trawa

Autor Wątek: Czoko Hunters :D  (Przeczytany 40651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ushabti

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:27:24 am »
I rozpocząć wieczny wyścig do pierwszego miejsca, zacząć przegięcia, oszustwa, przekupywanie sędziów i ogólnie pojętą gówniarzerię? Gdy turnieje będą ligowe można już zapomnieć o pojedynczych nawet przejawach rozpisek robionych dla zwały i dobrej zabawy (gdy nie masz ochoty na nagrodę możesz się tak pobawić, gdy nawet 8 miejsce będzie punktowane raczej mało kto będzie próbował).
Pojawi się problemowa kwestia standaryzacji scenariuszy i systemu punktowania (czy gramy tylko na podręcznikowych scenariuszach czy na autorskich też? jeśli na autorskich to jak wykluczyć z nich poziom trudności płynący ze scenariusza?)

Zostańmy lepiej przy hobbystycznym i "nieoficjalnym" rankingu... stwórzmy jakiś „Hall of Fame” z niemal każdego turnieju czy kampanii, gdzie po prostu będziemy nadsyłać ilość uczestników, ilość bitek na łebka, plus-minus background całości i nazwisko zwycięzcy wraz z klubem... i tylko nie daj boże na stronie TH ;) Najlepiej, żeby dane te były oficjalne i powtarzały się na każdej stronie w Polsce traktującej o Mordheim, znajdźmy tylko kogoś kto będzie zbierał te dane... dodatkowo przydałby się jakiś spis klubów (niekoniecznie z listą członków, choć kto wie)... i to wystarczy. Nie róbmy z tego battlowej kolebki kompleksów. Wystarczy, że tam na dźwięk słów "klimat" albo "powergaming" ludzie zaczynają szczekać nawet nie zwracając uwagi na kontekst. Ładnie proszę!

P.S. Jakby ktoś chciał proszę o przesyłanie mi na PW wyżej wymienionych danych (kluby i/lub imprezy z wynikami); rycerski ruch ma Roberta Bagrita i jego "Wielkie Spisywanie" to my możemy tez mieć coś swojego. Albo coś na ta modłę ;)
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline MiSiO

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:51:28 am »
Cytuj
i tylko nie daj boże na stronie TH Wink


... cos nie tak z TH'ową stroną? Do tej pory jedyną porządną stroną o Mordheim? :D

Hall Of Fame ... pytań wiele. Od kiedy liczyć pierwsze wyniki, jak punktować itp.

Offline Ushabti

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 05, 2006, 11:02:48 am »
Cytuj
... cos nie tak z TH'ową stroną? Do tej pory jedyną porządną stroną o Mordheim?

Jedyną tylko o Mordheim ;) Ale chodzi po prostu o to, żeby nie znalazlo się to tylko na jednej stronie a wszędzie gdzie tylko ktokolwiek sobie zażyczy.
Cytuj
Hall Of Fame ... pytań wiele. Od kiedy liczyć pierwsze wyniki, jak punktować itp.

To sa pytania dotyczace ligi. W Hall of Fame byłoby po prostu:
Miejsce: Koziej Wólka; uczestników: 2630 ; system rozgrywek: pucharowy; I miejsce: (osoba, klub do którego należy, banda jaką grał); II miejsce: (j.w); III miejsce: (j.w); Nagrody specjalne: (j.w + kategoria, np. "za zremisowanie wszystkich bitew")
Zwykła, prosta tabelka bez punktów a jedynie z walorami informacyjnymi, jednak zawierająca WSZYSTKIE wydarzenia jakie się odbędą w tym klimacie od 6 osób w górę (łącznie z osiedlowymi kampaniami, ale do tego można jeszcze obmyślić cos takiego jak "klasę" wydarzenia, np. regionalne, wojewódzkie, ogólnokrajowe, międzynarodowe, kampania, turniej itp.)
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Mistrz wałków :)

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 05, 2006, 11:10:59 am »
Ja to widze w bardzo podobny sposób, w jaki przedstawił to Karol.

