa.

Pozniej seria zmienila nazwe na Punisher MAX Frank Castle i zawiera sie w 3 tpb (zeszyty 61 -74), pisalo ja 3 roznych gosci, ale polecam tylko pierwszy tpb, 2 pozostale to kupa straszna. Numer 75 konczy serie MAX i nie zostal zebrany w zadnym zbiorku. Trudno dostepny, ale warto poszukac.

Kolejna seria to wlasnie PunisherMAX (pisane lacznie) autorstwa J. Aarona. Skladaja sie na nia 22 zeszyty, zebrane w 4 tpb.

Nie ma znaczenia czy bedziesz czytal najpierw MAX czy PunisherMAX - te serie sa niezalezne. Choc proponowalbym czytac chronologicznie wg dat ukazywania sie.

Na chwile obecna Punishera w lini MAX nie ma.

Ze swojej strony polecam takze pojedyncze zbiory jak:

From first to last
Born
Naked Kills
Untold Stories

To takze ukazalo sie w imprincie MAX.

Mam nadzieje, ze udalo mi sie wszystko wyklarowac  :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Jaxx

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:39:13 am »
Najpierw czytaj Punisher MAX, ktore zamyka sie w 10tpb (zeszyty 1-60), calosc autorstwa G. Ennisa.

Pozniej seria zmienila nazwe na Punisher MAX Frank Castle i zawiera sie w 3 tpb (zeszyty 61 -74), pisalo ja 3 roznych gosci, ale polecam tylko pierwszy tpb, 2 pozostale to kupa straszna. Numer 75 konczy serie MAX i nie zostal zebrany w zadnym zbiorku. Trudno dostepny, ale warto poszukac.

Kolejna seria to wlasnie PunisherMAX (pisane lacznie) autorstwa J. Aarona. Skladaja sie na nia 22 zeszyty, zebrane w 4 tpb.

Nie ma znaczenia czy bedziesz czytal najpierw MAX czy PunisherMAX - te serie sa niezalezne. Choc proponowalbym czytac chronologicznie wg dat ukazywania sie.

Na chwile obecna Punishera w lini MAX nie ma.

Ze swojej strony polecam takze pojedyncze zbiory jak:

From first to last
Born
Naked Kills
Untold Stories

To takze ukazalo sie w imprincie MAX.

Mam nadzieje, ze udalo mi sie wszystko wyklarowac  :cool:

Wszystko perfekcyjnie wyklarowałeś. Z jednej linii mam na półce Slavers, z drugiej Kingpina i właśnie chciałem dokompletować resztę. Takie wyjaśnienie bardzo się przyda, wielkie dzięki  :biggrin:


Offline Kris1982

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 06, 2014, 12:41:20 am »
Co jest warte kupienia jeżeli chodzi o Punishera wydanego w Polsce ? Narazie co wpadło mi w oko to dwa tomy z WKKM i z tego co czytam wszystko najlepsze jest u nas nie wydane.

Offline Koalar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 06, 2014, 01:02:39 am »
Year One i Eurohit. Jest też sporo niezłych rzeczy, ale tytuły nie zapadły mi w pamięć.
Teraz się tak zastanawiam, czemu od początku w wydaniach TM-Semic zamiast 2 numerów Punishera był ten komiks o karacie. Całkiem to było w porządku, ale dlaczego?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:41:18 am »
Year One i Eurohit. Jest też sporo niezłych rzeczy, ale tytuły nie zapadły mi w pamięć.
Teraz się tak zastanawiam, czemu od początku w wydaniach TM-Semic zamiast 2 numerów Punishera był ten komiks o karacie. Całkiem to było w porządku, ale dlaczego?

bo shadowmasters (oni to byli) pojawiają się jako postacie drugoplanowe w przynajmniej 7 innych numerach zaczynając od Punishera 4/91
może chcieli ich trochę przybliżyć czytelnikowi...

Offline Holsten

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:45:23 am »
SHADOWMASTERS w owym czasie było dla mnie kultowym komiksem. Powróciłem nie dawno do pierwszych Semiców i Shadowmasters nadal mi się podoba. Świetna kreska, ciekawa sensacyjno - obyczajowa historia.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:00:54 am »
bo shadowmasters (oni to byli) pojawiają się jako postacie drugoplanowe w przynajmniej 7 innych numerach zaczynając od Punishera 4/91
może chcieli ich trochę przybliżyć czytelnikowi...
Dokładnie.

A co do polskiego Punishera - ja generalnie polecam większość zeszytów TM-Semic. Jeśli lubi się Punishera, to się nie zawiedzie.

Deg

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:03:34 pm »
Mnie to Shadowmasters raczej drażniło, czułem się trochę oszukany przy tych pierwszych numerach  :evil:
Z Semiców oprócz tego co Koalar polecam War Zone (3/93) - Romita, Slay Ride (6/94), Ostatnie dni (4/95), a jeśli ktoś lubi długie sagi, to koniecznie Suicide Run (2-4/96). Był jeszcze fajny numer z Ghost Riderem (4/93) i jako ciekawostka numer 2/94, z Bisleyem i fragmentem Punishera 2099.

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 07, 2014, 11:59:28 am »
Przede wszystkim warto przeczytać wszystkie zeszyty pisane przez Carla Pottsa i Mike'a Barona a rysowane przez Whilce'a Portacio, Erica Larsena i Jima Lee. Potem było raczej gorzej, aczkolwiek Chuck Dixon oraz duet Abnett/Lanning też pisali fajne rzeczy. I rzeczywiście - większość najlepszych rzeczy z Frankiem w Polsce się nie ukazało.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 07, 2014, 12:38:27 pm »
Zgadzam sie z przedmowca.
Portacio, Lee, Larsen, a ja dorzuce jeszcze jednego rysownika - Mark Texeira.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline brzon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:23:30 pm »
Czas na recenzję Punisher: Black and White vol. 1, czyli najnowszego puniego z Marvel Now.
Miałem obawy co do tej serii, ale jak się okazało całkowicie nieuzasadnione. Pierwsze 6 zeszytów jak dla mnie stoi na bardzo wysokim poziomie (jestem fanem zarówno Punishera z Tm-Semic jak i MAX). Oczywiście klimat jest lżejszy, ale jest wszystko to, co w Punim powinno być. Nowość to momentami bardziej luzacki klimat, nowy "Micro" i "super villain" jako jedna z postaci, ale naprawdę wszystko fabularnie pasuje i tylko czekać na ciąg dalszy. Polecam.
Ps. koszulka Franka z logo Hawkeye wymiata :cool:

Offline Hollow

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 27, 2014, 08:17:39 pm »
Gdzieś czytałem, że był komiks, w którym Punisher zabijał na zlecenie aniołów. Kojarzy ktoś tytuł lub numer zeszytu?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 27, 2014, 08:26:13 pm »
Gdzieś czytałem, że był komiks, w którym Punisher zabijał na zlecenie aniołów. Kojarzy ktoś tytuł lub numer zeszytu?


Mini The Punisher: Purgatory pisane przez Goldena.
perły przed wieprze

Offline perek82

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 26, 2015, 07:12:36 pm »
dotarł dzisiaj o mnie Punisher Born w zeszytach Mandragory. Czy Witaj ponownie Frank został wydany w podobnym standardzie (z dość sztywną okładką)?
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5