Autor Wątek: devil doll  (Przeczytany 1851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deva

devil doll
« dnia: Październik 18, 2005, 07:41:14 pm »
szukam wszystkiego i wszystkich wiedzących cos na ten temat :D

Offline Wkes

devil doll
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2005, 06:45:37 pm »
Mój pierwszy post na tym forum ;)

Miałem okazję usłyszeć ich parę razy. Pierwszy raz w audycji "Noc muzycznych pejzaży" Piotra Kosińskiego w Trójce kilka lat temu. Parę miesięcy temu, w moje ręce wpadła ich płytka "Dies Irae" i muszę przyznać, intrygująca.Nie żebym szalał za nimi, ale mam do nich szacunek i od czasu do czasu lubię posłuchać.Mi osobiście przypomina trochę Lacrimose, którą lubię, może troche słychać tam Tool'a, czy echa kapel lat 70, ale tymi porównaniami nie chcę sugerować bezmyślnego kopiowania, ponieważ mają swój własny wypracowany i rozpoznawalny styl. Trudno wrzucić ich do jednej "szufladki". Na uwagę przede wszystkim zasługuje klimat muzyki- bardzo dziwny, mroczny, momentami schizofremiczny(przynajmniej ja tak sądzę).

Masę informacji na ich temat znajdziesz w internecie, wystarczy poszukać ;)
Wiem, że część składu zespołu mieszka w Słowenii, a reszta we Włoszech, a zaczęli grać w latach 80 ubiegłego wieku. Do tej pory "Dies Irae" jest ich ostatnim albumem (chyba 1996 rok) i nic nie wiem o planowanym nowym wydawnictwie.

Offline papiesz

devil doll
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2005, 11:40:26 pm »
chyba beksiński jr. puścił "dies irae" podczas swojej ostatniej audycji. przesłuchałem to parę razy i jak dla mnie nuda.
nothing positive only negative

Offline Hamtaro666

devil doll
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2007, 03:23:48 pm »
Dies Irae jest niezły, ale ich najlepszy album to Sacrilegium.
Niestety ostatnio coś im odbiło i nagrali potworka pod tytułem
Queen of Pain. A w ostatniej audycji Beksińskiego akurat Devil Dolla nie było, bo mam ją nagraną