Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 360549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:39:43 pm »
http://www.ceneo.pl/1993326
Kup ten, do tego dowolna płyta Asusa z serii RoG (Republic of Gamers) i będzie gut. Najlepiej Rampage II Extreme albo Gene nowego.
jak mi dopłacisz różnice to bardzo chętnie
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:47:48 pm »
coen, idź się wyloguj z twoimi poradami

Dobry, tani procek, a Wam nadal źle QQ

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:50:02 pm »
musisz jakoś swojego e-pena powiększać, co?

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:50:23 pm »
ta, racja, tak tani, ze taka kase ciagle nosze w kieszeni :doubt:


a teraz do rzeczy: jaka pglowna dokupic do tego procka?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 02:55:54 pm wysłana przez Nezumi »
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 15, 2009, 02:55:33 pm »
musisz jakoś swojego e-pena powiększać, co?

Nie - zmniejszam Twojego po takich tekstach.

ta, racja, tak tani, ze taka kase ciagle nosze w kieszeni :doubt:

Pamiętaj, że AMD uwstecznia podstawkę teraz i ich procesory są zdecydowanie słabsze. W przypadku procka Intela na LGA 1366 masz pewność, że nie wyrzucasz kasy w błoto. Tym bardziej, że na LGA1366 wychodzi w przyszłym roku i9, który już na etapie produkcji wstępnej przy napięciu nominalnym 0.83V osiąga wyniki rzędu 4GHz+ na rdzeń. A procki teraz mają 1.5V, więc jak łatwo się domyślić zapas mocy ma.

AMD skupia się na rozwijaniu kart graficznych tylko na chwilę obecną. O czym świadczy chociażby uwsteczniona podstawka pod nowe procki.

Jak Qraq chcesz dyskutować, to argumentami, a nie e-penem, którego zdaje się Ci brakować.

Tyle w temacie.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:00:17 pm »
flame on!

tymczasem nadal chce plyte pod tamten procesor.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:23:44 pm »
podjąłem decyzje, kupuje taki proc:
http://www.ceneo.pl/2493958s (lubie amd :P)

 ja też lubię amd, ale od athlona intel wygrywa, lepiej wziąć core2duo
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:52:07 pm »
taki: http://www.ceneo.pl/1214270 ?
jest az taka roznica, ze warto doplacic te 100zł?
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 15, 2009, 04:16:09 pm »
argument jest taki, że nezumi wybrał procek na którego go stać. Ty za to znowu wyskakujesz z mega "przyszłosciowym" i drogim jak jaciepiernicze sprzętem, byle tylko pokazać jaki jesteś pro i czego to nie wiesz. Aż ciekaw jestem jaką karte graficzna mu zaproponujesz. Pewnie nie jedną, bo na takich to się nic zrobić nie da i ten cudny procek by sie nawet nie spocił.

Offline Krova

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 15, 2009, 05:54:35 pm »
taki: http://www.ceneo.pl/1214270 ?
jest az taka roznica, ze warto doplacic te 100zł?

 Nie wiem, czy akurat taki, jestem do tyłu w kompjuterach, konsolę byś se kupił  :eek: Czy wart odopłacać? Nooo Intele mają teraz o wiele lepszą opinię, bardziej wydajne+mniej się grzeją, sam wybierz czy to warte 100zł o: o:
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 15, 2009, 06:58:28 pm »
argument jest taki, że nezumi wybrał procek na którego go stać. Ty za to znowu wyskakujesz z mega "przyszłosciowym" i drogim jak jaciepiernicze sprzętem, byle tylko pokazać jaki jesteś pro i czego to nie wiesz. Aż ciekaw jestem jaką karte graficzna mu zaproponujesz. Pewnie nie jedną, bo na takich to się nic zrobić nie da i ten cudny procek by sie nawet nie spocił.


Argument z zada. Wolisz oszczędzić teraz ~600 zł i mieć sprzęt stary po pół roku, a po kolejnym miesiącu do wyrzucenia, bo się zmieni socket+możliwości płyty? Technika idzie tak do przodu, że zamiast kupować budżetówkę, która, po raz kolejny to podkreślam, jest uwsteczniona w stosunku nawet do poprzedników, lepiej zainwestować w płytę i socket, który będziesz w stanie wykorzystać dłużej.

Chciał opinię, dostał opinię, a Ty widzisz problem. Widać, że, w przeciwieństwie do Ciebie, wiem coś o sprzęcie i staram się doradzić, zamiast narzekać i szukać dziury/flame baita.

Jeśli chodzi o grafikę, to bym się wstrzymał do połowy listopada. Teraz w ciągu dwóch tyg wyjdą radeony oparte o DX11, a w listopadzie nVidia wypuści swoje. Do tego na listopad nVidia zapowiedziała chipset w oparciu o technologię 45 nano. Te wszystkie rzeczy sprawią, że starsze generacje kart będą dostępne w niższej cenie - i to obu producentów. Już teraz możesz kupić grafikę opartą o chipset GF9800 z 1 GB pamięci za 300-400 złotych. Nie mówiąc o tym, że Radeony mające lepsza moc są niewiele droższe. Karty dwuprocesorowe są zdecydowanie za drogie i jeszcze jakiś czas będą.


