Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 29, 2008, 10:21:14 am »
Jest spora szansa, ze bedą wznowienia w formacie Premiere. Welcome Back Frank juz jest zapowiedziane.

Rzeczywiscie jest w zapowiedziach, poza tym Ennis odchodzi wiec zapewne bedzie teraz wysyp wszelkiego rodzaju hacekow, omnibusow i roznych wydan pozegnalno - chwalebnych ;-)
Niemniej jednak ja bardzo chetnie kupie te tpb po rozsadnych cenach 8)

BTW ostatnio ktos zapodal na allegro Army Of One, czailem sie do ostatnich sekund i zdecydowalem sie uzyc snajpera. Nie wiem czy to w wyniku innej strefy czasowej (Dublin) czy jakiegos zbiegu okolicznosci, ale ten gowniany program nie oddal strzalu (a byl zatwierdzony na 60pln) i komiks ten poszedl za 22pln. Poplakalem sie.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 08:30:26 pm wysłana przez Blacksad »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 29, 2008, 10:58:40 pm »
Tomaszku, twardzym trzeba być, chłopaki nie płaczą!

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 30, 2008, 09:36:13 am »
BTW ostatnio ktos zapodal na allegro Army Of One, czailem sie do ostatnich sekund i zdecydowalem sie uzyc snajpera. Nie wiem czy to w wyniku innej strefy czasowej (Dublin) czy jakiegos zbiegu okolicznosci, ale ten gowniany program nie oddal strzalu (a byl zatwierdzony na 60pln) i komiks ten poszedl za 22pln. Poplakalem sie.
Dlatego nie ufam maszynom i czasami wolę poczekać do tej czwartej w nocy na koniec niektórych aukcji. Najczęściej usypiam na 15 minut przed końcem i budzę się 2 minuty po zakończeniu  :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 08:30:08 pm wysłana przez Blacksad »

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 05, 2008, 04:37:51 pm »
Circle Of Blood HC.

Wlasnie wszedlem w posiadanie tego klasycznego juz komiksu w nowym wydaniu. Komiks prezentuje sie wysmienicie w solidnym (jak zawsze z reszta) hace z ladna obwoluta. Wnetrzu rowniez nie mozna nic zarzucic - gruba kreda, wszystkie okladki na calostronicowych planszach, okladki roznych wydan zbiorczych, portfolio Punishera wg Zecka (kawal swietnej pracy) oraz dodatkowy bonus w postaci szkicow wszystkich plansz 1 zeszytu.

W kilku slowach komiks o ugruntowanej pozycji z masa dodatkow (ponad 30 stron!).
Pysznie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 12, 2008, 11:58:38 pm »
Właśnie nadgoniłem trochę Punisher War Journal. Nareszcie seria uwolniła się z wielokomiksowych eventów (Civil War, Initiative, World War Hulk), które nie pozwalały autorowi rozwinąć skrzydeł i powodowały, że seria była mocno nierówna. Chyba tylko zeszyt numer 4 nie był związany z żadnym wiekopomnym wydarzeniem w uniwersum Marvela (i był najlepszy z tych które dotąd przeczytałem). W historii z nowym Kravenem i menażerią trzeciorzędnych przeciwników Spider-mana nareszcie Matt Fraction pokazuje na co go stać. Zmienili się rysownicy i świetnie pasują do lekko komediowego stylu ostatnich numerów. Pomimo innego podejścia znowu czuć, że to Frank w dawnym stylu. Czekam właśnie z niecierpliwością na paczuszkę z kolejnymi zeszytami gdzie ma pojawić się Jigsaw, znowu powracają jacyś dawno zapomniani łotrzy, a Bridge zbiera żeńska ekipę mającą wreszcie złapać Franka. jedyne co mnie irytuje to brak autentycznej broni. Wszystko wygląda jak plastikowe zabawki, szczególnie gdy rysował Olivetti. Teraz niby jest trochę lepiej, ale dalej zamiast zwykłego gnata Frank biega z jakimiś gadżetami wymyślonymi przez jego nowego towarzysza broni.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 13, 2008, 12:00:26 pm »
W mojej skromnej opinii caly ten War Journal vol.2 to jedno wielkie nieporozumienie.
Sluszna uwaga Dembol, ze wcisniecie go w te wszystkie eventy, sprawilo go niezroumialym dla osob nie w temacie marvelowskich crossoverow.
Owe slabe (i wlasnie niezrozumiale) scenariusze, sztuczne komputerowe rysunki, beznadziejny wizerunek Franka klada w moich oczach ten komiks na lopatki.
Ja to sobie odpuscilem po 2 hacekach. Wystarczy mi to co z MAX wychodzi.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kas1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 16, 2008, 09:34:29 am »
A wyjdzie coś jeszcze w serii MAX? Jeżeli nie, to dla mnie Frank zmarł. Pierwszy HC War Journal mocno mnie osłabił i po drugi tom nawet nie sięgnąłem. A propos, czytał ktoś  "Punisher MAX presents Barracuda"? Jakie wrażenia? 

