Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 372556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 12, 2009, 08:59:06 pm »
Jakoś ostatnio zaczęło mi przeszkadzać. że myszka dosyć ciężko "chodzi" po podkładce i chciałbym kupić coś gładszego :). Nie musi być to jakiś profesjonalny sprzęt, ważne źeby była śliska i niezbyt droga. Macie jakieś propozycje? :)
Mam myszkę z jakimś laserowym czujnikiem (logitech g9).

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:08:16 pm »
Czydzieści pięć złotych?

 Tylko Speed nie Control, spidy są twarde i myszka będzie leciutko chodziła


Chociaż z drugiej strony Razera Goliathus Control poleca Xiaofeng "Sky" Li, zawodnik Warcrafta III, który jako pierwszy w historii obronił tytuł mistrzowski World Cyber Games (w 2006 r.), za co został wpisany do galerii sław tych rozgrywek!


 Generalnie każda podkładka na allegro speed powinna dawać radę.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 12, 2009, 09:33:50 pm »
Dzięki, właśnie o coś takiego mi chodziło :).
Cena jest spoko, myślałem że trzeba będzie koło 50 zł wydać.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:02:52 pm »
Do G9 polecam SteelSeries I-2 - podkładka znakomita, wykonana za szkła, ślizg genialny, ale wymaga dodania do myszki teflonowych skatezów. Cena też nie jest jakaś wysoka: 90-150 zł lub coś w tych okolicach. Osobiście korzystam do MX1000 (również laser) i nie narzekam.

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 13, 2009, 02:15:18 pm »
nieee, gdzie tam! 150 za szklaną deskę do krojenia to naprawde rozsądna cena ;) I jeszcze do tej zajebistości musisz doklejac ślizgacze do myszki.
Ja wiem że fajne gadżety kosztują, ale nie przesadzajmy. Kalasanty nie chce pro lanserki, tylko podkładke.
Ta za 35 będzie oki.

...a osobiście polecam sztywną tylnią okładkę od jakiegoś bruliony/notesu. Taka plasticzana, czarna. Sam jej używam do mojej pro lanserskiej vx evolution z połową slizgaczy i nie narzekam.

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 13, 2009, 08:48:41 pm »
Wziąłem tę za 35, i tak już na kompie prawie nie gram (felerna karta graficzna), także takich mega bajerów nie potrzebuję.

Tak jeszcze swoją drogą, skoro już przy sprzęcie jesteśmy, może byście polecili jakieś słuchawki douszne do 50 zł :)? Generalnie potrzebuję czegoś do biegania, a mam na tyle nietypowy kształt ucha, że słuchawki "tradycyjne" jak i te z pałąkami zausznymi mi wypadają :(. Nie mam jakichś wielkich wymagań co do jakości dźwięku, jestem z lekka przygłuchy i nie robi to dla mnie większej różnicy.

EDIT. W sensie, chodziło mi o te dokanałowe ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 09:33:42 pm wysłana przez Kalasanty »

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:56:13 am »
Jest tylko jedna odpowiedź w sumie - Creativy ep630, tyko uważaj, żeby nie kupić podróbek : ) Za 40zł możesz wyrwać oryginalne, np te, z wysyłką będzie 50zł, ale równie dobrze możesz przejść się do jakiegoś MM czy innegoSaturna i tam też powinieneś znaleźć, tylko w Empikach już nie ma.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:35:18 pm »
Dzięky, ogarnę sobie !

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 25, 2009, 02:02:28 pm »
Podkładka już doszła i miałem okazję ją parę dni przetestować.

Jest bardzo super ! Miękka, w ogóle nie czuć jak myszka po niej jeździ :).
Polecam niezdecydowanym i dziękuję za poradę.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #609 dnia: Czerwiec 06, 2009, 03:04:17 pm »
Głupia sprawa:
z dnia na dzień youtube przestał odtwarzać mi jakiekolwiek filmiki. Przeskanowałem PC, przeinstalowałem wtyczki jak i przeglądarkę. Za chwile zaraz będę brał się za ComboFix. Wie ktokolwiek z was, w czym może tkwić problem?  :eek:

edit: problem rozwiązany, ale śmieszna sprawa...:o
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 10:31:49 am wysłana przez KanGax »
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #610 dnia: Czerwiec 27, 2009, 05:34:43 pm »
A ja mam pytanie o laptopa. Znajoma chce sobie jakowegoś zakupić. Raczej nic z wyższej półki, bo ma służyć do oglądanie filmów (ale nie w jakiejś kosmicznej rozdzielczości), a zależy jej przede wszystkim, żeby długo jej służył.

Polecacie coś konkretnego? Bo ja w laptopach nie siedzę, więc poza stwierdzeniem, żeby kupić coś markowego podpowiedzieć nie umiem.

