trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 371321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalasanty

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 06, 2008, 10:24:47 pm »
Oks, jednak kupiłem tego Asusa VW222U - dałem 930 zł.
Dopiero podłączyłem i zdążyłem jedynie Girsy odpalić, i... jestem pod wrażeniem ! Jutro/w sobotę dokładnie potestuję, obejrzę film jakiś i nie omieszkam podzielić się wrażeniami.
Może nawet fotki wrzucę ;).

Dzięki za pomoc w wyborze !

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 07, 2008, 05:56:46 am »
Pisz porządną reckę :)
Ja pomęczę jeszcze trochę tablet Wacoma to też podzielę się szczegółowo wrażeniami :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 09, 2008, 12:13:38 pm »
Tablet graficzny Wacom Bamboo Fun Medium A5 Wide.

Na tablet graficzny czaiłem się od dobrych dwóch lat zbierając wiadomości i opinie o różnych modelach. No i w końcu mój wybór padł na tablet z półprofesjonalnej serii Wacoma "Bamboo". Dlaczego zdecydowałem się akurat na tą firmę pomimo tego, że jest 10x droższa od konkurencji? Z racji bardzo dobrej jakości, samych pozytywnych opinii i kilku patentów stosowanych tylko w tabletach tej marki.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu tabletu jest bardzo pozytywne. Ładny design, solidne wykonanie, bardzo lekkie piórko - około 15g (piórka Wacoma są bezbateryjne co znacznie zmniejsza ich wagę - działają na zasadzie cewek indukcyjnych), podłączenie do kompa na kablu USB jak w aparatach (jeśli ktoś ma na stałe podłączony kabel do aparatu to może spokojnie do niego podłączać tablet).
Przycisków nie ma wiele, ale w zupełności wystarczają. Na tablecie są 4 standardowe przyciski + minipanel dotykowy w kształcie koła odpowiedzialny za zoom i przesuwanie obrazu. Na piórku mamy dwa przyciski standardowe i jeden duży, owalny umieszczony na drugim końcu piórka robiący za gumkę w programach graficznych. Tyle przycisków wystarcza do intuicyjnej obsługi wszystkich najczęściej używanych opcji.
Parametry techniczne są wystarczające dla każdego, kto nie zarabia grafiką na życie - A5, 2 540 lpi, 512 stopni nacisku, 133 punktów/sek i (patent Wacoma dzięki cewkom indukcyjnym) wyczuwanie nachylenia piórka w stosunku do podłoża.

Praca z tym tabletem jest bardzo przyjemna. Praktycznie niczym nie różni się to od szkicowania ołówkiem bądź malowania różnymi technikami. Po tygodniu pracy nie mam temu tabletowi nic do zarzucenia - spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje (nadzieje warte 730 zł), a ja jestem wybredny jeśli idzie o taki sprzęt. Tu nie trzeba iść na żadne kompromisy i cokolwiek temu tabletowi wybaczać.

Dlaczego Wacom, a nie 10x tańszy Pentagram lub inne firmy?
Odpowiedzią jest prosta: piórko. To ono stanowi ponad połowę wartości tabletu. Najważniejszą cechą jest wspomniana już przeze mnie waga piórka, które nie potrzebuje baterii (w piórkach Pentagramu siedzą małe "paluszki"). Dzięki temu piórko jest idealnie wyważone, ręka nie męczy się od jego trzymania i nie trzeba martwić się o baterię. Dodatkowym plusem zastosowania cewek indukcyjnych jest wyczuwanie kąta nachylenia piórka do podłoża, co przekłada się na jeszcze wierniejsze odwzorowanie zachowań ołówka/pędzla. No i jakość wykonania - w Pentagramach często psują się przyciski i końcówka piórka (dodają nawet kilka wymiennych końcówek); takie problemy przy Wacomie są praktycznie niespotykane.

Więc jeśli ktoś chce wykorzystywać tablet do czegoś więcej niż zastąpienia myszki, pisania bądź prostych rysunków, a chce dużo rysować i nie iść na kompromisy to szczerze polecam tą serię Wacoma.

Offline fin

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 14, 2008, 08:02:26 pm »
Eloka.

Ostatnio wpadlem na pomysl obejrzenia czegoś wiecej niz tylko filmow z youtuba czy 'innych' tub. Tu zaczyna sie moja opowieśc.. (nadmienie wczesniej ze korzystam z visty + aero)
Odpalam se filma se Allplayerem i wszystko jest ok dopoki nie wlacze fullscreena - wtedy kolory staja sie szarawe i wyblakle. Nic to, odpalam sub edita - to samo. Odpalam MPC - to samo. BestPlayer - tez krwa to samo! Po czym odpalilem WMP i wszystko jest ok - z tym wyjatkiem ze w WMP nie da sie zmienic ani rozmiaru czcionki ani szybkosci wyswietlania itp.
Pytanie - zna ktos sposob na poradzenie sobie z albo problemami z tekstem w WMP albo z tymi zepsutymi kolorami przy innych playerach z aero?

ps. aha korzystalem tez z vlc i kolorystycznie bylo ok - ale pojawial sie kolejny problem - ogromna pikseloza.

Offline Esse

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 14, 2008, 10:57:39 pm »
do subedit playera jest jakiś patch pod vistę, tyle pamiętam

Offline Niuniek

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 19, 2008, 03:18:01 pm »
Mam akie pytanko. Kumpel chce kupić dziewczynie tableta, ale nie orientuje się co jest dobre a co nie.
Wiem, że ostatnio w tym siedzieliście, więc może coś poradzicie?