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 16, 2008, 10:22:06 am »
1. A wyjdzie coś jeszcze w serii MAX? 
2. A propos, czytał ktoś  "Punisher MAX presents Barracuda"? Jakie wrażenia? 

Ad. 1. Oczywiscie. Ennis konczy swoj run numerem 60 (czyli 10tpb) a nastepnie, cytujac newsarama.com:

Gregg Hurwitz, Duane Swierczynski and Victor Gischler are three writers known to Marvel fans for their work across the publisher's line -- and to even larger audiences as crime novelists, each with their own unique spin on the genre - and series editor Axel Alonso's betting they're more than capable of administering the proper dosage of Frank Castle vengeance to Punisher's loyal fans.
Beginning in August's issue #60 and continuing for fifteen months, these three writers will in turn assume command of the MAX flagship, producing three self-contained five-issue story arcs. "These three stories maintain the overall flavor of Ennis's run -- fast-paced, ultra-violent, and gritty," Alonso said. "Frank Castle is still your best option in a compassionless world - but each story also displays the unique skills of each writer."

Zobaczymy co ten "eksperyment" pokaze.

Ad. 2. Czytalem. Nie polecam. Strasznie to naiwne, przewidywalne, glupawe, no cienkie jednym slowem.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 28, 2008, 12:32:53 pm »
W mojej skromnej opinii caly ten War Journal vol.2 to jedno wielkie nieporozumienie.
Sluszna uwaga Dembol, ze wcisniecie go w te wszystkie eventy, sprawilo go niezroumialym dla osob nie w temacie marvelowskich crossoverow.
Owe slabe (i wlasnie niezrozumiale) scenariusze, sztuczne komputerowe rysunki, beznadziejny wizerunek Franka klada w moich oczach ten komiks na lopatki.
Ja to sobie odpuscilem po 2 hacekach. Wystarczy mi to co z MAX wychodzi.
Ja tam sobie dorzucam po 2-3 zeszyty do każdego większego zamówienia.
Jigsaw zapowiada się co najmniej dziwnie. Rysunki Chaykina w tym przypadku niezbyt dobrze się prezentują. Miałem nadzieje, że będzie to wyglądać trochę lepiej. Zobaczymy co będzie dalej.

Jestem po lekturze czwartego HC z MAXa. Garth Ennis powoli wznosi się na wyżyny (prze-)sadyzmu i coraz mocniej mu odwala. Frankowi też. Szkoda, że Frank nawet jeśli zdaje sobie z tego sprawę to nic konkretnego z tego nie wynika. Trochę męcząca jest też ciągła krytyka zagranicznych interwencji armii amerykańskiej. Co nie zmienia faktu, że dalej jest świetny. Ciekawe w jaką stronę pociągną serię nowi scenarzyści.

Czytał ktoś "Forces of Nature"?

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 28, 2008, 03:01:30 pm »
Czytał ktoś "Forces of Nature"?

Czytalem.
Sredniak scenariuszowy i graficzny. Nie polecam.
MAX Annual jest dobry.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 13, 2009, 03:42:03 pm »
chciałbym zapytać punisherowych ekspertów o dwie rzeczy:

1. essentiale - czy są one zamierzeniem na miarę chronicles Batmana? tzn. czy w planach jest zebranie całości chronologicznie, czy może planują dojechać do pewnego momentu i basta? wyszły trzy, prawda?

2. ennis omnibus + max - czy ten omnibus zawiera te komiksy, które ukazały się w serii max? przyznaję, że te wszystkie serie nieco mi się plączą, a amazonowy opis: "Punisher (2000) #1-12, Punisher Kills the Marvel Universe, Marvel Knights Double Shot #1, and Punisher (2001) #1-7 and #13-37" nic mi nie mówi. poproszę o pomoc. i oczywiście zapytuję, czy warto.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline mackey

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 13, 2009, 04:57:14 pm »
Omnibus zawiera wszystko od Welcome Back Frank wydanego u nas przez Mandragore do ostatniego zeszytu pisanego przez Ennisa przed rozpoczęciem runu MAX. Dodatkowo zawiera 2 one-shoty. Ale np. nie zawiera Born, co wg mnie jest wtopą Marvela.

MAX to osobny temat zebrany w 5 HC.

Co do essentiali to sie nie wypowiadam - nie wiem do ilu dolecą.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline kas1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 13, 2009, 05:10:45 pm »
Większość trejdów z MK można dostać tylko na rynku wtórnym a i nie wszystkie zeszyty zostały wydane w wydaniach zbiorczych (8-12). Jakbym nie miał kompletu na półce, to omnibusa brałbym w ciemno. To kawał dobrej rozrywki, chociaż momentami wtórny.

Offline yurek1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 13, 2009, 07:05:34 pm »
rozumiem. Omnibusa chyba kupię. zastanawiam się nad MAXami w takim razie. trzymają poziom? dobre czytadła?

dziękuję za wszelkie uwagi.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 13, 2009, 07:11:55 pm »
MAX to najlepsze Punishery jakie kiedykolwiek wydano.