EDIT:
Inna sprawa Qraq: jeśli wchodzisz na forum o komputerach i nie możesz znieść dyskusji lub sugestii lepszego sprzętu, to może zastosuj się do swojej rady. Bo przecież to forum o grach! I komputerach! A jak się okaże, że Cię nie stać na grę/komputer? To będziesz o piracie dyskutował? Czy kolejny raz wyładujesz frustrację?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 07:16:20 pm wysłana przez Coeniasty »

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 15, 2009, 07:24:04 pm »
Cytuj
Argument z zada. Wolisz oszczędzić teraz ~600 zł i mieć sprzęt stary po pół roku, a po kolejnym miesiącu do wyrzucenia, bo się zmieni socket+możliwości płyty?
własciwie dalej nie powinienem już czytać. dobra, koniec bo spinasz sie jak gimbus jakiś

nezumi, podaj jaki masz limit i ci ktoś doradzi coś rozsądnego.

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 15, 2009, 07:31:54 pm »
coen, ale ty, za przeproszeniem, pi****lisz.
chce procesor tani nie zeby grac w najnowsze och-ach gierki na najwyzszych detalach i vogle supcio spoczko, tylko zeby miec procesor, bo aktualnie nie mam nic. i prawde mowiac nic mnie nie obchodzi, ze to nowa technologia blablabla, bo zeby wydac 2 kafle na plyte+proc (ktory do tego jest placeholderem, bo jest slaby za to na nowym czipsecie czy co) musialbym chyba w totka wygrac, bo przy kasie nie jestem, a to nadprogramowy wydatek, ktory wolalbym wydac na cos konstruktywniejszego. jak ci sie moj wybor nie spodobal (co mozliwe, bo sie na tym nie znam, a na ceneo przeczytalem pochlebne opinie), mogles dac propozycje lepszego ale w porownywalnym przedziale cenowym, a nie wyrywac sie z megaznastwem, bo to gowno i nalezy kupic dziesiec razy drozszy, bo to i to jestem fajny i mi e-pen rosnie (jak slusznie qrq zauwazyl). wiec w wyniku tej batalii zostalem z tym, ze to co wybralem jest c**jowe i nadal nic nie wiem. przynajmniej krowa chciał pomoc, mimo ze jest hipokryta i na grach sie nie zna :P
moze wiec mi ktos w koncu pomoze sensownie i wybierze zestaw plyta+proc o ROZSĄDNEJ k**wa CENIE?????????????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
tyle ode mnie - czlowieka najbardziej, bylo nie bylo, zainteresowanego.

własciwie dalej nie powinienem już czytać. dobra, koniec bo spinasz sie jak gimbus jakiś

nezumi, podaj jaki masz limit i ci ktoś doradzi coś rozsądnego.
no powiedzmy 700 złotych, ale to juz totalny limit jest.
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 15, 2009, 07:32:31 pm »
własciwie dalej nie powinienem już czytać. dobra, koniec bo spinasz sie jak gimbus jakiś

nezumi, podaj jaki masz limit i ci ktoś doradzi coś rozsądnego.

Spinam się? ;o Nice... Więc przeczytaj końcówkę posta i się wyloguj - w końcu taka Twoja rada QQ Specjalnie cytat:
Cytuj
Inna sprawa Qraq: jeśli wchodzisz na forum o komputerach i nie możesz znieść dyskusji lub sugestii lepszego sprzętu, to może zastosuj się do swojej rady. Bo przecież to forum o grach! I komputerach! A jak się okaże, że Cię nie stać na grę/komputer? To będziesz o piracie dyskutował? Czy kolejny raz wyładujesz frustrację?


@UP
Lame flame bait. Napisałeś coś o kwocie? Napisałeś procesor. Wybacz, ale mój skaner telepatyczny jest dzisiaj w serwisie i nie mogłem się dowiedzieć, co miałeś na myśli. Zapytałeś, to dałem Ci odpowiedź. Zła dla Ciebie - trudno. Post zraportowałem, bo wyraźnie usiłujesz w nim mnie obrażać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 07:36:52 pm wysłana przez Coeniasty »

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 15, 2009, 07:35:34 pm »
no Coeniasty, znawco
zaproponuj coś rozsądnego nezumiemu, rozsądnego w jego definicji, bo twoją już znamy.
 :p
edit: lol, obraził się, iksde

edit2:
nezumi, ja jak szukałem patrzałem między inymi na: http://www.purepc.pl/node/4603 , tylko wcześniejszy. Tam proponują na tanie zestawy AMD, ale to ma tylu zwolenników co przeciwników i mozesz poszukac gdzieś co intel ma na tym pułapie do zaoferowania. Osobiście mam intel e5200 i mobo asrocka(pare stron wcześniej jest cały zestaw) i działa, ale ty możesz i powinieneś kupic już coś lepszego. no, tyle to chyba sam wiesz.
poszukaj na forach zestawów "za x złotych" i dopasuj do siebie. Potem tylko pamiętaj, by następne części kupować odpowiednio słabe, by się nie marnowały ;) i jakoś się bedzie kręcić wiatraczek...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 07:53:27 pm wysłana przez Qraq »

 

anything