Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 05, 2017, 08:44:58 pm »
No i to jest to czym Punisher Invades Nam wygrywa u mnie...
Że można zrobić genialna historię osadzoną w świecie przedstawionym bez udziwnień...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline LoganOldschool

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 06, 2017, 12:23:14 pm »
Czytał ktoś Platoon? Jak wrażenia? A jak numer #218 z głównej serii?

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 06, 2017, 03:57:14 pm »
Platoon to na chwile obecna 2 zeszyty. Nr 218 glownej serii jeszcze sie nie ukazal.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kenji

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 06, 2017, 07:12:21 pm »
Ale czyli co ? Juz nie kupię Punisher max 1? Wtf. Przecież to dopiero zostało wydane ... nieźle

Offline Luffy

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 07, 2017, 10:22:55 am »
Dodrukują. Podobnie jest z Kaznodzieją Tom 1 dwa razy go pominąłem w comiesięcznych zakupach i jest już do niedostania  :wink:

Offline LoganOldschool

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 08, 2017, 09:04:55 am »
Platoon to na chwile obecna 2 zeszyty. Nr 218 glownej serii jeszcze sie nie ukazal.
Chodziło mi o te 2 zeszyty chociaż, czy ktoś już się może zapoznał i może cokolwiek powiedzieć. Co do numeru 218 to moja wpadka, byłem pewien że już po premierze.

Offline Marvelek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #516 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:59:59 am »
Jestem świeżo po lekturze trzeciego tomu "Punisher Max" Ennisa i postanowiłem włożyć kij w nasze komiksowe mrowisko. Run Ennisa w serii Max jest bardzo zachwalany, pierwsze dwa tomy, pomimo pewnych uchybień całkiem mi podeszły, ale po tomie trzecim szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy kontynuować lekturę tej serii. Ktoś w wątku o Daredevilu napisał, że problemem "Punisher Max" Ennisa jest to, że od samego początku scenarzysta nadał Frankowi "przywilej nietykalności". Istotnie, scena otwierająca tom pierwszy od razu zraziła mnie swym nieprawdopodobieństwem, ale na dłuższą metę nietykalny Frank nie przeszkadzał mi aż tak bardzo. W trzecim tomie "przywilej nietykalności" zaczął wyraźnie mi przeszkadzać. Zaprezentowane historie pozbawione są ponadto jakiejkolwiek głębi, dojrzałej intrygi. Czytając historię o Barrakudzie miałem wrażenie, że jedynym atutem komiksu jest brutalność oraz to, że nie ma w nim cenzury obecnej w innych historiach Marvela wydawanych w Polsce. W momencie kiedy Barrakuda traci palce i nic sobie z tego nie robi przrzerwałem lekturę na kilka dni. Run Ennisa stał się dla mnie monotonny i bardzo przewidywalny. Co ciekawe, nigdy specjalnie nie lubiłem, kiedy scenarzyści wikłali Punishera w jakieś afery szpiegowskie i rządowe tajne misje, ale u Ennisa to właśnie te historie są najbardziej ciekawe. Zaznaczam, że nie uważam runu Ennisa za gniot, ale coś się chyba u mnie wypaliło. Jakie są wasze wrażenia?

Offline 79ers

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #517 dnia: Grudzień 22, 2017, 08:14:42 pm »
Punisher MAX to zdecydowanie nie moja bajka. Również słyszałem same pozytywne opinie  o tej historii, ale jedyny prawdziwy Punisher to vol.2, WarZone i WJ. Do mnie komiksy Ennisa nie przemawiają zarówno Chłopaki jak i PMAX, ewentualnie Opowieści wojenne jeszcze są do strawienia. Kaznodzieja to komiks ciekawostka i względem tego tytułu mam mieszane uczucia.

Offline absolutnie

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #518 dnia: Grudzień 22, 2017, 09:51:31 pm »
Kaznodzieja to komiks ciekawostka


Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli, ale próbowałem to odgadnąc i pomyslałem, że gdyby przyjąć Twój punkt widzenia, to należałoby uznać, że komiks jako taki to jest jedynie ciekawostka - oczywiście mogę się mylić, odgadując, co miałes na mysli. Dlatego poproszę, żebyś jednak dodał do tej uwagi parę słów komentarza.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 79ers

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #519 dnia: Grudzień 25, 2017, 06:57:44 pm »
Kaznodzieja zalicza się się do tej grupy tytułów, które niekoniecznie są szczególnie wybitne, pięknie ilustrowane, płynnie opowiedziane czy w jakiś sposób lepsze. Nie da się przy tym ukryć, że należy do tych, które warto poznać ponieważ są "inne"= taka "ciekawostka". Innymi słowy nie jest to musisz mieć, ale powinieneś poznać ponieważ jest "inny" tak jak Habibi, SinCity, Sandman, ....

Powierzchowny jestem względem ludzi, spłycam i ujednolicam - zwyczajnie starzeje się i dawny hurraoptymizm ustępuje miejsca obojętności. W komiksach potrafię jeszcze odnaleźć coś zaskakującego, coś co zaspokaja moją próżność, egoizm i "potrzeby estetyczne". Punisher MAX nie jest zły, ale nie spełnia tych oczekiwań/potrzeb. 

Offline Leyek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #520 dnia: Grudzień 26, 2017, 09:08:23 pm »
Kaznodzieja zalicza się się do tej grupy tytułów, które niekoniecznie są szczególnie wybitne, pięknie ilustrowane, płynnie opowiedziane czy w jakiś sposób lepsze.


Kaznodzieja jest zdecydowanie tytułem płynnie opowiedzianym. Historia wciąga i czyta (chłonie) się ją bardzo szybko (bazując na 2 wydanych do tej pory tomach). W tym roku jedynym komiksem, który czytało mi się jeszcze lepiej (acz niekoniecznie lepszym) był Y ostatni z mężczyzn.


Punisher MAX po 2 przeczytanych tomach jest dla mnie jak na razie solidnym tytułem, ale do The Boys czy Kaznodziei nie mającym startu.

Offline 79ers

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #521 dnia: Grudzień 27, 2017, 06:53:12 pm »

Kaznodzieja jest zdecydowanie tytułem płynnie opowiedzianym. Historia wciąga ...

Po lekturze całości oczywiście zgadzam się co do tego, że tytuł ten ma więcej plusów jak minusów, ale odczucia mam jak wspomniałem  mieszane. Względem Y dostrzegam przewagę minusów.

Offline grzech83

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:35:55 am »
Ktoś się orientuje ile tomów MAXa u nas zostanie wydanych?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:45:33 am »
Ktoś się orientuje ile tomów MAXa u nas zostanie wydanych?

5 a szósty to znak zapytania z tego co ludzie tu pisali, bo to już nie Ennisa:
https://comicvine.gamespot.com/punisher-max-hardcover/4050-37761/

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 08, 2018, 11:49:02 am »
Sprzedaje się świetnie to prawie na pewno 6 i może jeszcze potem Aaron  :smile:

 

anything