Tylko mnie nie zasypujcie dokładnymi pytaniami, bo nie znam jego dziewczyny i nie wiem po co jej tablet.  ;)

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 19, 2008, 04:49:14 pm »
Min format a4.
Pentagram robi tanie i amatorsko wystarczająco dobre.
//edit: ortografia ):

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline @

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 19, 2008, 05:37:50 pm »
też słyszałem, wiele podobnych opini o pentagramie, i IMO to chyba najlepszy tablet na prezent. bo niezbyt drogi i jak na te sumki nawet pozawala co nieco się pobawić. Pozatym, jakby dziewczyna potrzebowała tabletu, to by juz dawno miała droższy ;)

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 19, 2008, 09:39:16 pm »
Ja tylko dodam że zarówno moja młodociana siostra, jak i jej koleżanka mają takie
http://www.pentagram.pl/produkty/tablety_graficzne/pentagram_titan_p_2003
I są obie bardzo zadowolone.
Dam linki do ich galerii:
http://little-groove-girl.deviantart.com/
http://fuzen-hasu.deviantart.com/

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline Esse

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 20, 2008, 12:18:08 am »
Cytat: "Dead Flowers"
Min format a4.
Pentagram robi tanie i amatorsko wystarczająco dobre.

hm, a4 już nie będzie tani :d

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 20, 2008, 12:22:11 am »
Ale kupowanie a5 to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Nic się nie da na czymś takim zrobić.
Poza tym, wg linka do tabletu, który podałam, można kupić taki za 500zł, to nie jest wygórowana cena, jeśli chodzi o tego typu sprzęt.

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline Esse

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 20, 2008, 12:43:35 am »
tzn. jeśli wsłuchać się w opinie, to raczej nie są one korzystne dla pentagramu (większość osób odradza), polecają za to wacomy, które są droższe
a ja sam mam a6 pentagrama, używam jej bardziej do jakiś zabaw z grafą, kompletnie nieprofesjonalnych i jestem zadowolony :)
wszystko zależy od potrzeb, wymagań i przeznaczenia

Offline Dead Flowers

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 597
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • lil heartbreaker girl
    • My last.fm profile
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 20, 2008, 12:47:11 am »
Całkowicie się z tą opinią zgodzę. Nie wiem tylko, jak można cokolwiek zrobić na a6 (:

A friend in need is friend indeed, a friend with weed is better.
Avatar created by deffik. Z całego serca dziękuję.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 20, 2008, 05:57:33 am »
Cytat: "Dead Flowers"
Min format a4.

Cytat: "Dead Flowers"
Ale kupowanie a5 to wyrzucanie pieniędzy w błoto.


Więc A3 to optymalna wielkość skoro A4 to minimum? Przykro mi to mówić, ale nie znasz się.

Cytat: "Dead Flowers"
Nie wiem tylko, jak można cokolwiek zrobić na a6 (:


To, że nie wiesz, to tylko Twój problem :) Widzę, że cierpisz na przypadłość ludzi nie pracujących na tabletach, którzy są przyzwyczajeni do formatu papieru i przekładają go z miejsca na format tabletu. Błąd. Fakt, że technika rysowania jest identyczna przy papierze i tablecie nijak ma się do faktu, że format jest postrzegany diametralnie inaczej przy papierze i tablecie. Trzeba zacząć pracować na tablecie, najlepiej na różnych wielkościach, by to zrozumieć i przekonać się, że przy amatorskim wykorzystaniu format ma drugorzędne znaczenie.

A5 w zupełności wystarcza do amatorskiej pracy. A4 jest konieczny jedynie dla tych co zarabiają na życie rysowaniem (i myślę tu o konstruktorach/architektach a nie ludziach rysujących komiksy). Bogaci zawodowcy biorą większe tablety LCD, ale to koszt 10+ tysięcy zł.

Od razu zaznaczę, że mam A5 właśnie, i miałem też w łapkach A4. Dla amatora A4 to zbędnie wydane pieniądze. Na A5 bardzo wygodnie się rysuje i nie ogranicza to w najmniejszym stopniu.

Co do firmy. Jeżeli koleżanka Niuńka nie wymaga za wiele od tabletu, nie chce rysować nie wiadomo czego, nie denerwuje się jak coś nie działa tak jak chce i nie ma za dużo pieniędzy to niech bierze Pentagrama. Chłam, ale tani więc jakby co nie straci za wiele pieniędzy (A4 to około 470 zł).Dorzucam recenzję Pentagramu do wglądu.
Jeśli jednak ma te pieniądze i trochę więcej od tabletu wymaga to oczywiście Wacom (A5 730 zł). Moją recenzję Wacoma macie u góry strony.

Offline greah

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 20, 2008, 09:24:46 pm »
Cytat: "Dead Flowers"
Ja tylko dodam że zarówno moja młodociana siostra, jak i jej koleżanka mają takie
http://www.pentagram.pl/produkty/tablety_graficzne/pentagram_titan_p_2003
I są obie bardzo zadowolone.
Dam linki do ich galerii:
http://little-groove-girl.deviantart.com/
http://fuzen-hasu.deviantart.com/
Co za marnotrawienie pieniędzy - wydać 500pln i tak bazgrolić.
Wybacz za szczerość

Cytuj
Ale kupowanie a5 to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Nic się nie da na czymś takim zrobić.
Najlepiej kupić A0 i malować ławkowcem.
Profesjonalne Wacomy na LCD maja A5 i graficy bardzo je sobie cenią a komfort pracy jest znacznie wyższy niż na A4