Autor Wątek: Krasnoludzki jezdziec :D  (Przeczytany 4306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Perek

Krasnoludzki jezdziec :D
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2005, 01:01:14 pm »
Cytat: "Maladie"
Świnie nie są mięsożerne. A niedźwiedzie nie polują na świnie.

Oba gatunki są w zasadzie wszystkożerne, więc nie widzę problemu.

Gratuluje poczucia humoru.

Dziękuję.
I przykro mi, ale to nie ja wymyśliłem dzikie swinie takich rozmiarów i jeżdżące na nich krasonudy i gobliny.

Mi też niezmiernie przykro, miałbym z kim przedyskutować ten temat dokładniej. Ja też nie wymyśliłem ani świń, ani sarkazmu - a mimo to obu używam, w przeciwieństwie do zasad odnoszących się do rozmiarów dzikich świń(nie, tych też nie wymyśliłem).

Offline Krispos

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2005, 03:50:07 pm »
Heh dziwna logika . NIedzwiedz jest raczej znacznie wiekszy od dzikiej swini, a ze zwiarzatka w WFRP maja jeszzce swoje wieksze odpowiedniki, to niedzwiedek moze byc jeszcze wiekszy, bo skoro swiania ma miec 2 metry to niedzwiedz rownie dobrze moze miec 6, startujac ze swego stanu poczatkowego .

Proponował bym poczytać opis tych zwierzątek w podręczniku do I ed. Według niego niedźwiedzie na prawde są mniejsze niż dzikie świnie.

Mialem przyjemnosc czytac ten opis, jak i wiele mu podobnych. Jak to bywa w swiatach fantasy istnieja wieksze odpowiedniki znanych wszytskim zwierzatek. WFRP tez to widac nie ominelo, bo mamy wieksze orly, spore wilki, ogromne weze, duze osmiornice i wiele innych ;). Dlatego wychodze z prostego zalozenia, ze skoro swinie i reszta sa duze, to niedzwiedzie tez nie powinny byc pokrzywdzone zwazywszy, ze te nawet w naszym swiecie byly kiedys znacznie wieksze :). Dlatego zapewne sa jeszcze wieksze od duzych swinek wychodzac od stanu podstawowego (czyli obecnego) :).

Offline Maladie

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2005, 09:39:01 am »
Nie krzywdźmy misiów co?  :lol:  Ale bez przesady trzymając się podręcznika niedźwiedzie na prawde nie są takie duże. Przeciez jest opis niedźwiedzia w bestiariuszu.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Krispos

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2005, 12:54:35 pm »
Nie krzywdźmy misiów co?  :lol:  Ale bez przesady trzymając się podręcznika niedźwiedzie na prawde nie są takie duże. Przeciez jest opis niedźwiedzia w bestiariuszu.

No jest normalny, ale skoro swinie, orly, wilki, weze, osmiornice i inne doczekaly sie swoich wiekszych odpowiednikow to niedzwiedzie tez pozwalam sobie zaliczac do tej grupy, bo pasuja znacznie lepij niz do niektorych juz oficjalnie powieksznyh :). No chyba, ze ktos poda jakies logiczne i ciekawe wyjasnienie dlaczego swinia czy wilk jest wiekszy, a niedziedz stal sie od nich mniejszy (biedne niedziedzie mialaby przesrane zycie) :).

Offline Perek

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2005, 03:32:43 pm »
Ha ! Czyli jednak są jeszcze ludzie chorzy podobnie do mnie - twierdzący że świnia większa od niedzwiedzia to delikatne dziwactwo.

Zgadzam się w stuprocentach - łącznie z "były większe nawet w naszym świecie" - przypomnę tylko że na dzika chodziło się z kilkoma ogarami, na niedziwedzia z włócznią i toporkiem. A wilki były na porządku dziennym w każdej puszczy(która też była troche inaczej rozumiana niż dzisiaj). A to wszystko działo się wcale nie tak dawno.

I dalej twierdzę że świnie były dopingowane od zawsze - spójrzmy choćby na "Chatkę Puchatka" , albo "Folwark zwierzęcy". NIE dla dyskryminacji niedzwiedzi !

Offline Perek

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2005, 03:40:45 pm »
Cytat: "Krispos"

No jest normalny, ale skoro swinie, orly, wilki, weze, osmiornice i inne doczekaly sie swoich wiekszych odpowiednikow to niedzwiedzie tez pozwalam sobie zaliczac do tej grupy, bo pasuja znacznie lepij niz do niektorych juz oficjalnie powieksznyh :). No chyba, ze ktos poda jakies logiczne i ciekawe wyjasnienie dlaczego swinia czy wilk jest wiekszy, a niedziedz stal sie od nich mniejszy (biedne niedziedzie mialaby przesrane zycie) :).

Spaczeń - to jest to! Skoro świnie i świniodziki pożrą w zasadzie wszystko co się im podetknie, to czemu nie miałyby podobnie się zachowywać dzikie śwnie ? Ha ! Ot i cała zagwostka - Prosiaczek dorwał się do zapasów spaczenia i dlatego jego plemie urosło do rozmiarów - ok. 2 m długości, wyskość w kłębie 1.5m (średnie wymiary niedzwiedzia - grizzli ma 2,5m długości a polarny podobnie, z tym że osiąga wagę ok. 410 kg) - kto sobie wyobraża półtonową dziką świnię o wymiarach małego samochodu osobowego niech podejmie dyskusję.

Tak więc należy ogłosić wśród leśników akcję dokarmiania biednych misiów przy pomocy WarpStone'a.

Dzięki Hargrim.  :D

Offline Hargrim

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2005, 10:58:53 pm »
Warpstone'a, warpstone'a... Wyrdstone to kawałki meteorytu, który spadł na Mordheim. To nie jest spaczeń. Przynajmniej normalny :>.

Offline Skaggir

« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2005, 07:33:27 pm »
Dzięki za wasze opinie, ale Perek powstrzymalbys sie z takimi komentarzami. Bo takie do***wanie to troche nie ten poziom, ktorego oczekuje od komentujacych. Pozostałym dziękuje. Póki co mój krasnal nie jest jeźdżcem na dziku :) Może zostanie mary narzem i będzie tresował delfiny :D

Ps. Żart
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.

Offline Perek

« Odpowiedź #23 dnia: Październik 15, 2005, 09:01:37 am »
No to gratuluję inwencji - czyżbyś wstąpił do Long Drong Pirates ?  :D

Nie rozumiem co ci się nie podoba w akcji edukacyjnej - wynikła dyskusja co do rozmiarów świń i im podobnych (co prawda szybko wygasła) a sam mogłeś dzięki temu wpaść na pomysł oswojenia niedzwiedzia albo dokarmiania kucyka spaczeniem.

Offline Slide

« Odpowiedź #24 dnia: Październik 15, 2005, 09:30:12 am »
Tak, jak już wszyscy wpsominali jest dużo przeszkód zanim jakiś krasnolud zdoła dosiąść dziką świnie, dzika. Jednak nikt nie zaproponował łatwiejszej drogi dla Skaggir'a namów MG i reszte graczy na gre złymi postaciami i wtedy np. wybierz sobie Krasnoluda Chaosu. Ja u siebie wiele razy ze znajomymi od czasu do czasu graliśmy złymi charakterami i działaliśmy przeciwko królestwom starego świata. Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie tej sytuacji. Jeżeli już nie chcecie zagrać w ten sposób to moim zdaniem to już tylko zależy od tego czy ty tak naprawdę chcesz i czy twój MG trzyma się sztywno zasad podręcznika, czy potrafi od nich trochę odejść. Proponuje przedstawić pomysł MG.

Pozdro

Offline Mafi

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2005, 09:11:18 pm »
Hmm wsomie to wiesz Skaggir zawsze możesz Sobie kupic jakiegos Woła albo Krowe :lol:  na którym bedzie sie napewno wygodnie jeżdzić :D
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Perek

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2005, 03:08:38 pm »
A tam od razu Woła - ja tam Wołka proponuję jak w Warcrafcie.
Oczywiście podkarmionego Warpstonem  :D

Ale w każdym razie temat zboczył na temat trzody chlewnej a wciąż ciężko znależć jakiś ciekawy "wechikół" na krasnala. Czyźby cały czas pozostawał kuc ... ?

Offline Skaggir

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 20, 2005, 12:53:34 pm »
Zna ktoś jakiegoś gnoma co to ma komis zyrokopterow ? Kupie tanio, w dobrym stanie :)
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.

Offline Adam Waśkiewicz

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2005, 01:40:33 pm »
Nie, ale ja znam jednego wrednego moderatora, który z przyjemnością tępi offtopiki i lekką ręką przyznaje Ostrzeżenia.

A tak poważnie - żyrokoptery, choć istnieją oficjalnie w Starym Świecie (przynajmniej według twórców bitewnej wersji Warhammera) jako codzienny środek transportu postaci raczej nie mają racji bytu - wprowadzenie ich do gry zbytnio przesuwałoby grę w klimaty steampunkowe, i choć takie lub podobne urządzenia mogą co czas jakiś pojawiać się na sesjach, to jednak sam pomysł ich kupowania zakrawa na kpinę.

Co jazdy na wole - zbyt duży byłby to wierzchoweic, by krasnolud mógł go sensownie dosiadać. Natomiast, o ile dobrze pamiętam, kawalerię jeżdżącą na bawołach mają hobgobliny - trudno nie odnieść wrażenia, że wybór potencjalnych wierzchowców dla złych ras jest znacznie większy niż dla poddanych cesarza.

Krasnoludowi chyba nie zostaje inny wybór jak kuc - jak już pisałem, oprócz kwestii kłopotliwego utrzymania niezwykłych wierzchowców pozostaje jeszcze sprawa społecznego odbioru - krasnolud dosiadający dzika czy innego takiego zwierzaczka mógłby łatwo zostać wzięty za jakiegoś kultystę, chaosiarza albo innego mutanta - i tłumacz potem łowcom czarownic, że jesteś lojalnym obywatelem...

Pozdrawiam,
 Adam

Offline Vlodarius

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2005, 09:30:27 pm »
Hm, nie chcę być obrzydliwie racjonalny, w końcu to fantasy, ale...
hmm, niewiele zwierząt nadaje się na wierzchowce, i dziki z racji temperamentu na pewno do nich nie należą... Pomijając fakt, że nawet oswojony, jest cholernie agresywny i płochliwy, to mniejsza o reakcje innych wierzchowców na niego - a jak taki dwumetrowy dzik zareaguje na inne wierzchowce??
Nawet tak bliscy kuzyni konia jak zebry nie nadają się do jazdy wierzchem...
A co do jazdy na bawołach - hmm, przeżuwacze średnio sie do tego nadają, bo długo muszą przeżuwać, dużą część dnia leża, i taka armia byłaby strasznei powolna...
Ale to taki mały powiew racjonalizmu... znikam...

anything