Autor Wątek: Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"  (Przeczytany 11418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ziemko

  • Gość
Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2005, 04:26:12 pm »
NA co Ci tyle warrirow , czemu nie ma klimaciarzy teuten guard ( czy cos takiego ) , rozpa wcale nie jest pg moim zdaniem ...

Offline pingus

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 27, 2005, 04:35:01 pm »
Przez ideologię nie mogę się zgodzić z ziemkiem więc krzyczę PG. :lol:
Ale teutogeni byliby fajni.. ;) Tylko pewnie Mariusz ich nie ma. Jak przeczytam coś o fluffie nowych we to zamieszczę jakiś mega klimat. :)
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Offline Gyg

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 27, 2005, 05:23:05 pm »
Dla mnie rozpiska Mariusza jest klimatyczna.
Tylko dal bym ze dwa regimenty lowczych no i chociaz jeden regon (nawet maly) uzbroil w GW.
Troche wiecej urozmaicenia w uzbrojeniu dobrze jej zrobi.

Offline szczurek

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 27, 2005, 08:30:54 pm »
A ja cos takiego wykombinowale ,wiem ze jest 2 inzynierow ale .........

Skaven Army


Master Moulder @ 121 Pts
General Great Weapon Light Armour
Warpstone Amulet [25]
Bands of Power [25]


Assassin @ 155 Pts
Warpstone Stars [50]


Warlock Engineer @ 135 Pts
Full sprzecik
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]


Warlock Engineer @ 135 Pts
Full sprzecik
Warpstone Charm [25]
Storm Daemon [25]

23 Clanrats @ 205 Pts
FCG ,ratling



23 Clanrats @ 220 Pts
FCG i Warpfire Thrower


12 Giant Rat Pack @ 60 Pts

     
8 Night Runners @ 56 Pts
2ndWeapon


8 Night Runners @ 56 Pts
2ndWeapon


2 x 20 Clanrat Slaves @ 80 Pts


5 Rat Swarms @ 225 Pts


5 Poison Wind Globadiers @ 50 Pts
 

3 Rat Ogres @ 150 Pts

     
3 Rat Ogres @ 150 Pts


6 Gutter Runners Tunnelling Team @ 102 Pts
Poisoned Hand Weapons


1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts


Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 153


Total Army Cost: 2000

Ziemko

  • Gość
Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 27, 2005, 09:39:12 pm »
Szczurek rozpa total klimat - bardzo mi sie podoba :)

Offline swieta_barbara

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 27, 2005, 09:56:26 pm »
Ja tez mam swoj pomysl na klimatyczna rozpiske orkami, pelna kawaleria:

warboss na wiwernie z fumpa's club of fumpin' i ironskin shield
big boss na dziku z amour of gork (5+sv, rerolle nieudanych), enchanted shield i gw
bsb na dziku z som i 1+ as
caddy na dziku

6x5 wolf boyz z muzykami, la i spearami
2x12 wolf boyz z fcg, spirami, shildami i la

11 boar boyz z fcg i war banner
11 big uns na dzikach z fcg i nogg's banner of butchery
4 rydwany z klimatyzacja i alufelgami

2 snotling pump wagony

Co sadzicie o takiej armii? Mi sie podoba i chcialbym wlasnie czyms takim zagrac o ile turniej bedzie na 2500. Jesli na 2000 to biore same night gobliny, squigi, 3 szamanow i bsb night goblina, mnostwo fanatykow w regimentach - po 2-3, jakies bolce, doomdivera i giganta.
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline szczurek

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 27, 2005, 10:14:13 pm »
Ziemko ,dzieki  :D
Nie mialem za bardzo co na tak duze pkt wsadzic ,chcialem jeszcze wcisnac stormverminów ,bo jedyne piechoty jakie ludzie wystawiaja to clanraty no i plague monkow (wiadomo dla czego) .
Rzadko widuje na stolach stormverminow :D

zastanawiam sie jeszcze czy nie wystawic storm bannera i zrobic masy atakujacej opierajac sie na clanratach (3-4 kocki nawet bez team weaponow) z rat ogrami :D

