Autor Wątek: Wampiry w anime  (Przeczytany 32438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamsky

  • Gość
Wampiry w anime
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2005, 06:36:10 pm »
Wymieniacie piękne tytuły. Ale co z Bloodem+?
nowość wśród wampirów.

Offline bedetorenterektyk

Wampiry w anime
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2005, 07:09:32 pm »
Ja jestem narazie po 3 epkach (następne w drodze) i moge stwierdzić następująco:
- klimat dość ciekawy
-kreska też niczego sobie choć czasami są zauważalne pewne niedociągnięcia
-opening mi sie nawet podoba
- potworki też fajne ale mało
a takze  małym minusikiem jest że akcja troche sie ślimaczy
ale ogólne wrażenia są pozytywne

Offline Crying Guardian

Wampiry w anime
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2005, 09:08:16 am »
Ale o co dokładnie chodzi w tym temacie? Wymieniacie tytuły zawierające wampiryzm? Zatem może ja zawrócę rozmowe na inne tory... Skąd się wziął motyw wampiryzmu w mandze&anime? Czy to wpływ Draculi, czy może azja posiadała własne? Co powoduje, że wampiryzm jest taki popularny? Osobiście interesuje się demonologią, magią i cyklem Cthulhu... Jedyne co mogę powiedzieć to to, że Mroczni są niezwykle "wykorzystywani". Ale czy to muszą być tacy typowi Nosferatu? Wybaczcie, ale bardziej obawiałbym się zła podobnego do mnie, niż do gargulca... Co o tym myślicie?
url=http://www.darkthrone.com/recruit.dt?uid=V30243B30243Q30277K30226I30362V30328H30311] Potrzebuję waszej pomocy w Dark Throne. Was nic to nie kosztuje, a ja mam dodatkowego obywatela. [/url]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Wampiry w anime
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:27:17 am »
Nie rozpatrujemy tu zła ani jego form. Bardziej chodzi o wykorzystanie samego motywu wampiryzmu. A jak widzisz w tytułach, które wymieniamy są one przedstawione bardzo różnie. Szczerze mówiąc nie wiem czy akurat wampiry są zaporzyczone z naszej kultury. Wiele na to wskazuje, ale sporo jest też potworków wampiropodobnych nijak mających się do Draculi. Wydaje mi się, że i w mitologii japońskiej były jakieś istoty żywiące się krwią. Niestety nie znam tego zagadanienia. Więc jeśli ktoś coś wie to miłoby było posłuchać ;)

Co do popularności wampiryzmu w m&a to się nie zgodzę. To poprostu jeden z motywów i wcale nie najczęściej wykorzystywany.

Offline Crying Guardian

Wampiry w anime
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2005, 07:38:04 pm »
To, że nie jest często wykorzystywany nie musi świadczyć o braku jego popularności... Większość tytułów z wampirami w sobie zdobywa popularność... Co jest tego przyczyną? Bo nie wierze, że jedynie pęd fanów do niczym nieskrępowanej rozwałki. Wampiry to przede wszystkim metafora alienacji, oddzielenia od społeczeństwa. Każda produkcja z nimi obfituje w motytwy przemiany, rozterek osby, która musi  nagle zmienić światopogląd. Nawet, mój ulubiony, Hellsing i osoba Victorii Seras. Winnych tytułach znajdziecie to samo. Ale sztuką jest wyłowienie jądra z krwawo-rozwalkowej otoczki...
Ehh...muszę wyluzować... Przez te  studia mówię zupełnie jak wykładowcy  :? =.=
url=http://www.darkthrone.com/recruit.dt?uid=V30243B30243Q30277K30226I30362V30328H30311] Potrzebuję waszej pomocy w Dark Throne. Was nic to nie kosztuje, a ja mam dodatkowego obywatela. [/url]

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wampiry w anime
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2005, 08:15:46 pm »
Cytat: "Crying Guardian"
Wampiry to przede wszystkim metafora alienacji, oddzielenia od społeczeństwa.


Stąd popularność takich klimatów wśród osób, które mają poważne problemy z samotnością. Pewnie w którymś momencie takie osoby na poziomie podświadomym uznają się za jednostki nie pasujące do społeczeństwa ze względu na swoje cechy, może to być nawet powodem swojego rodzaju dumy.

Cytuj
Ale sztuką jest wyłowienie jądra z krwawo-rozwalkowej otoczki...


Przyznam, że akcja musi być, na własnym przykładzie wiem, że nudne, ale wartościowe anime mogą pozostać nigdy nie odkryte. Zazwyczaj najpierw interesujemy się bierzącą rozgrywką i jej rozmachem, a dopiero później nadchodą refleksje.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Clayman_

Wampiry w anime
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2005, 03:28:44 pm »
Cytuj
Wampiry to przede wszystkim metafora alienacji, oddzielenia od społeczeństwa.
raczej metafora skrajnego pedalstwa
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Wampiry w anime
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2005, 03:53:48 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Wampiry to przede wszystkim metafora alienacji, oddzielenia od społeczeństwa.
raczej metafora skrajnego pedalstwa


Nie ma to jak się przyczepić do jednego fragmentu czyjejś wypowiedzi zamiast poprostu wziąć udział w dyskusji :roll:

Offline Clayman_

Wampiry w anime
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2005, 04:04:44 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Wampiry to przede wszystkim metafora alienacji, oddzielenia od społeczeństwa.
raczej metafora skrajnego pedalstwa


Nie ma to jak się przyczepić do jednego fragmentu czyjejś wypowiedzi zamiast poprostu wziąć udział w dyskusji :roll:

przyczepic?
nie wziac udzialu w dyskusji?


temat jest o wampirach w anime?jest
post jest o wampirach w anime?jest

to wyjmij w koncu ten kij od szczotki z dupy i daj sobie na wstrzymanie troche
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Wampiry w anime
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2005, 04:07:45 pm »
Zostaw lepiej Claymana_, widać, że obudził się dzisiaj w złym humorze.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Wampiry w anime
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2005, 06:22:07 pm »
Szczególnie w Blood wampiry to esencja pedalstwa. Ba! Ostatni szaniec nawet można powiedzieć. I wcale nie są wyalienowane, gdzie tam. Wszyscy je lubią i mają bogate życie towarzyskie :lol:

Offline Crying Guardian

Wampiry w anime
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2005, 06:38:48 pm »
Taaa, skrajne pedalstwo w modzie, co? XD  Cóż, za dużo się czytało Anny Rice? Tam, to one rzeczywiscie są niezbyt-ten-tego :D Nad czym pewna koleżanka z uczelni strasznie ubolewa =.= Bywa... Choć teraz mam ochotę parsknąć śmiechem, gdy widzę wczesne filmowe wizje takiego np Nosferatu... Ale o anime.
Nie dziwi was sposób ewolucji od śmiertelnych wrogów całej ludzkości do jej obrońców? Mnie bardzo...
url=http://www.darkthrone.com/recruit.dt?uid=V30243B30243Q30277K30226I30362V30328H30311] Potrzebuję waszej pomocy w Dark Throne. Was nic to nie kosztuje, a ja mam dodatkowego obywatela. [/url]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Wampiry w anime
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 13, 2005, 06:55:37 pm »
Równie dobrze może być to spowodowane chęcią wprowadzenia czegoś nowego. W anime bez problemu są przyjmowane takie różne dziwne patenty.

Offline Clayman_

Wampiry w anime
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 13, 2005, 07:45:00 pm »
Cytuj
Szczególnie w Blood wampiry to esencja pedalstwa.

super,wymieniles jeden tytul,udowodniles tym calkowicie ze wampiry nie sa pedalskie
Cytuj
I wcale nie są wyalienowane, gdzie tam. Wszyscy je lubią i mają bogate życie towarzyskie

pogratulowac umiejetnosci uzycia sarkazmu
tylko moze zastanow sie do czego mialoby sie to odnosic

Cytuj
Równie dobrze może być to spowodowane chęcią wprowadzenia czegoś nowego.

mowisz ze "dobre wampiry" to jakas nowosc ktora pojawila sie dopiero w anime?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Wampiry w anime
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 13, 2005, 08:13:55 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Szczególnie w Blood wampiry to esencja pedalstwa.

super,wymieniles jeden tytul,udowodniles tym calkowicie ze wampiry nie sa pedalskie


Ja Tobie niczego nie chciałem udowadniać. Bo i po co??