Autor Wątek: Wampiry w anime  (Przeczytany 32444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 27, 2009, 04:14:46 pm »
Hola hola, a Ty masz pojęcie o dobrych anime i masz prawo mówić, że ja lubię nudne bzdury?

Offline DektiV

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2009, 07:47:48 pm »
Każdy ma inne odczucie i definicję dobrego anime, także ta dyskusja jest bezsensowna imo, i jak staronerdowskie przysłowie mówi "o gustach się nie dyskutuje". A jeśli chodzi o temat i wampiry, to jako tako ani mi nie wadzą ani nie są potrzebne, chociaż wyjątkowo lubię Seras i D, każde za swoją ciekawą osobowość.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 27, 2009, 07:54:09 pm »
Pewnie, tylko anfan ma w zwyczaju wygłaszać wszystko jako prawdy objawione, a jak się z nim nie zgadzasz to znaczy (wg niego oczywiście), że nie nadajesz się do oglądania anime.

Sears na dobrą sprawę dla mnie nie była wampirem, tzn. byś mnie dobrze rozumiał: technicznie była, ale nie zachowywała się jak wampir. Ja się wychowałem na Draculi i "Wywiadzie z wampirem", dlatego trudno mi poważnie traktować wampiry w anime, które jedynie mają moce wampirów a tak naprawdę nie zachowują się jak wampiry poza wykorzystaniem siły.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:07:16 pm »
Pewnie, tylko anfan ma w zwyczaju wygłaszać wszystko jako prawdy objawione, a jak się z nim nie zgadzasz to znaczy (wg niego oczywiście), że nie nadajesz się do oglądania anime.

Sears na dobrą sprawę dla mnie nie była wampirem, tzn. byś mnie dobrze rozumiał: technicznie była, ale nie zachowywała się jak wampir. Ja się wychowałem na Draculi i "Wywiadzie z wampirem", dlatego trudno mi poważnie traktować wampiry w anime, które jedynie mają moce wampirów a tak naprawdę nie zachowują się jak wampiry poza wykorzystaniem siły.
Ja staram się większość rzeczy w anime traktować poważnie wedle możliwości. Czyli jak coś ma być poważne to nie będą sobie z tego żartował.

Mnie zauroczyło anime o Miyu. Tylko było przeraźliwie smutne i nie miało happy endu. Po prostu koszmarnie smutne.
Czytałem nawet mangę w całości po polsku, którą kupiłem bo tak mi się podobało anime.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:11:48 pm »
Mnie zauroczyło anime o Miyu. Tylko było przeraźliwie smutne i nie miało happy endu. Po prostu koszmarnie smutne.
Czytałem nawet mangę w całości po polsku, którą kupiłem bo tak mi się podobało anime.

Tu się zgodzę - Miyu była magiczna i mnie też totalnie zauroczyła w taki sposób.

Offline Konował

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:14:40 pm »
Sears miała problem z zaakceptowaniem swojej przemiany i ciągle chciała zachowywać się jak człowiek.

Co do wampirów, nigdy za nimi nie przepadałem, choć zdarzają się wyjątki, jak wymieniona wyżej Sears :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:16:11 pm »
Mi się bardziej podobał Alucard.  Był taki pozytywnie powalony. Ten jego uśmiech i obłęd w oczach był świetny.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:22:09 pm »
A jak zwykle recenzja nawet tak świetnego anime jak Miyu przez ludzików na tanuki została zaniżona, a takie Tsukuyomi niesamowicie wysoko ocenione.
OAVki Miyu były dużo słabsze niż seria TV.
Tu się zgodzę - Miyu była magiczna i mnie też totalnie zauroczyła w taki sposób.
Ciekawe, że ona była praktycznie (no prawie) zimna jak lód. W mandze również choć jakby się martwiła o niektórych ludzi.
A poza tym w mandze nie było tych 3 dziewczyn co w anime. Tam jest mnóstwo drobnych historyjek niesamowicie smutnych i jedna znacznie dłuższa.
Miyu nawet ma siostrę jak mnie pamięć nie myli. I w mandze trochę o tym było
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 08:26:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:25:42 pm »
Vampire Hunter D Bloodlast. Anime w którym podobało mi się przedstawienie wampirów jako takie, w oderwaniu od całej reszty. Miyu była bardzo fajna ale sama kwestia wampiryzmu była mi tam obojętna i traktowałem to jako część fabuły. Równie dobrze mogła by być strzygą, sukkubem czy innym straszydłem. A w Bloodlast podobał mi się ciężki gotycki klimat i "europejskość" przedstawienia wampirów. Podobne wrażenia wywołują u mnie arty z Castlevanii.

Cytuj
OAVki Miyu były dużo słabsze niż seria TV.
Według ciebie, a że mam podły nastrój to powstrzymam się od dalszych komentarzy.
Manga była najlepsza.


I podobnie jak Konował ogólnie też nie przepadam za wampirami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 08:28:55 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:28:35 pm »
Miyu była bardzo fajna ale sama kwestia wampiryzmu była mi tam obojętna i traktowałem to jako część fabuły. Równie dobrze mogła by być strzygą, sukkubem czy innym straszydłem.
Wtedy by nie było anime vampire princess miyu więc się zastanów.
Miyu usypiała ludzi co niby miało być wiecznym szczęściem, ale to raczej było to samo co śmierć. Ciało żyło lecz umysł wiecznie śnił.
Oczywiście robiła to z litości choć chwilami miało się inne wrażenie.

Offline Zeromus

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:29:09 pm »
Jako ciekawostkę kulturową podam ze do połowy XX ,wieku czyli do momentu zalewu filmami z ameryki,żaden Japończyk nawet nie znał takiego słowa jak wampir ponieważ w ich mitach takie stworzenie po prostu nie istniało.Do dzisiaj powstały setki mang,anime i gier o wampirach i mało który japoński nastolatek zdaje sobie sprawę ze wampir to stworzenie z "importu".
W Karin(mandze,wątki zupełnie pominięte w anime) było powiedziane ze wampiry, prześladowane w europie, uciekły właśnie do Japonii bo tam nikt o nich nie słyszał zatem nikt nie wiedział jak z nimi walczyć ani nawet jak je wykrywać.  
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:31:41 pm »
Jako ciekawostkę kulturową podam ze do połowy XX ,wieku czyli do momentu zalewu filmami z ameryki,żaden Japończyk nawet nie znał takiego słowa jak wampir ponieważ w ich mitach takie stworzenie po prostu nie istniało.Do dzisiaj powstały setki mang,anime i gier o wampirach i mało który japoński nastolatek zdaje sobie sprawę ze wampir to stworzenie z "importu".
W Karin(mandze,wątki zupełnie pominięte w anime) było powiedziane ze wampiry, prześladowane w europie, uciekły właśnie do Japonii bo tam nikt o nich nie słyszał zatem nikt nie wiedział jak z nimi walczyć ani nawet jak je wykrywać.  
To żadna nowość. Japońce przejmują wiele rzeczy z zachodu i zmieniają je na swój sposób.
W samym anime przecież też są różne wampiry. Bardziej w stylu zachodnim również.

Offline Ganossa

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:35:03 pm »
Wtedy by nie było anime vampire princess miyu więc się zastanów.
Miyu usypiała ludzi co niby miało być wiecznym szczęściem, ale to raczej było to samo co śmierć. Ciało żyło lecz umysł wiecznie śnił.
Oczywiście robiła to z litości choć chwilami miało się inne wrażenie.

Ale gdyby twórcy wybrali sobie jakąś potworę z azjatyckiego bestiariusza to nie było by żadnej różnicy. Bo w tym anime motyw wampira jest tak "zazjatyzowany" (sorki za to słowotwórstwo), że nie ma prawie nic wspólnego z klasycznym, europejskim przedstawieniem tego umarlaka.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:48:55 pm »
Ale gdyby twórcy wybrali sobie jakąś potworę z azjatyckiego bestiariusza to nie było by żadnej różnicy. Bo w tym anime motyw wampira jest tak "zazjatyzowany" (sorki za to słowotwórstwo), że nie ma prawie nic wspólnego z klasycznym, europejskim przedstawieniem tego umarlaka.
No i całe szczęście. To jest nowe spojrzenie na wampiry. Lecz te demony z którymi walczy Miyu to są też wampiry.

Offline Hunter Killer

Odp: Wampiry w anime
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 28, 2009, 01:02:48 pm »
Ja zgodzę się z Ganossą w przypadku Miyu. Osobiście uważam, że jakby była smerfem, czy ghulem i seria miał by powodzenie, to też by zrobili anime, z tym, że byłoby w tytule succubus princess miyu. A sama wersja TV (mangi nie czytałem), jak dla mnie miała tyle z wampiryzmu, co z koziej du.. trąbka, mimo to fajnie się to wszystko oglądało.

Dlatego ja oddzielam produkcja japońskie od europejskich o wampirach, bo o ile w europie, czy ameryce, utrzymuje się pewien klasyczny styl dla wampirów, o tyle w Japonii powstają najdziwniejsze ich odmiany, od komediowych jak Karin (wampir co tłoczy krew..no proszę...), po bardziej poważne jak choćby Vampire hunter D. I nie staram się tu podchodzić do wszystkiego na poważnie bo się nie da.
Jesli tytuł jest stricte komediowy (np karin), to nie oczekuje realizmu, czy choćby zachowania legend, podobnie do reszty, jak ma być klasyk, to oczekuję klasycznego wizerunku.

Na koniec dodam, jedna uwagę, która była poruszona w wersji anime TV, Karin, otóż, ładnie tam stwierdzono, na pytanie o drewnianych kołkach w sercu - "...przecież każdy umrze z kołkiem w sercu".  :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything