trawa

Autor Wątek: Komiksowa Top Lista za luty 2003  (Przeczytany 21305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 09, 2003, 07:00:27 pm »
no to ja tylko dodam,ze ciese sie bardzo,ze takie ewidentne gowna,jak charly nie dostaly glosu.to tyle (swoja droga,ktos to kupil?)

Offline jax

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 10, 2003, 08:19:05 am »
No wreszcie mogę zagłosować, bo przeczytałem to co kupiłem.
I mój głos idzie na Zimny Równik - Bilal w ogóle nie rozczarowuje (ani rysunkowo ani fabularnie).  Pod względem proporcji akcji i nastroju ten album jest pomiędzy Targami.. a Kobietą-pułapką.  Ponieważ tak silny akcent na nastrój jaki był w Kobiecie pułapce niezbyt mi odpowiada z zadowoleniem powitałem lekkie jego przesunięcie w Zimnym Równiku.
Fakt że trochę wątków można/warto by jeszcze pociągnąć w dalszych częściach, ale generalnie można uznać że Trylogia została spójnie zamknięta.

Oj Rzeźbiarz wstydź się - teraz jest 11:9 dla JLA.  Gdybyś nie oddał głosu na Skorpiona byłoby 11:10 i Równik miałby jeszcze większe szansę na 1st place.  Ale jest jeszcze nadzieja...
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 10, 2003, 09:26:45 am »
Cytat: "jax"

Oj Rzeźbiarz wstydź się - teraz jest 11:9 dla JLA.  Gdybyś nie oddał głosu na Skorpiona byłoby 11:10 i Równik miałby jeszcze większe szansę na 1st place.  Ale jest jeszcze nadzieja...


No właśnie o czymś takim mówiłem również ja Rzeźbiarzu...
...

Offline Rzezbiarz.wg

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 10, 2003, 09:44:31 am »
Nie bierzcie naszej zabawy za poważnie.  8)

Równik i tak jest de best, a że ktoś głosuje na ILa... no cóż.....

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 10, 2003, 12:51:56 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Hi, Waltari. Vlada lubie ja, coraz bardziej. Drugi tom podobal mi sie jeszcze bardziej, niz pierwszy. Z niecierpliwoscia czekam na kolejny album. Vlada lubi tez Krytyk.


No to moze zalozymy Panowie fan-club  :wink: ? Wielbicielom komiksow z superbohaterami, gdzie czesto plansze sa tak zagmatwane, ze nie wiadomo, o co chodzi, "Vlad" moze rzeczywiscie nie pasowac. Ale kazdy ma przeciez prawo do wlasnego zdania. Ten komiks nie jest przeciez mistrzostwem swiata i chyba nikt go tak nie traktuje, ale przeciez w komiksie chodzi nie tylko o estetyczne uniesienia i literackie zawilosci, ale tez (a moze przede wszystkim) o rozrywke.

Offline Rzezbiarz.wg

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 10, 2003, 01:16:46 pm »
Fan klub Vlada? Czy szerzej jakos?

Ja najchetniej zalozylbym kółko miłośników Aldebarana. :-)

Offline Błendny Komboj

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 10, 2003, 02:16:28 pm »
Cytat: "Waltari"
No to moze zalozymy Panowie fan-club  :wink: ? Wielbicielom komiksow z superbohaterami, gdzie czesto plansze sa tak zagmatwane, ze nie wiadomo, o co chodzi, "Vlad" moze rzeczywiscie nie pasowac.

Zagmatwanych plansz też nie lubię, ale to bynajmniej nie jest wyznacznik komiksu trykotowego. Weź takie "JLA" albo "Spidera" z Fun Media: przejrzysta narracja, po kadrach leci się lekko. To McFarlane i Bisley przyzwyczaili nas do hiperekspresyjnych kompozycji plansz i rzeczywiście nie każdemu może to odpowiadać.

W ogóle to sam bym głosował na JLA gdyby "Eden" mnie tak za serce nie ścisnął. Bilal owszem,genialny jak zawsze, ale tym razem mnie nie przekonał na tyle, bym na niego zagłosował. "Kobieta pułapka" pozostaje najlepszym ogniwem tryptyku.

"Vlada" od biedy da się przetrawić, ale czy dobrze przeczytałem że komuś się podobał "Anachron"? Hmm...
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 10, 2003, 02:31:54 pm »
Cytat: "B?endny Komboj"
McFarlane i Bisley przyzwyczaili nas do hiperekspresyjnych kompozycji plansz i rzeczywis´cie nie kaz˙demu moz˙e to odpowiadac´.

Stawianie tych dwoch nazwisk obok siebie to wielkie uchybienie dla Biza. Moze to tylko ja, ale tak nie znosze McFarlane'owskiego rysunku, ze kiedy go widze to mi sie na zwrot zbiera. Simon z drugiej strony jest skonczonym mistrzem w swojej specyficznej kategorii wagowej.
Wiem, ze nie miales na celu porownywanie ich, tylko raczej zestawienie, ale jakos mnie to ubodlo ;)

W kwestii Vlada, to trykotow nie czytuje a i tak V. to dla mnie brodzik.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 10, 2003, 03:20:08 pm »
i może jescze fan club X-Men ??? :D
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 10, 2003, 04:15:02 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Zagmatwanych plansz też nie lubię, ale to bynajmniej nie jest wyznacznik komiksu trykotowego. Weź takie "JLA" albo "Spidera" z Fun Media: przejrzysta narracja, po kadrach leci się lekko.


Alez oczywiscie. Ale ja przejrzalem MASE amerykanskich komiksow (robie to od czasu do czasu u pewnego znajomka) i moje ogolne odczucie jest takie, ze przy wiekszosci serii (zwlaszcza tych najnowszych) trzeba sie niezle nawysilac wzrokowo, aby wszystko zobaczyc. Z drugiej strony mam np. wszystkie TM-Semicowe "Spidery" i dla mnie sa one w porzadku.

Cytat: "Błendny Komboj"
To McFarlane i Bisley przyzwyczaili nas do hiperekspresyjnych kompozycji plansz i rzeczywiście nie każdemu może to odpowiadać.


Moze bardziej McFarlane, bo kreska Bisley'a jest zupelnie inna (zeby nie powiedziec - artystyczna...) i mnie sie podoba (co prawda znam jedynie jego komiksy wydane przez Egmont, ale ciagle jestem pod ich urokiem)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 10, 2003, 04:18:32 pm »
Cytat: "Cujo"
W kwestii Vlada, to trykotow nie czytuje a i tak V. to dla mnie brodzik.


Brodzik nie brodzik, ale przyznasz, ze i tak jest lepszy od masy zupelnie nieciekawych komiksow z innych wydawnictw.

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 10, 2003, 04:25:19 pm »
Cytat: "Waltari"
Cytat: "Cujo"
W kwestii Vlada, to trykotow nie czytuje a i tak V. to dla mnie brodzik.


Brodzik nie brodzik, ale przyznasz, ze i tak jest lepszy od masy zupelnie nieciekawych komiksow z innych wydawnictw.

Eh, narzekam, bo pierwsza czesc zachecila mnie bardziej niz zniechecila, a druga kupilem pelen nadziei i zawiodlem sie strasznie. Wiesz, rozgoryczenie. Vlad nie jest zly do szpiku, ale zaluje, bo moglby byc naprawde dobry, mial potencjal.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 10, 2003, 04:56:45 pm »
No cóż ja po przeczytaniu pierwszego Vlada dałem sobie spokój i drugiego nawet nie kupiłem... uważam, że nawet wśród tych serii, które odrzucam większośc jest ciekawsza niż Vlad  :?
...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 10, 2003, 05:08:42 pm »
Cytat: "Cujo"
Eh, narzekam, bo pierwsza czesc zachecila mnie bardziej niz zniechecila, a druga kupilem pelen nadziei i zawiodlem sie strasznie. Wiesz, rozgoryczenie. Vlad nie jest zly do szpiku, ale zaluje, bo moglby byc naprawde dobry, mial potencjal.


Moze jeszcze nic straconego? Niektore serie maja podobna historie, jak chocby "Trzeci Testament", gdzie druga czesc byla slabsza od pierwszej. Za to trzecia najlepsza ze wszystkich...

Offline mykupyku

Komiksowa Top Lista za luty 2003
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 10, 2003, 09:44:31 pm »
przeczytałem 20 komiksów z tego zestawienia

głos oddałem na Zimny równik

szkoda że nikt nie zagłosował na 100 Naboi, bo to świetny komiks

poza Zimnym równikiem i 100 Naboi warto przeczytać: Eden, Skorpion, JLA, Trzeci Testament, Kajko i Kokosz (wszystkie), Wieczna wolność

mozna przeczytac: Wayne Shelton, Dylan Dog, Cygan (właściwie lepiej obejżeć), Origin
opyright by mykupyku

 

anything