trawa

Autor Wątek: Wampiry w anime  (Przeczytany 32478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:27:51 pm »
Ja zgodzę się z Ganossą w przypadku Miyu. Osobiście uważam, że jakby była smerfem, czy ghulem i seria miał by powodzenie, to też by zrobili anime, z tym, że byłoby w tytule succubus princess miyu. A sama wersja TV (mangi nie czytałem), jak dla mnie miała tyle z wampiryzmu, co z koziej du.. trąbka, mimo to fajnie się to wszystko oglądało.

Zastanów się wreszcie. Miyu była wampirem dużo fajniejszym niż te które są na zachodzie.
Chyba, że nie masz pojęcia o wampirach i bardzo płytko na to patrzysz.
Podchodź na poważnie do takich anime bo takie głupie żarty wcale nie są śmieszne, a VPM to już chyba najpoważniejsze anime jakie powstało. Praktycznie nic tam nie może rozweselić.

Offline Ganossa

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:37:09 pm »
Ale nie ma nic wspólnego z klasycznym wizerunkiem wampira jaki mamy w Europie, a o tym właśnie dyskutujemy a nie czy Miyu jest dobrym anime. Zrobienie z Miyu wampira było chwytem czysto marketingowym bo jest to postać najbardziej znana w popkulturze (obok wilkołaka ale głupio by wyglądało jakby co pełnie rosły jej włosy na klacie). Jest wampirem ale bez całej otoczki jaką wampiryzm określa, czyli jest wampirem tylko z nazwy, równie dobrze mogła by być innym straszydłem.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:42:01 pm »
Ale nie ma nic wspólnego z klasycznym wizerunkiem wampira jaki mamy w Europie, a o tym właśnie dyskutujemy a nie czy Miyu jest dobrym anime. Zrobienie z Miyu wampira było chwytem czysto marketingowym bo jest to postać najbardziej znana w popkulturze (obok wilkołaka ale głupio by wyglądało jakby co pełnie rosły jej włosy na klacie). Jest wampirem ale bez całej otoczki jaką wampiryzm określa, czyli jest wampirem tylko z nazwy, równie dobrze mogła by być innym straszydłem.
Ładna dziewczyna straszydłem ? Ciekawe definicje czytam.
To, że nie jest wampirem takim do jakiego większość osób się przyzwyczaiła to oczywiste. Ale dzięki Japończykom można było inne wersje wampirów obejrzeć no i świetnie.

Offline Hunter Killer

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 28, 2009, 02:34:16 pm »
Ja nie twierdzę, że VPM jest do chrzanu, patrząc przez pryzmat czystej opowieści to jest to jedno z ciekawszych tytułów.
Jednak jakby oddzielić, całą historię, to zostaje niewiele z wampira u niej. Zresztą w każdej kulturze inaczej postrzega się demoyn i inne straszydła, a wampir u japończyków dorobił się najrozmaitszych "odmian".
Samemu uważam, że to co powymyślali japońce jest ciekawe, bo widzimy inne "wersje" wampiryzmu, jednak nie ma co porównywać "japońskich" wampirów, do europejskich. Zwłaszcza, jak już wspominał Gannosa, wampir w kulturze japońskiej pojawił się niedawno.


Co zaś się tyczy ładnych dziewczyn i straszydeł, ot choćby succubus, kobieta o wspaniałej urodzie, często ukazywana z rogami, czy kopytami kozy.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:03:44 pm »
VMP było genialne, ale rzeczywiście ona mogła być jakimkolwiek yokai i nie zrobiłoby to dla tytułu róznicy.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:17:45 pm »
Wtedy to by nie było to anime więc nie mogła być kimś innym.
Miyu poza ząbkami nie ma cech pokazujących, że nie jest człowiekiem dlatego jak można mówić o niej straszydło.

Ale mi się podobał ten CZAR ZAPOMINANIA czyli jak Miyu opuszczała daną grupę ludzie to oni o niej zapominali co zresztą zdarza się i w innych anime.
W mandze była jedna dziewczyna co współpracowała z wrogami Miyu (bo ją nie lubiła) i dzięki temu jako jedyna nie zapomniała o niej tylko ją śledziła tam gdzie się przemieszczała.
Ogólnie manga była ciekawsza bo bardziej urozmaicona od anime.


Offline Ganossa

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:29:55 pm »
Ale żeś się przyczepił tego straszydła, mogę ją nazywać potwora jeśli bardziej ci pasuje. A Hunter Killer miał rację, zmienił by się tylko tytuł na succubus princess miyu, reszty nie trzeba było by zmieniać i nikt by się nie połapał.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 28, 2009, 03:35:02 pm »
Ale żeś się przyczepił tego straszydła, mogę ją nazywać potwora jeśli bardziej ci pasuje. A Hunter Killer miał rację, zmienił by się tylko tytuł na succubus princess miyu, reszty nie trzeba było by zmieniać i nikt by się nie połapał.
Nazywaj ją piękną wampirzycą.
Tu mowa o wampirach więc po co te bzdury wypisujesz o jakimś Succubus.
Ogólnie urok anime polega na tej subtelności i delikatności Miyu co właśnie pokazuje inny obraz wampira.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 28, 2009, 04:09:45 pm »
A Hunter Killer miał rację, zmienił by się tylko tytuł na succubus princess miyu, reszty nie trzeba było by zmieniać i nikt by się nie połapał.

Dokładnie, zamiast wampirem mogła być jednym z połowy japońskich yokai i nijak nie wpłynęłoby to na cokolwiek poza literkami w tytule.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 28, 2009, 04:15:46 pm »
Dokładnie, zamiast wampirem mogła być jednym z połowy japońskich yokai i nijak nie wpłynęłoby to na cokolwiek poza literkami w tytule.
Wpłynęło by na wszystko bo by nie było tego anime lecz jakieś inne.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 28, 2009, 04:31:52 pm »
Jakie inne? Co poza tytułem by się zmieniło? No wymień co, konkretnie.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 28, 2009, 04:43:42 pm »
Jakie inne? Co poza tytułem by się zmieniło? No wymień co, konkretnie.
Jak by główna bohaterka nie była wampirem tylko kimś innym to można założyć że zajmowała by się czymś innym. Inna by była jej rola w anime, inne historie czyli zarazem wszystko.
Chyba że o czymś innym piszesz.

Offline Nakago

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:23:53 pm »
Rzeczywiście, nie musiałaby być wampirem. Ale takie było założenie autorki mangi - jej bohaterka jest wampirem i koniec. Dajcie już temu spokój.

Zresztą oryginalny tytuł jest ślicznie dwuznaczny: "Kyuuketsuki Miyu", gdzie kyuuketsuki znaczy dosłownie wampir, ale zapisane zostało innymi znakami, a konkretnie ostatnie kanji, ki, to księżniczka (kiedyś wiedziałam, jakie są wszystkie znaki w słowie kyuuketsuki, ale teraz już nie pamiętam :-?). Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby autorka wpadła najpierw na pomysł tytułu, a dopiero potem zastanowiła się, o czym jej manga w ogóle ma opowiadać (sama trochę piszę i wiem, że niektóre moje teksty właśnie od tytułu się zaczęły).

I, proszę, skoro piszecie po polsku, używajcie polskich słów, co? Sukub, nie żaden succubus...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 06:32:24 pm wysłana przez Nakago »
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:26:59 pm »
Takie wytłumaczenie w pełni mnie satysfakcjonuje :)

Offline Ganossa

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:34:03 pm »
Ja tam nie mam już nic do dodania na temat Miyu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything