Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 25, 2016, 05:11:34 pm »
Czy są jakieś komiksy w których Frank Castle działa  w stylu bardziej taktycznym? Bo z tego co czytałem niezależnie czy to seria Max Ennisa  czy jakaś stara seria to zawsze chodzi z ciężkim karabinem maszynowym i wali z biodra albo z dwoma uzi etc. Ja z chęcią przeczytałbym komiks w którym działa jak zawodowy komandos  a nie jak kolejna inkarnacja Rambo. Czy któryś scenarzysta  w swoim runie kiedykolwiek próbował w taki sposób uwiarygodnić tą postać?

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:01:55 pm »
A przeczytałeś wszystkie TM Semici? Bo tam wiele razy Frank podchodził do pewnych spraw na spokojnie, działał pod przykrywką by rozgryźć o co chodzi i kto jest winien. Np akcja z Syndromu Jerycha na platformie wiertniczej. Nie miał wtedy karabinu.


Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:19:48 pm »
Mi chodzi konkretnie o takie mniej wymyślne akcje bojowe  a działanie bardziej w stylu komandosa  w stylu np. Navy Seal. Że stosowałby zaskoczenie , flashbangi itp bajery.


A to co piszesz to i tak na ogół było wstępem do strzelanki w stylu Rambo czy Commando.

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:38:30 pm »
To numer wcześniej - Punisher 5/95. Tam akcja zaczyna się dokładnie tak jak piszesz.  Frank podpływa pod handlarzy bronią na nabrzeżu, wyskakuje na brzeg w akwalungu, rzuca granaty dymne i używa gumowych kul. Naprawdę polecam TM-Semici jeśli nie czytałeś wszystkich.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 08:32:49 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline angelscorpion

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 25, 2016, 08:23:02 pm »
Mi chodzi konkretnie o takie mniej wymyślne akcje bojowe  a działanie bardziej w stylu komandosa  w stylu np. Navy Seal. Że stosowałby zaskoczenie , flashbangi itp bajery.


A to co piszesz to i tak na ogół było wstępem do strzelanki w stylu Rambo czy Commando.
A czytałeś Punishera 1/93? Tam jest historia "Punisher w St. Paradine" - o szkole dla adeptów.

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 26, 2016, 07:33:30 pm »
Czytałem ten numer ale pamiętam tylko zakończenie, że nie zabił pedofila tylko zostawił go dla tradycyjnego wymiaru sprawiedliwości trochę out of character

Offline rzem

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 26, 2016, 08:25:49 pm »
Ale czy działanie w stylu Navy Seal nie byłoby też out of character? Frank nie może działać jak oni, bo nie służył w ich formacji.
To tak z przymrużeniem oka piszę.
Z TM Semic dla mnie cała wojna z Kingpinem była dosyć taktyczna. Tak to pamiętam - teraz tego nie skonfrontuję.
A walka z Legią Cudzoziemską, gdzie ścigali go, a on miał jakiś stary karabin?
W Year One uważam, było dużo taktyki.


Barmon, Twoje oczekiwanie brzmi dla mnie trochę jak oczekiwanie wobec formacji, nie pojedynczego człowieka. Chodzi Ci o scenariusze trochę jak z gry komputerowej?


Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:49:52 pm »
Polecam Ci Marvel Now.
Chociaz sa lepsze runy, to ten taki wlasnie jest. Frank ma rasowy militarny stroj, karabin z laserowa kropeczka, a nawet czapke i ogolnie zachowuje sie prawdziwy komandos.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:08:24 pm »
Chodzi mi głownie aby Castle przestał przypominać bohatera rodem z kina akcji lat 80 bo w dzisiejszych czasach  taki wizerunek do produkcji autoparodystycznych.


Chodzi mi stworzenie ułudy coś jak Nolan w Batman Begins. Wiadomo w realu nikt nie pobiłby nigdy kilku ludzi ale pokazano to w sposób lepszy  niż winnych filmach sztuk walk gdzie bohater leje się z jednym a reszta się patrzy, w tamtym filmie stworzono niezłą ułudę jak jeden gość może powalić kilku. W dalszych filmach ten aspekt kulał ale to temat na inną dyskusję.


W przypadku Punishera też można by stworzyć taką ułudę co w pewien sposób uwiarygodniło koncept tej postaci.   Właśnie dlatego seria Max Ennisa  mnie zawiodła z jednej strony mamy powagę z drugiej sceny akcji rodem z lat 80 przyprawione o dużą dawkę gore. Takie sceny to pasowały  do jego wcześniejszych runów które  były czymś na kształt komedii sensacyjnej.


Przytoczę akcję z 1 zeszytu Max . Punisher  wchodzi na bankiet mafii zabija 100 latka a następnie wychodzi   i zabija wszystkich wyjętym zza krzaków ciężkim karabinem maszynowym. Nie kupuje tej sceny zupełnie.
Można taką rzeż zobrazować lepiej wiadomo , że realistycznie się nieda ale z pewnością da się z mniejszą dozą groteski.


A w ogóle czy Punishera origin został uaktualniony w jakiś sposób,. Np w przypadku Iron Mana jego genezę przeniesiono z wojny wietnamskiej do I wojny w zatoce perskiej więc w sumie Castle w sumie  też powinien przestać być weteranem wojny wietnamskiej.


EDIT
donTomaszek dzięki za polecenie brzmi atrakcyjnie, być może będzie to czego szukam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2016, 10:16:37 pm wysłana przez Barmon »

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:05:44 am »
A w ogóle czy Punishera origin został uaktualniony w jakiś sposób,. Np w przypadku Iron Mana jego genezę przeniesiono z wojny wietnamskiej do I wojny w zatoce perskiej więc w sumie Castle w sumie  też powinien przestać być weteranem wojny wietnamskiej.

"Kłopot z tą wojną [Pustynną Burzą] jest taki... że to nie był Wietnam. Kiedy jesteś sam... za linią wroga, bez artylelii, bez samolotów, bez nadziei na ewakuację... Nie grasz czysto. Grasz tak, że "nieczysto", to zabawa grzecznych chłopców."
;)

Offline Garf

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 28, 2016, 06:41:49 pm »
A w ogóle czy Punishera origin został uaktualniony w jakiś sposób,. Np w przypadku Iron Mana jego genezę przeniesiono z wojny wietnamskiej do I wojny w zatoce perskiej więc w sumie Castle w sumie  też powinien przestać być weteranem wojny wietnamskiej.

Tu masz fajny artykuł właśnie na ten temat. W skrócie, ostatnio Marvel przeszedł od nazywania go "weteranem wojny w Wietnamie" do "weterana wojny" z niedopowiedzeniem - niema sugestia, że chodzi już o wojnę w Zatoce, ale jednocześnie nie przekreśla to wersji z Wietnamem, jeśli ktoś ją bardzo lubi :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 06, 2016, 09:51:05 am »
A jak było z originem , stylem walki itp  Punishera w w tym II sezonie Daredevila z Netflixa, może mi to ktoś powiedzieć bo nie oglądałem tego serialu.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 06, 2016, 10:07:09 am »
Nie lepiej obejrzec niz zepsuc sobie przyjemnosc spojlerami?  ;-)
A jesli juz tak bardzo chcesz, to poczytaj sobie o serialu (w tym Punisherze) w temacie dedykowanemu DD.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 06, 2016, 11:07:51 am »
Czytałem wątek forumowy i z niego dowiedziałem się tylko o jakiejś żenującej akcji w szpitalu w 1 odcinku a to trochę mało.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 06, 2016, 12:20:05 pm »
Zgadzam sie z tym. Serialowy Punisher jest lekko out of character. Niemniej jednak raz jeszcze zachecam do sprawdzenia samemu i wyrobienia sobie wlasnego zdania. Netflixowy DD jest mega - mroczny, uliczny, brutalny. Zdecydowanie polecam.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything