Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 365989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #555 dnia: Październik 08, 2008, 10:20:35 pm »
Przychylam Wilkowi i podziwiam za wspaniałomyślnośc :!:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #556 dnia: Październik 10, 2008, 02:43:58 pm »
Nowy post bo nikt tego nie przeczyta;



Dostałem tego GF7600GS z gwarancji, podłączam, odpalam, podczas ładowania Windowsa



:\ W awaryjnym to samo, reset BIOSU nie pomógł, na starej karcie komp śmiga, płyta główna abit kd7-e.

 Pomysł anyone?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #557 dnia: Październik 10, 2008, 02:50:41 pm »

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #558 dnia: Październik 11, 2008, 02:55:50 pm »
Żadna w windowsoskich porad nie pomogła, ale stary przyjaciel format c rozwiązał problem :P Komp i tak był zmaulony, teraz przynajmniej wszystko pięknie śmiga.


 Ale Opera 9.6 jest krokiem do tyłu :S
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #559 dnia: Październik 11, 2008, 03:47:13 pm »
Żadna w windowsoskich porad nie pomogła, ale stary przyjaciel format c rozwiązał problem :P Komp i tak był zmaulony, teraz przynajmniej wszystko pięknie śmiga.

Od razu tak drastycznie xD Czasem wystarczy przywrócić poprzednią wersję systemu i też pomaga ;)

Offline Malek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 11, 2008, 10:08:04 pm »
Mam problem z monitorem(LG FLATRONw2052v) przy niektórych grach ekran przechodzi w tryb oszczędnościowy i nie mogę nic z tym zrobic.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 27, 2008, 06:35:56 am »
Mam dziwny problem z Windowsem (XP pro z SP3)

- przy każdym prawie wyłączeniu mam tą samą aktualizację do zainstalowania. Podczas pracy kompa jej nie widać, ściągają się czasami inne aktualizacje, instalują, a i tak przy wyłączaniu mam do zainstalowaniu tego samego update'a (domyślam się, że to ten sam, bo zawsze jeden i zawsze tyle samo czasu zabiera instalacja - niestety nie da się wtedy zaglądnąć co to za update). Próbowałem już raz ściągać brakujące łatki bezpośrednio z windosowskiej strony update'ów, ale jak na razie bez sukcesu.

Ktoś spotkał się z tak dziwną sytuacją?

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 27, 2008, 05:31:35 pm »
Nie mam pojęcia, ale mam już swój, nowy problem!



 Odpalam kompa, to pierwsze okno, wyświetla się "CMOS cośtam - defaults loaded." I procesor wyświetla 1050mHz :\ Muszę klikać delete, kręcić i resetować, żeby był sensowny zegar. Ponadto data mi sie resetuje. To wszystko, ale codzienne zmienianie mnożnika i daty/godziny jest nużące. Ktoś wie? Trzeba będzie znowu bios ładować nowy? xO
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 27, 2008, 05:41:18 pm »
a baterie biosa masz sprawną?

Offline Girwan

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 27, 2008, 05:48:13 pm »
Nie mam pojęcia, ale mam już swój, nowy problem!



 Odpalam kompa, to pierwsze okno, wyświetla się "CMOS cośtam - defaults loaded." I procesor wyświetla 1050mHz :\ Muszę klikać delete, kręcić i resetować, żeby był sensowny zegar. Ponadto data mi sie resetuje. To wszystko, ale codzienne zmienianie mnożnika i daty/godziny jest nużące. Ktoś wie? Trzeba będzie znowu bios ładować nowy? xO

ta... a moze to spóźniony m roku 2000? :)



Offline Abetorius

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 28, 2008, 01:02:34 pm »
Mam dziwny problem z Windowsem (XP pro z SP3)

- przy każdym prawie wyłączeniu mam tą samą aktualizację do zainstalowania. Podczas pracy kompa jej nie widać, ściągają się czasami inne aktualizacje, instalują, a i tak przy wyłączaniu mam do zainstalowaniu tego samego update'a (domyślam się, że to ten sam, bo zawsze jeden i zawsze tyle samo czasu zabiera instalacja - niestety nie da się wtedy zaglądnąć co to za update). Próbowałem już raz ściągać brakujące łatki bezpośrednio z windosowskiej strony update'ów, ale jak na razie bez sukcesu.

Ktoś spotkał się z tak dziwną sytuacją?
Moze byc uszkodzona instalka tej aktualizacji.
Zobacz w:
C:\Program Files\WindowsUpdate\wuaudnld.tmp\cabsJak cos tam masz to wywal. Mozesz go nie widziec dopoki nie wlaczysz pokazywania ukrytych katalogow.
Oczywiscie jesli nie zmieniales domyslnej sciezki zapisu aktualizacji.

Czasami rowniez podobne problemy powoduja rozne przerobki blokujace WGA ale wtedy raczej zadne aktualizacje sie nie chca instalowac.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 28, 2008, 01:49:14 pm »
@Wilk:
Nie masz przypadkiem drukarki HP? Miałem podobną sytuację z HP F4180 po instalce SP3 na XP Pro. Jeśli tak, to trzeba sterowniki drukarki od nowa zainstalować.

@Krova:
Zostaw kompa włączonego, żeby się bateria podładowała. Jak nie pomoże, to trzeba będzie wymienić na nową 4V.

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 28, 2008, 02:48:31 pm »
Mój pecet jest włączony najmniej 7 godzin dziennie, wątpię, żeby to była bateria.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 28, 2008, 02:58:14 pm »
No niestety nie mam żadnej zagubionej instalki w podanym katalogu (C:\Program Files\WindowsUpdate\), ani nie mam drukarki HP :)

Ogólnie windows dziwnie mi się zachowuje ostatnio (wirusów itp już nie mam, ale miałem, pewnie rozstroiły mi system) więc pewnie już dojrzał do formatu, tylko totalnie nie mam ochoty bawić się z formatem >_>

Offline Abetorius

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 29, 2008, 07:47:53 am »
Mój pecet jest włączony najmniej 7 godzin dziennie, wątpię, żeby to była bateria.
Przy padlej baterii znaczenie ma te 5 minut kiedy nie jest wlaczony :p