Ograniczył bym się do dwuch spisów.
Jeden tyczył by się graczy. Rodzaj takiego mini CV mordheimowego. Cos na modłe karty członka TH na ich stronce.(dzieki temu moglibyśmy wiedzieć gdzie i z kim mozna zagrać)

Drugi byłby spisem poszczególnych imprez i wyników końcowych z rozgrywek.

Dla przykładu
Nazwa
Data
Miejsce
Wymiar( jednodniowy turniej/dwudniowy turniej/kampania)
Ilość uczestników
Wyniki

I jeśli teraz jakiś zapaleniec chiałby przejżeć sobie jak wyglada kariera jego lub jego kolegi (ew klubu) wystarczy przeglądnac spis takich imprez i z karteczką i ołówkiem popodniecac sie że np. Klubowicze TH na tym turnieju zdobyli 1,4,8,9 miejsce na innym 2,4,5,7 a na jeszcze innnym 6,9 kiedy to Czoko Hunters zdobyli 2,3,11,12 i 1,5,6 oraz 1,2,3,4,5
Ominiemy w ten sposób problemy z niesprawiedliwymi punktcjami ligi, zawiłych regulaminów jej prowadzenia, a podniecac sie i tak mozna w oparciu o KONKRETNE fakty 9wynikajace z tego spisu).
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 05, 2006, 11:55:34 am »
Ja bym dawał pkt. za miejsca ZALEŻNE od wielkości imprezy [ilości graczy].

Chociaż jakikolwiek system to fajna sprawa. Pytanie kto by mógł to kontrolować/uaktualniać.

Jednolite zasady LIGI, narzucanie sposobu prowadzenia turniejów, punktacji itp. to nie jest dobry pomysł. Macie rację. W końcu są turnieje klimatyczne, on-off, "standardowe", w okolicy Małopolski są takie, a nie inne zasady turniejowe dot. np. noży [brak krytyków], a gdzie indziej ich nie ma [co powoduje pojawianie się innych rozpisek itp.]. Najlepiej po prostu zbierać wyniki z turniejów... ale też nie z każdych. Ograniczamy się do turniejów klubowych lub takich, które spełniają jakieś standardy - tereny itp. [klubowe spełniają - stąd propozycja].

P.S.
Lista z TH może być pomocna w sklasyfikowaniu dotychczasowych wyników.
P.P.S.
Co to strony TH to po prostu może to być strona, jednak z kilku, gdzie takie info można znaleźć :D Info o "klasyfikacji" ligii oczywiście.

Offline Ushabti

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 05, 2006, 01:58:58 pm »
Fajnie by było gdyby jakiś mod wydzielił ten temat, może więcej osób spróbowało by się wypowiedzieć ;)

Jak dla mnie takie "sformalizowanie" całej sprawy nie miałoby nawet na celu znalezienie najlepszych graczy, co bardziej ugruntowanie środowiska i stworzenie porządnej bazy danych na jego temat. Każdy by wiedział gdzie można znaleść graczy, kluby, kolejne imprezy itp.

Co do ograniczenia się do klubowych imprez dowcip polega na tym, że jeśli gdzieś istnieje niesformalizowana ekipa kilkuosobowa to dobrze też by było o niej wiedzieć (ja wiem na przykład, że w Poznaniu sa grający w Mordheim, ale żadnego nie dane mi było niestety poznać poza tymi z którymi sam gram po mieszkaniach!). Mordheim jest grą niszową, a nie powinien. Chyba nikt nie zaprzeczy że od WFB jest dynamiczniejszy, tańszy (kwestie obiektywne) i ciekawszy (kwestia subiektywna).

Jeśli chodzi o turnieje i wyłanianie najlepszych w kraju: droga wolna. Ale wtedy trzeba znaleść jakieś standaryzowane zasady pod każdą imprezę a to gryzie się z "kampaniowym" podejściem do gry. Jesli zaś calość standaryzować, to turnieje zamiast kampanii przerodziłyby się w gry jednostrzałowe i przydałby się jakiś "kodeks" etyczny piętnujący ludzi chowających się po łazienkach, piłujących kości czy przestawiających figsy gdy przeciwnik nie patrzy...

Inną kwestią jest stworzenie systemu turniejów, na których po zakończeniu jednej kampani na jednym z tą samą banda ze wszystkimi rozwojami i sprzętem jedziesz na kolejny turniej... kwestia kłopotliwa i trudna, ale wbrew pozorom możliwa do osiągnięcia :)

Co do zbierania danych na temat klubów i spisywania wyników: mogę wziąć to na siebie, pod warunkiem, że ktoś podeśle mi dane. Na "Królowej" choć jest brzydka jak psi miejsca mam dość, kluby mogą podesłać wszystko łącznie ze zdjęciami członków a całość kopiować wtedy można będzie do woli... ale nikt nikogo nie zmusza, równie dobrze może to być na NG lub TH, pod warunkiem, że wreszcie ktoś się zmobilizuje i się tym zajmie (przydałby się jakiś informatyk).

Nie róbcie po prostu drugiej ligi jak w WFB... jeśli już koniecznie coś, niech to będzie w systemie kampani (wtedy bym sam się pod tym podpisał i po kraju zacząłbym jeździć).
No i jeszcze zostaje kwestia ludzi i turniejów rozgrywanych w miejscach innych niż Miasto Potępionych...
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline MiSiO

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 05, 2006, 02:30:46 pm »
Żadnej ligi WFB :D

Co do tematu związanego z ligą. Taki już gdzieś jest. Są również 2 tematy ze spisem graczy i klubów :D

Offline Ushabti

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 05, 2006, 02:33:47 pm »
Więc czas zrobic porządny spis czegoś takiego w jednym miejscu ogólnie dostępnym (lub w jeden sposób w każdym dostępnym miejscu) a nie trzymać po nieodwiedzanych tematach lub w zakamarkach kilkusetpostowych dzieł na forach na które i tak mały procent zagląda...
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline darkshadow

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 05, 2006, 08:26:29 pm »
ten pomysl ze spisaniem wszystdkich graczy w jednym miejscu jest bardzo dobry...

sam zakladalem taki temat.... byl nawet przyklejony... ale niestety...

po pewnym czasie zostal odklejony i za jakis czas zniknie...

pozatym to nie to samo...
przydal by sie taki dokladny spis.... gdzies na jakiejs stronie...
wg mnie najlepiej by bylo zalozyc nowa strone gdzie bylo by tylko to... ewentualnie jeszcze ogloszenia turniei... albo drugie... dodac ten spis na strone TH...

tylko to musi byc porzadnie zrobione...
nie musi zajebiscie wygladac.... moze byc bialo czarne ramkowe, ze zdjeciami ( dla tych ktorzy by chcieli...) wazne zeby bylo to co najwazniejsze... informacje...

Offline Ludwik

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:05:13 pm »
Pomysł z spisaniem wszystkich graczy w jednym miejcsu jest nierealny  :roll:  Nie wszyscy się na tym forum udzielają. Część graczy gra sobie po domach na "swoich" zasadach i nie za bardzo obchodzą ich jakieś turnieje, konwenty itp.


