trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 359512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirAlexander

Re: Sprzęt- pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 30, 2005, 07:34:20 am »
Cytat: "kingquest"
Mam mały kłopot otóż swój komputer kupiłem 1,5 roku temu.
Nie wiem czy go zmieniać.

Celeron 1,7 Ghz
512 MB Ram
Geforce 4
80 Gb HDD

Jak myślicie czy taka konfiguracja wystarczy na grę w nowe tytuły?? Czy też o nowszych grach mogę zapomnieć ??


hehe... spokojna sprawa, nie słuchaj pesymistów ;-). Ja na 1,5 Ghz spokojnie odpalam Blitzkrieg 2 a po doinstalowaniu nowych sterowników pomyka mi nawet AoE3, choć ten niestety na nieco gorszych parametrach. Jest sporo gier, których nie uruchomisz, ale też jeszcze więcej takich, które ci spoko pójdą. Kwestia jest taka - jeśli lubisz strategie czy przygodówki to masz luz, jeśli wolisz hiperwypaśne fpp czy inne tego typu - możesz mieć problemy.
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline elzabbul

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2005, 07:14:07 pm »
Cytuj
Celeron 1,7 Ghz
512 MB Ram
Geforce 4
80 Gb HDD


1.Procesor - mam taki sam do zmiany w pierwszej kolejności, ale to zależy jeszcze od pkt 3
2. W sam raz na tą chwilę, jeszcze nie moment na gigabajt.
3. Jaki Geforce4? Geforce 4 MX (totalny badziew NIE MA pixel shaderów a to jest teraz bardzo ważne) czy Geforce 4 Ti 4x00 (jeszcze jeszcze, ma pixel shadery, ale starawe, wydajność ujdzie w tłoku). Inaczej mówiąc jak masz Geforce 4 Ti (Titanium) to zmieniasz w pierwszym rzucie procesor, jak masz Geforce 4 Mx to kartę grafiki. Jak masz trochę więcej to jedno i drugie, bo jak zmienisz kartę, to procesor będzie ją tłumił (wiem coś o tym mam Radka 9800 128Bit/256 Mb), a jak zmienisz procesor to karta mozę ci nie wystarczyć. Jak zmieniasz kartę to Geforce 6600GT jak masz kasę, jak masz mniej to Geforce 6200 128 Bit, a jak masz naprawdę mało  to Radeon 9550 128 Bit. Procesor zalęznie od płyty jaką posiadasz.
url]http://www.bardasznikow.prv.pl[/url] Amatorska wytwórnia filmowa Bardasznikow - fajne filmy :)

Offline kingquest

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2005, 02:03:55 pm »
Mam jeszcze pytanie. Czy jest szansa że pójdzie mi Call of Duty 2.
Demo tej gry poszło mi idealnie i bardzo szybko, ani na moment nawet nie zawieszając się. Bardzo mnie to zdziwiło i stąd moje pytanie.

Offline dai9n

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2005, 02:45:55 pm »
Wymagania minimalne z twoimi parametrami komputera się zgadzają aczkolwiek Cod 2 ,,może mieć zastrzeżenia" do twojej karty graficznej:(
Powstańcie Jeźdźcy Theodena! Niech zadrżą włócznie, niech roztrzaskają się tarcze! Nastał Nowy Dzień! Krwawy dzień! I Słońce wstało!
Naprzód!
Naprzód! I na koniec Świata!!
Śmierć!
Śmierć!!
Śmierć!!!
Naprzód Eorlingowie!!!"

Offline kingquest

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2005, 06:51:36 pm »
W poniedziałek zmieniam kartę graficzną. Mam jeszcze jedno pytanko czy ten geforce 6200 128bit to dobra karta graficzna?? pójdą mi z nią te lepsze gry ??

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2005, 06:58:32 pm »
Coz, pojsc pojda, ale cudow nie nalezy sie spodziewac. Warto szarpnac sie na 6600, najlepiej GT; ~500-700 zlotych
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Qraq

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2005, 07:30:18 pm »
Pojęcie "warto" jest bardzo wzgledne. Za 700 zeta to mozna sobie xboxa kupic. Gry wyglądają na nim niewiele gorzej a działają z dużo lepsza płynnością. Kup juz lepiej tego 6200. Po co komu 6600 jak procek slaby? Nie wykorzystasz jej. Gry takie jak hl2 doom3 i fear dzialaja mi na starej gf 5200 i to calkiem niezle, bez wiekszych przycięć. To na 6200 powinny smigac ze hej. Najwyzej pare efektow wyłączysz.
Ale ja bym kupil xboxa(bo ps2 juz mam :P).

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 05, 2005, 08:07:13 pm »
Ale jak zmieni proca, to 6200 stanie sie waskim gardelkiem. Co do Xboxa - pytanie czy lubi konsole, jakie lubi gry i czy ma wystarczajaco duzo cashu na gry ;)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2005, 08:09:01 pm »
Nie wiem, ja jakoś bez klawiatury i mychy obyć się nie mogę  ;)

Offline Qraq

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2005, 08:20:24 pm »
Dr. Zoidberg: jak ma zmienić procka to zapewne bedzie musial tez zmienic pl glowna(nie wiem jaki celeron ma socket, ale pewnie juz nieuzywany) a jak zmieni pl glowna to mozliwe ze bedzie tez musial kupic ddr ram(jezeli jeszcze ma stary sd ram). Czyli moze sie skonczyc tym ze praktycznie kupi nowego kompa. To za taką kase ja juz wtedy wolalbym kupic nie xboxa a xboxa360.

wilk: co za problem? kupujesz, podłączasz i grasz:)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 05, 2005, 08:32:48 pm »
Oo, serio ? Da się zoptymalizować konsole pod sterowanie klawiaturą i myszką ? Kurczę, może się przerzucę ? (pod warunkiem, że się da draństwo pod monitor podłączyć  :D )

Offline spidey

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 05, 2005, 10:12:41 pm »
Cytat: "Qraq"
Ale ja bym kupil xboxa(bo ps2 juz mam :P)

A ja GameCuba :P (bo PS2 już mam :P)

Cytat: "Wilk Stepowy"
(pod warunkiem, że się da draństwo pod monitor podłączyć  )

Telewizory nie gryzą :P

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 05, 2005, 10:27:26 pm »
Nie mam TV, w tym problem :/

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2005, 12:35:28 am »
Cel 1.7 jest na socket 478, czyli moze wrzucic maksymalnie Pentium 4 3.4 GHz z Hyper-Threadingiem - jak dla mnie mocny procek ;) Poza tym, jak juz wspominalem, konsole wymagaja duzych nakladow na soft, no chyba, ze sie bawimy w piractwo - wykluczam to ze wzgledu na oficjalnosc tego forum ;)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline kingquest

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2005, 08:25:05 am »
Nie ma to jak komputer  ;)
Konsole mnie tak nie ciągną. A jeśli miałbym kupować to xboxa 360. Ale do jego premiery jeszcze trochę pozostało.
A co do karty to chyba jednak zainwestuje w tego 6200. Bo kasy za dużo na razie nie mam.
Dzięki wszystkim za porady. Bardzo mi pomogliście.

 

anything