trawa

Autor Wątek: 2000 HE na smoku  (Przeczytany 1639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Loremaster

2000 HE na smoku
« dnia: Październik 21, 2005, 06:08:28 pm »
Chciałbym sobiue zrobić armie HE na smoku bo chce za jakis czas odpoczac od mojej rozpiski:)
Wymyśliłem coś takiego

HE Prince + Dragon + Vambraces of Defence + Lion Guard honour + great weapon +  d.armour + shield - 563
- taka ciekawa kombinacja stubborn na Ld 10 i być może BSB w pobliżu :) co zapewni mu solidna wytrzymalosc i przetrzyma wszystko co sie na niego rzuci albo co trzeba bedzie zablokowac na jkis czas jezeli bedzie taka potrzeba bo tak zazwyczaj smokiem sie nie powinno grac. od strzelania jest save na 2+ z re-rollem i ward na 4+ . W walce i tak nie ma takiej zlej ochorny bo wiekszośc przecinwikow ma siłe 7 wiec i tak sv by nie mial a ma ward na 4+

BSB + Battle Banner + ithimlar barded steed + dragon armour - 198
 - pana nie trzeba przedstawiac a w połaczeniu z stubbornowym smokiem jest jeszcze bardziej potrzebny i zabojczy(smok przetrzyma co trzeba aż BSB nadjedzie)

1lvl Mage + DS + DS - 135
 - takie minimum ochorny przeciwmagicznej

Core
8 Silver Helms + command + Banner of Ellyrion - 234
 - oddział niedrogi, wielozadaniowy zarowno przeciwo defensa i ofensa zazwyczaj ma służyć jako obstawa dla BSB

5 Silver Helms - 115
5 Silver Helms - 115
- do zajmownaia sie fastami, maszynami, flankowania i tym podobnych rol

Special
2 Tiranoc Chariots
2 Tiranoc Chariots
 - niezbedne w kazdej armii HE bez tych zabawek z domu nie wychodze:)

Rare
2 Great Eagles - 100
 - do ocinania marczu, lapania magow, zastawienia sie w krytycznej sytuacji, polowania na maszynki
2 Rbt - 200
 -  aby zestrzelic cos postraszyć jakies monstery, wyeliminowac szczegolnie drażniace a lekkie jednostki wsparcia przeciwnika itd.

Rowniotko 2000
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Manfred

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2005, 06:16:00 pm »
dla mnie super dokładnie taką rozpiską bym grał poza bsb jakoś do mnie nie przemawia ale ja się nie znam na HE zbytnio.  :D
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline pingus

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2005, 06:21:41 pm »
Bardzo dobra rozpa.. szkoda tylko że mało SH. Brakuje mi tu 6tki w której by mógł BSB pojechać.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

szafa@poznań

  • Gość
2000 HE na smoku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2005, 06:29:55 pm »
Cytuj
oddział niedrogi...234 punkty


ehhh, ten punkt widzenia...moj najdrozszy oddział kosztuje 237 i ciagle sie wkurzam ze to strasznie duzo :D

A co do rozpy - ciagle nie chce mi sie wierzyc - ten lord naprawde ma warda 4+, sejva na 3+w cc / 2+ od strzelania i stubborn? no to niezła puszczeka jest (jak na elfa oczywiscie). powiem szczerze - jest to jedna z trudniejszych rozpa z jaka moge sie spotkac z punktu widzenia bestii (jedynie bolce i piątki silverów sa łatwiejsze do zjechania - reszta sprawia problemy...)

Offline pingus

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2005, 06:32:05 pm »
Cytat: "szafa@poznań"

A co do rozpy - ciagle nie chce mi sie wierzyc - ten lord naprawde ma warda 4+, sejva na 3+w cc / 2+ od strzelania i stubborn?

Sejv jeszcze z rerollem. Puszeczka niezła. Ale w CC może go 6 errantów skroić tak naprawdę. ;)

Ale rozpa naprawdę ciężka do zgryzienia. Chociaż wolę to niż 8 chariotów i książka.
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Loremaster

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2005, 06:34:41 pm »
e tam erranci chyba jak bedzie nie wiem jakiego farta mial
a) nie powinien sie dac zaszarżować
b) to bedzię jakies max 5A z maxs6(bo jak bedzie chempion to bedzie chalange) z tego w lorda trafia statystycznie dwa wiec nie za bardzo a jak z S5 to wogole nie widze takiej możliwości bo bede mial 2xsave na 6+ i ward na 4+

a i pingus nie martw sie na 2500 to bedzie w tej rozpie 8 rydwanow i dodatkow 6 Silverów z championem i muzykiem :)
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline Motus

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2005, 08:19:03 pm »
Czyzby do zrobienie rozpiski zainspirowalo Cie moje pytanie ?? nawet podobny zestaw na smoku co mowilem :P

Mozeby ew wymienic jeden rydwan na shadowow??

Offline Loremaster

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2005, 08:20:35 pm »
hehe ten zestaw to ja juz w glowie mialem jak tylko podreczniko do HE pare lat temu przestudiowalem ale ze mam zamiar grac smokiem i kawaleria to taka wersja jest najlepsza

shadow waariors chyba nie za bardzo pozatym 5 to troche malo
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Offline cubus

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2005, 11:02:41 pm »
No o rozpiske w takim stylu mi mniej wiecej chodzilo na forum wfb. Tylko tutaj sa silver helms zamiast prince'ow, ktorych ja bym dal.
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę"- Woody Alen

"Gdy nie wiem, co robić, to na wszelki wypadek wolę zachować się przyzwoicie" - Antoni Słonimski

Offline czreq

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2005, 02:25:22 pm »
rozpa spoko, tylko niestety ma tą wade że jest cie MAŁO...
do walki jest w sumie 8 oddziałów, z czego tylko 2 mogą szarżować samodzielnie na cos mocniejszego... i to tez nie zawsze...
ale poza tym te HE rządzą ;)

Offline Soro

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2005, 06:53:20 pm »
BSB jezdzi sam??

Offline czreq

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2005, 07:31:51 pm »
to było pytanie retoryczne :?: ;)

Ziemko

  • Gość
2000 HE na smoku
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2005, 10:10:14 pm »
Rozpa wyglada solidnie , ale wydaje mi sie , ze malo cos Ciebie... Wiecje rydwanow i bedzie pinknie :)

Offline Borysss

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2005, 10:34:19 am »
Cytat: "czreq"
rozpa spoko,tylko niestety ma tą wade że jest cie MAŁO...
do walki jest w sumie 8 oddziałów, z czego tylko 2 mogą szarżować samodzielnie na cos mocniejszego... i to tez nie zawsze...
ale poza tym te HE rządzą ;)

IMO nie jest problemem mala ilosc modeli, problemem jest mala ilosc jednostek. Bo w pewnym momencie moze dojsc do sytuacji ze po prostu przeciwnik nas otoczy i jedynym wyjsciem jest klejenie szarz...

Ale w tym przypadku jest IMO wystarczajaco odzialow.
Rozpiska dobrze przemyslana i naprawde twarda. Jedyny problem to 4 magow w lesie. No ale nie mozna miec wszystkiego  :roll:


Pzdr.
url=http://forum.zadtrolla.glt.pl]WSTĄP DO KARCZMY 'POD ZADEM TROLLA'[/url]



Offline czreq

2000 HE na smoku
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2005, 12:37:56 pm »
Cytat: "HellCat"
Cytat: "czreq"
rozpa spoko,tylko niestety ma tą wade że jest cie MAŁO...
do walki jest w sumie 8 oddziałów, z czego tylko 2 mogą szarżować samodzielnie na cos mocniejszego... i to tez nie zawsze...
ale poza tym te HE rządzą ;)

IMO nie jest problemem mala ilosc modeli, problemem jest mala ilosc jednostek. Bo w pewnym momencie moze dojsc do sytuacji ze po prostu przeciwnik nas otoczy i jedynym wyjsciem jest klejenie szarz...

właśnie o to mi chdziło... ;)

 

anything