 Moim zdanie na początek po prostu należy przykleić temat w którym będzie się wpisywać wyniki końcowe kampani i turnieji.  Schemat podał Miszczu:
 Nazwa (turnieju/kampani)
 Kto organizuje
 Data
 Miejsce
 Wymiar( jednodniowy turniej/dwudniowy turniej/kampania)
 Ilość uczestników
 Wyniki
 dodałbym zasady specjalne (czyli różne udziwnienia/udoskonalenia zasad jakie stosowano podczas imprezy np.: jak podczas waszej kampaii wakacyjnej w Krakowie)

 ... no i coś w tym stylu na początek a jak będzie dobrze funkcjonować to sie pomyśli nad ulepszaniem aż kiedyś w odległej galaktyce powstanie liga Mordheima  :lol:

Offline darkshadow

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 05, 2006, 10:26:28 pm »
Cytuj
Pomysł z spisaniem wszystkich graczy w jednym miejcsu jest nierealny  Nie wszyscy się na tym forum udzielają. Część graczy gra sobie po domach na "swoich" zasadach i nie za bardzo obchodzą ich jakieś turnieje, konwenty itp.


dla tych co graja w domach zapewne nie bedize ciekawa wizja spotkania nowych graczy... oni maja swoje zasady... swoich graczy... im wiecej nic nie potrzeba...
ale inni gracze... zaluzmy jadac gdzies na wakacje do rodziny na kilka dni chcieli by moc sprawdzic czy sa tam jacys gracze z ktorymi mozna stoczyc potyczke...  albo nowi tylko wchodzacy w ten swiat... musza jakos nawiazac kontakty zeby nie stali sie kolejnymi "domownikami"...

wg mnie taki spis jest potrzebny...

Offline nahar

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 06, 2006, 01:03:26 am »
Jest tez forum Cytadeli i forum Poltera (tam raczej biednie). Wiele osob gra (nawet na turniejach) a tu nie zagląda.

Co do Hall of Fame czy czegoś takiego - nie mogę uwierzyć że Wam się chce w podobne bzdury bawić.

Ale wolna wola.
paweł

Offline Ushabti

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 07, 2006, 10:02:43 am »
Wielu ludzi gra po domach i nie jeździ na turnieje: sam się do nich zaliczam... ale czasem na jakąś strone o Mordheim zajrzą i gdyby spis graczy znaleźli (najlepiej istniejący na wielu stronach, albo chociaż na nich odnośnik do takiej "bazy danych") to myślę, że śweżą krwią by nie pogardzili.
Wcześniej tą role pełnił temat darkshadow`a, ale już przestał. I to fakt, że nie znajdziemy wszystkich, ale możemy zebrać ich jak najwięcej, choć nie ukrywam, że do tego trzeba cierpliwości :P
A pomysł z Hall of Fame zrodził się w umysłach turniejowych graczy i jak dla mnie to jest po prostu metoda na zaspokojenie ich ambicji bez psucia atmosfery bardziej "ligowym" rozwiązaniem.
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Demence

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 07, 2006, 11:02:59 am »
Witam (po powrocie z odwyku ;))

Podobny spis jaki proponujecie jest stworzony na forum GT. Utworzone tam są dwa tematy które służą do prezentowania w nich - w jednym: listy turniejów/konwentów/kampanii (zawierające: termin, miejsce, formę turnieju, organizatora, nazwę turnieju itp. - umieszczone tam informacje to krótkie notki), drugi temat służy do prezentacji wyników z tych imprez.
Kto był na tamtym forum to widział jak to wygląda.
Do tych tematów jest zakaz wklajania jakichkolwiek innych postów.

O wpisy informacji do takich powinni się troszczyć organizatorzy poszczególnych turniejów pod okiem moderatorów.

Myślę, że jak tylko forum będzie po remoncie to możemy kontynuować zbieranie takich informacji na forum GT, a na podstawie zebranych informacji stworzyć można ten przez niektórych tak upragniony ranking.

pzdr.
)

Offline Mistrz wałków :)

Czoko Hunters :D
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 07, 2006, 11:30:00 am »
Jestem za stworzeniem zupełnie osobnej stronki z takimi informacjmi do której były by odnośniki z bardziej znanych stron i forów w tematyce mordki :)
Kamil. (miszczu)