trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 359511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2005, 11:21:51 am »
Jesli juz sie zdecydowales na 6200 to zwroc uwage na dwie rzeczy przy kupowaniu:

1. Najtaniej moze wyjsc kupujac w sklepie internetowym - www.skapiec.pl - tam sa wypiski cen ze sklepow internetowych. Pod TYM linkiem sa juz ustawienia dla 6200 na szynie AGP.

2. Zasadniczo lepiej kupic wersję z 128 bitowa szyna pamieci, ale 6200 okazuje sie wyjatkiem i 64 bitowka tez daje rade - LINK
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline elzabbul

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2005, 04:37:19 pm »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Cel 1.7 jest na socket 478, czyli moze wrzucic maksymalnie Pentium 4 3.4 GHz z Hyper-Threadingiem - jak dla mnie mocny procek ;)


Skąd ta pewność? Przecież jest gro płyt nie obsługujących Hyper -Threadingu!  No i są różne 'szyny' 400,533,800 mhz... sam muszę sobie procka zmienić, ale moja płyta HT nie obsługuje :x

Co do Geforce 6200... cóż, postaraj się jednak, żeby był 128 bitowy jeśli możesz. Sporo na tym zyskasz. Jeśli jednak nie masz kasy, to wybór modelu 64bitowego też nie będzie złym rozwiązaniem :)
url]http://www.bardasznikow.prv.pl[/url] Amatorska wytwórnia filmowa Bardasznikow - fajne filmy :)

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 06, 2005, 05:40:40 pm »
Cytat: "elzabbul"
sam muszę sobie procka zmienić, ale moja płyta HT nie obsługuje :x

To kup od razu Athlon'a 64 i nie zawracaj sobie głowy Pentium... ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2005, 05:46:10 pm »
Polecam gorąco AMD 64 :D  Choć czasami mogą być straszliwe konflikty sprzętowe, jak się ma np. stary tuner lub kartę muzyczną. Do tego kilka programów potrafi tak skutecznie rozłożyć system, że tylko format zostaje. Kumpel miał ostatnio takie problemy, że system w miarę stabilnie dopiero po pięciu dniach postawił.

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 06, 2005, 07:36:09 pm »
Norsefir -->  Athlon 64 = nowe mobo = przy nowym (rozsadnym) sprzecie minimum 700 zlotych, taniej nowego Pentiuma walnac.

Elzabbul --> To, ze Cel 1,7 GHz chodzi na FSB 100 MHz (efektywne 400), to nie znaczy, ze plyta nie obsluzy prockow z wyzszej polki. Wszystko zalezy od chipsetu i biosu
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline śmigło

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 06, 2005, 09:33:56 pm »
pentium 4 2.8ghz, 1gb ramu 333mhz, gforce seria 6 karta 6200 256mb.
gram w F.E.A.R. czy ten sprzet jest cienki czy ta gra ma po prostu nienormalne wymagnia sprzetowe? bo 1. we wchodzeniu w wieksze lokacje najnormalniej skacze. 2. gram na najmniejszej rozdzielczosci z wiekszoscia rzeczy ustawionych na srednie, tylko niektore na max.
taki farcry czy hl2 poginaja bardzo elegancko. chce wiedziec, dlatego pytam ekspertow :D
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

gość1

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 06, 2005, 09:40:58 pm »
Cytat: "śmigło"
pentium 4 2.8ghz, 1gb ramu 333mhz, gforce seria 6 karta 6200 256mb.
gram w F.E.A.R. czy ten sprzet jest cienki czy ta gra ma po prostu nienormalne wymagnia sprzetowe? bo 1. we wchodzeniu w wieksze lokacje najnormalniej skacze. 2. gram na najmniejszej rozdzielczosci z wiekszoscia rzeczy ustawionych na srednie, tylko niektore na max.



ja takich problemow nie mam na duronie 1.4ghz, 256 ram, gf5200fx 128. gram na rozdzialce 800x600+ detale srednie/max z wylaczonymi cieniami. gra chodzi plynnie, a jedyne stopy jakie zauwazylem to save na punktach kontrolnych i wgrywanie etapow. ale moze to zasluga swap`a 1.5 gb ^_= dodatkowo po instalacji poprawki 1.02 plynnosc gry wzrosla na tyle, ze dolozylem dodatkowe opcje.

Offline śmigło

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 06, 2005, 10:00:58 pm »
Cytuj
gf5200fx 128.

dokladnie ta karte mialem przed zakupem gry. po zainstalowaniu gry poszedlem i kupilem gforce'a 6200. poprawa byla ogromna, ale nadal skacze w momentach kiedy wchodzi sie do duzych pomieszczen. podczas strzelanin, wybuchow itp wszystko chodzi plynnie. dziwne. hmm nie mam tego patcha, o ktorym mowisz. moze jak go zainstaluje to bedzie ok.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Qraq

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 06, 2005, 10:46:02 pm »
śmigło, na pocieszenie wrzucam cytat z jednej z recek fear:
Cytuj
Secondly it's worth pointing out that this game needs a very powerful system to play at 'full' settings, not surprisingly given it's (mostly) lush visuals. I recently got a computer with a 7800 GTX card, 1 GB of RAM, an AMD Dual Core 4400+ and an Audigy ZS, so what I review is based on performance with these settings. Overall it runs extremely well on near to high settings (2x Anti Aliasing, 2x Filtering, 1024 resolution, everything else on highest), only slowing down when a grenade explodes in a room full of interactive objects and enemies.

jemu tez zwalnia:)
a ja gram na Ath 1,4 512 ram i fx5200. warunkiem plynnosci jest wymuszenie uzywania dx8. a i tak zacina w niektorych momentach.

Offline spidey

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 06, 2005, 10:58:43 pm »
Cytat: "Kingquest"
Ale do jego premiery jeszcze trochę pozostało.(X-Boxa 360)

Nie tak długo... oficjalna premiera w Europie 2 grudnia, a więc za niecały miesiąc (chociaż na pewno nie w Polsce, na razie dla Microsoftu jesteśmy krajem trzeciego świata :/)

Cytat: "Kingquest"
A jeśli miałbym kupować to xboxa 360.

Nie radzę. Microsoft dał niezłej dupy z czytnikiem. X-Boxy 360 będą posiadały tylko zwykłe napędy DVD a PlayStation 3 będą posiadały napędy blu-ray o pojemności nawet do 100 GB! Poza tym PS3 będzie mocniejszy od Xa 360. Więc różnicę widać gołym okiem. Już przy premierze GTA: San Andreas Rockstar narzekało na zbyt małą pojemność krążka DVD a tu im na next-geny jeden producent szykuje taką samą. Zresztą, wiele innych developerów też jest mocno zawiedzionych zwykłymi napedami DVD w next Xach. Coś czuję że M$ przejedzie się na 360. Tak, jestem fanboyem Sony :P

gość1

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 07, 2005, 07:25:37 am »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
gf5200fx 128.

dokladnie ta karte mialem przed zakupem gry. po zainstalowaniu gry poszedlem i kupilem gforce'a 6200. poprawa byla ogromna, ale nadal skacze w momentach kiedy wchodzi sie do duzych pomieszczen. podczas strzelanin, wybuchow itp wszystko chodzi plynnie. dziwne. hmm nie mam tego patcha, o ktorym mowisz. moze jak go zainstaluje to bedzie ok.


sprobuj jeszcze przestawic pixel shadery na 8.0 ^_-

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 07, 2005, 07:38:43 am »
Mój kumpel ma GeForce 7800 GTX Gainward Ultra/3500 z 256MB ramu. U niego FEAR chodzi bez zająknięcia przy najwyższych rozdzielczościach i wszystkim na maksa - kiedy ja czegoś takiego doczekam? :cry:

Offline SquizzZ

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 07, 2005, 11:01:16 am »
Cytat: "spidey"
Nie radzę. Microsoft dał niezłej dupy z czytnikiem. (...) Coś czuję że M$ przejedzie się na 360.


Tak a propo Twojej wypowiedzi, ciekawy artykulik znalazłem: XBOX 360 == Dreamcast 2.0 ? :p
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Qraq

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 07, 2005, 11:29:49 am »
ale x360 bedzie tańszy. a to duzo znaczy w Polsce. no i latwiej jest dorwac piraty na dvd niz bluray, a to tez ma znaczenie w zdobywaniu popularnosci.
Czas pokaze, po prostu:)

Offline vooduu

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2005, 03:23:41 pm »
Celeron 1,7 Ghz
512 MB Ram
Geforce 4
80 Gb HDD
 
Cóż na twoim tak bym unowocześnił kompa:
Athlon 64 3000
1 GB DDR
no i karta najlepiej geforce 6800 ale jak masz mniej kasy to 6600 GT
ale bardzo dobra karta to Radeon X800 256 MB

Dlaczego taki sprzęt a nie inny?
Otóż czytalem o sprzecie jaki bedzie wymagal Unreal Tournament 2007
to co ci podalem to na takim sprzecie gra bedzie bardzo dobrze chodzic
i musisz wiedziec, że gry za 2 lata takie beda mialy wymagania a np.battlefield 2 juz ma podobne
chcesz wiedziec ile to kosztuje razem?
coż procek z 600 zlotych
ramy z 400 zlotych
karta 700 -800 zlotych
no i plyta najlepiej PCL express x16
AGP x8 to dobra plyta ale raczej watpie zeby mozna bylo na nia wsadzic nowa karte
no to teraz juz tak wiesz mniej wiecej  :D
estem wielbicielem gier!Zagram chętnie przez neta z kimś.

 

anything