I jeszcze pytanie: Czy opłaca się kupować (na przykład do tego laptopa) jakiś bezprzewodowy internet, czy jest to rzecz raczej droga i mało warta zachodu? Znaczy chodzi o to, żeby mieć wszędzie dostęp, a nie jedynie w domu/na wydziale.

Offline mack00

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #611 dnia: Czerwiec 30, 2009, 05:01:30 pm »
Taaaak, jeśli chodzi o laptopa, to sam używam i mogę polecić ASUSa F3Sg. Bardzo go sobie cenię, jest wystarczająco mocny, bez zająknięcia uruchomi każdą grę, także bateria wytrzymuje długo. Filmy w HD też nie sprawiają mu problemu, a sprawdzałem nawet 1080p. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, a trzymam go już ponad rok. Zero uszkodzeń, ale teraz może już być troszkę przestarzały jak na konkurentów, którzy pojawili się po nim.
Takie rady ogólne:
- najlepiej, gdyby posiadał Wi-Fi. Jeszcze lepiej, gdyby był w standardzie "n". Mój ASUS takiego ma!
- jeśli będzie przenoszony, koniecznie matryca 15,4" (tak jak u mnie). Uwierzcie - noszenie 17" lapka na ramieniu to NIE JEST przyjemna sprawa;
- dysk - min. 250GB, RAM - min. 2GB;
- polecam procesory C2D (bardzo oszczędne);
- zalecane marki - HP, ASUS, Toshiba (moim zdaniem).

To w ogóle tyle. Jeszcze jedna uwaga. Niestety prawie wszystkie nowoczesne notebook'i posiadają matrycę Glare, czyli takie, że widać wszystko oprócz ekranu (dotyczy jasnych pomieszczeń).

Co do internetu:
Sam używam aktualnie iPlusa i powiedzmy, że jestem zadowolony, jak na moje wymagania. Dobry jest też podobno Play Online, ale ma mniejszy zasięg. Tak mówią...
Pozdrawiam

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #612 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:59:35 pm »
składam nowego kompa. Dysk, napędy i obudowę już mam, tylko problemem jest reszta.

co powiecie na taką konfigurację?

zasiłka: corsair 400w http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=15432
mobo: asrock p5d pro http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=74&products_id=19197
proc: e5200 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_164&products_id=13994
ram: 2gb http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=11384
grafa: hd4830 512mb http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=17708

priorytetem jest cena, a żeby było śmieszniej komp ma być do gier :) Owszem nie ma ciągnąć crysisa na full hd i 120 fps, ale ma sie dać normalnie grać we wsio co wyszło w ciągu ostatniego roku.

jakieś sugestie?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #613 dnia: Lipiec 13, 2009, 11:22:11 pm »
Ostatnio zmieniałem kompa, ale na "trochę" lepszego niż tutaj proponujesz xD

Teraz opinia o tym, co żeś wrzucił.

MoBo: AsRock to budżetówka Asusa, lepiej dorzucić trochę kasy i wziąć Asusa (na przykład to: http://www.komputronik.pl/index.php/product/61216/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_P5QL.html )
Zasilacz: 400 to trochę mało, lepiej mieć zapas, niż później przeliczać, czy starczy. A różnica między 400 a 500 czy nawet 600 to kwota 50-120 zł z tego, co pamiętam.
Procek: tutaj się nie wypowiadam xD
RAM: GoodRAM = SYF. Najbardziej awaryjne pamięci, z jakimi miałem do czynienia. Lepiej wziąć Corsairy - cena 6 GB wynosiła 360 zł, a podejrzewam, że trochę w dół poszły. Do tego DDR2 powinny być trochę tańsze. A 2 GB to teraz zdecydowanie za mało.
Grafika: ujdzie xD W sam raz do takiego zestawienia.

Ogólnie, to na Twoim miejscu bym się wstrzymał. Z kilku powodów:
1. W październiku, a być może już nawet we wrześniu, zacznie się szał nowych kart graficznych. Pamiętajmy, że na jesień wychodzi Win7, czyli DX11, czyli nowe karty graficzne. Do tego nVidia zapowiada nowe wersje swoich kart w oparciu o lepszą technologię.
2. Intel zapowiedział budżetową wersję i7, czyli i5. To akurat ma się ukazać dość szybko (2 miesiące jakoś), a pociągnie za sobą kolejne obniżki, wprowadzenie nowych płyt głównych, etc. Więc ogólnie spadek cen.
3. Spada euro, czyli mniej zapłacisz za poszczególne podzespoły. Przynajmniej teoretycznie xD

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #614 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:14:43 am »
mmm eee kup konsolę  :-?



 Da radę za kilkaset złociszy, do 800 powiedzmy, bez kosztu zasilacza, złożyć kompa do odtwarzania filmów w 1080p?
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything