Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzech83

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:31:15 am »
5 a szósty to znak zapytania z tego co ludzie tu pisali, bo to już nie Ennisa:
https://comicvine.gamespot.com/punisher-max-hardcover/4050-37761/


Ok, dzięki za odpowiedź i za linka

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 09, 2018, 01:01:33 pm »
Tylko, ze w momencie gdy Ennis schodzi ze sceny, poziom serii dramatycznie spada. Girls in white dresses jest calkiem ok (Jigsaw MAX!!!), ale dwa ostatnie story-arcs to juz padaka totalna. Lepsze byloby combo Born + From first to Last (zwlaszcza historie The Cell i The End), bo to tez Ennisa, a pozniej Aaron, choc to zupelnie inna para kaloszy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:11:00 am »
O, pozwolę się nie zgodzić. "Six hours to kill" oraz "Welcome to Bayou" nie są gorsze od runu Aarona.

Offline koziorozec1979

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 10, 2018, 02:05:59 pm »
Generalnie wszystkie tomy imprintu Max które dotychczas Egmont czy Mucha dały w Polsce (Alias, Daredevil, Punisher) są świetną lekturą - szkoda by było tracić okazję do zapoznania się z kolejnymi tomami z tej linii dla dorosłego czytelnika. Mam nadzieję że nie poprzestaną na tomach Ennisa.

mkolek81

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 10, 2018, 04:13:27 pm »
@koziorozec1979 Daredevil nie jest z imprintu MAX. Do tej pory wyszedł z niego w Polsce Alias, Cage, Punisher.

Offline koziorozec1979

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 10, 2018, 06:04:48 pm »
@koziorozec1979 Daredevil nie jest z imprintu MAX. Do tej pory wyszedł z niego w Polsce Alias, Cage, Punisher.
Racja,
Ale i ten Cage zacny, szkoda ze to nie dluzsza seria.
Ale i ten Daredevil swietny, nawet mimo ze nie z lini max :smile:  Bendis w tamtych latach pisal z taka lekkoscia... czekam az ktos w PL wypusci jego Powers

Offline PiterPK

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 12, 2018, 04:36:46 pm »
Mi sie te trzy tomy Max od Ennisa bardzo podobają. Brutalne, krwawe i wulgarne. Historie może nie są jakieś wybitne, ale chyba one nie są tu najważniejsze. Czekam na kolejne dwa tomy, skoro szósty już nie jest Gartha.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:14:05 pm »
Z ciekawosci zapytam -  co w tych Punisherach jest wazniejsze niz historie?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:18:25 pm »
Z ciekawosci zapytam -  co w tych Punisherach jest wazniejsze niz historie?


Kreacja bohatera i sieci postaci?
Kponstrukcja świata przedstawionego.
Specyficzny dialog z odbiorcą, oparty na założeniu, że "ja wiem, że ty wiesz..."
Rysunki?






Nie wiem. Pytam tylko.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline -gościu-

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:25:13 pm »

@koziorozec1979 Daredevil nie jest z imprintu MAX. Do tej pory wyszedł z niego w Polsce Alias, Cage, Punisher.


...Banner, Fury, Thor: Wikingowie...

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 13, 2018, 08:53:11 pm »
Kreacja bohatera i sieci postaci?
Kponstrukcja świata przedstawionego.
Specyficzny dialog z odbiorcą, oparty na założeniu, że "ja wiem, że ty wiesz..."

A czy powyzsze nie sa elementami opowiadanych historii?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 13, 2018, 09:41:31 pm »
A czy powyzsze nie sa elementami opowiadanych historii?

Opowiadana historia to bieg zdarzeń. Te mogą zainteresować lub nie. Ale nawet w mało żwawej historii moga pojawić się ciekawe postacie, dlatego kreacja bohatera i sieci postaci mogą być interesujące niezależnie od historii.
Konstrukcja świata przedstawionego też jest czymś innym niż historia. W świecie "Gwiezdnych Wojen" rozgrywają sie i ciekawe, i nudne historie, ale sam świat fascynuje.

Specyficzny dialog z odbiorcą, oparty na założeniu, że "ja wiem, że ty wiesz..." nie jest częścią historii, ale jest częścią narracji (czyli opowiadania), przy czym służy on raczej do zdystansowania się wobec historii niż do zaangażowania w nią.
O rysunkach nie będę wspominal.






Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:20:06 am »
Dzieki za odpowiedz. Czlowiek uczyc się cale zycie. 😉
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline angelscorpion

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 15, 2018, 02:52:06 am »
Jeśli ktoś chce sobie odświeżyć historię "Shadowmasters" z czasów Semica, będzie ku temu okazja:
 https://multiversum.pl/p/1039/101692/punisher-shadowmasters-sc--marvel-tomy.html Szkoda tylko, że część historii dubluje się ze zbiorczym (amerykańskim) Punisher War Journal...

Offline chmiel

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 20, 2018, 09:05:14 am »
Chyba idiotyczny eksperyment z Punim w zbroi War Machine okazał się finansową porażką, bo w sierpniu kanciarze z Marvela znowu resetują serię. O dziwo, zostaje scenarzysta. Zjazdu po równi pochyłej ciąg dalszy.

 

anything