Offline swieta_barbara

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 27, 2005, 10:36:07 pm »
Rav taka rozpiske kiedys proponowal na no skryre skaven - wygladala bardzo rozsadnie, poszukaj, ponoc niezle mu nia szlo.
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline wymiatacz

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 27, 2005, 11:45:03 pm »
Moin zdaniem zmien wight lorda na necromancera z power familiar,bedziesz mial wtedy 9 PD i 7 DD co wystarczy w zupelnosci,a magowie sa potrzebni w VC po to by wskrzeszac szkielety na tyłach  wroga, lub do oddzialu.
Zamiast black coach wystaw 2 banshee,bo na turnieju jak z s7 ci wpadna w rydwan to pojdzie w .......,a napewno wiekszosc armi bedzie miala cannon lub cos z s7:)
a i wrightowi zamiast cursed booka daj mu za 35 pkt warda na 4+ przeciwko magi, bo byle driada lub demon go pojedzie :)


Na Forum ogólnym może i wolno sie brzydko wyrażać - TU NIE.
W TYM temacie nie jest istotna SIŁA rozpiski, a wręcz przeciwnie - jej "klimatyczność" i zgodność z nieokreślonym, ale wyczuwalnym "comp-score" organizatorów.
Więc;
1 - Nie popisuj się znajomością słów brzydkich - wierzymy, że je znasz.
2 - Nie tłumacz w tym temacie jak wzmocnić rozpiski.

Jacek Jedynak
ewy

szafa@poznań

  • Gość
Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 27, 2005, 11:54:29 pm »
szczurki szczurak to imho (niemal) total klimat. brakuje faktycznie elity czyli storm verminów...ale reszta maxymalna!

Offline Loremaster

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 28, 2005, 02:47:57 pm »
moja jeszcze jedna propozycja
Masters of Tiranoc
Prince + Loremaster + Vambarces of Defence + Radiant Gem of Heoth + great weapon + h.armour + shield + Tiranoc Chariot + longbow
Commander + BSB + Battle Banner + h.armour + Tiranoc Chariot
Commander + Sword og might + Helm of Fortune + Enchnated shield  + h.armour + Tiranoc Chariots + longbow
2lvl MAge + DS + DS + chanalera + Tiranoc Chariot

Core
2x16 Spearelves + command
2x5 Silver Helms z muzykiem

Special
8 Tiranoc Chariots

Rare
2  Rbt
2 Greta Eagles

cos takiego mi wyszlo jednostki tylko takie jakie moga wystepowac w tej prowincji podobnie z przedmiotami chociaz mozna zamienic konfiguracje na lordzie
na 2500 sa jeszcze punkty na oddział łucznikow np. a na 2250-2300 mozna wywalic troche silverow albo spearmneow
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

szafa@poznań

  • Gość
Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 28, 2005, 02:53:20 pm »
wiadomo ze za klimat, fluff armia dostaje duzo, o ile nie max.
przynajmniej IMHO

ale za wywaznie i zbalansowanie, czyli CS - bardzo mało :P 8 rydwanów to bardzo zbalansowana opcja...
IMHO oczywiście :]

Offline Loremaster

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2005, 03:09:06 pm »
ale widzisz czego bym nie chciał zrobic to za CS dostane jezlei chce zrobic kliamntycnz aropziske HE blisko zera bo :
- mam tylko 3 cory ktore moga wystapic w kazdej armii zeby sie nie potarzaly przy 2500 trudno ejst zrobic cos sensownego zeby tych jednostek nie powtorzyc
- mam tylko 2 rodzaj herosow
- wszytskie oddizały specila sa z innj jakby prownincji i to innej armii pasuja wiec musze brac cory i potarzac azęby ropziska wygladala klimatycznie musze brac wiecej niz jeden taki oddzial, dotego wiekszosc oddzialow jest 0-1 wiec i tak musze pakowac wszytsko trzema rodzajami corow a wtedy armia nie wyglada jakos specjlanie
- z rare jest podobnie

wiec armii
- caledoru sie nie da zrobic (no wiadomo smok, DP, magowie jakis BSB ale to wszysto reszta armii musi byc w core, bo great eagles, white lions, shadow warriors, pheonix guard, elklyrain reavers, chariots nie pasuja w zadne sposob do klimatu armii RBT też nie za bardzo wiec bedzie masa powtarzajcych sie corow tylko)
- Avelorn tak samo bo bez maidenguard ktore sa non officla nie ma co rbic takiej armii, a podobnie jak w przypadku caledoru ww jednostki odpadja
- armia z misat lothern to sie w sumie da zrobic bo z corow sie bierze tylko LSG(ale wtedy sie na biegu za CS traci), do tego jacys shadow warriors, White Lions, Pehonix Guards, RBT
- armie z Tiranoc sie da zrobic
 - z Ellyrionu sie da
-  z bolami z Heoth
- no i Chrace sie da zrobic(Gryf, herosi na orzełkach, spearelves, archers, silver helms, White Lions, Great Eagles, RBt)

ale u HE nie da sie w sumie zrobic nic z wysokim CS i wyskomi  fluffem bo za malo jednostek mozna brac tak aby sie to scislej klimatu trzymalu
a naciagac kliamtu nie chce wiec tak naprawde super klimatyczna armie mozna zrobic tylko dublujac jednostki z danej prownincji np. Chariots, Swordmasters(jak bedzie Eltharion), Shadow Warriors czy Great Eagles(Chrace) inaczej sie tego zrobic nie da i dlatego zawsze HE na takich turniejach maja cieżko tam gdzie CS jest
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

Ziemko

  • Gość
Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 28, 2005, 03:48:39 pm »
Loremaster bez jaj.... Zaraz ktos wyskoczy z 4ema pijanymi magami co ukradli czolg imperialny , a ze lezaly obok tez 4 dziala to tez je wzieli... W armii HE sa jeszcze inne rzeczy oprocz rydwanow , SH i bolcow... Rozpa jest totalnie pgowa...

Offline Loremaster

Rozpiski na "Klimatyczną Inkwizycję"
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 28, 2005, 04:00:29 pm »
no ale widzisz 4 magow jest niejako nie klimatycznych dodatkow z zestawem RBT niesionych na pole bitwy z wieży. A taka rozpiska jest akurat fluffowa. RBT moge wywlaic i wziąźć orły (jak dla mnie no problem) nawet by bardziej klimatycznie bylo ale bede wtedy powtarzal nkolejne jednostki i bede musial zagospodarowac kolejne sloty core do powtorzenia co moim zdaniem ostro mija się z celem.
 Dodatkowo jakos nie widze tej rozpiski jakos super mocno przegiętej oprocz rydwanow ni ma nic. Ani magii ani strzelania(dwa rbt to jakos nie za duzo ja przynajmniej w takiej liczbie nigdy ich nie wystwaiłem na więcej niż 2000 albo 4 albo żaden) ani szybkiego wsparcia z jakimś CR dla rydwanów(2x5 silver helmsow to raczej uzupełnienie bo CR to oni prawie żdanego nie generują)a ni niczego co przetrzyma cokolwiek twardszego. Nie mowic o tym ze z kazda armia posiadajaca armaty i takie inne maszynki z za dużą siła, albo wiecje niz jednego szybkiego herosa z GW bede mial przewalone,  bo to co  sie zazwyczaj niwelowalo strzelaniem czy magia teraz trzeba robic rydwanami. Dlatego jakos dla mnie ta rozpiska nie jest szczegolnie PG mowiac szczerze. Troche silna jest ale nie za bardzo to juz ta na kawalerii jest 2xsilniejsza(nie mowiąć o blood dragonach Zbyszka ze smokiem z lordem z WS10 na nim jeżdzącym). Bohaterzy na rydwanach to też zadna rewelacja(rydwan spadnie i BSB oraz mag prawie od razu idą do piachu :() szczegolnie mag a polowa rydwanow w mojej armii ma herosow na sobie(wieć trzeba na nich strasznie uważać ) dotego herosi maja longbowy po 15 punktow jeden ktore sa maksymalnie beznadziejne i bezużyteczne.
 Ale Jak ktos naprawde uważa ze to takie przegiecie to tego po prostu nie wezmę tej choć zawsze uwielbiałem klimat Tiranoc .Ale trudno ja bym sie tym dobrze bawil ale jeżeli  ktos naprawde będzie uważał ja za super przegieta to wezmę co innego.
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum