trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 366153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #690 dnia: Listopad 19, 2009, 12:14:16 am »
1,5kw to juz praktycznie jak bawić się grzałką do wody :)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #691 dnia: Listopad 19, 2009, 12:33:12 am »
Układy robi się coraz mniejsze i coraz bardziej energo-oszczędne. Zamieszkaj sam, i zacznij płacić rachunki m.in. za media, to docenisz ten trend ;). Ja nie mam ochoty płacić "miesięcznego abonamentu" za używanie komputera ;)

Są i7 do lapciaków, które są zdecydowanie bardziej ekonomiczne (bodajże 30-50W), przy zachowaniu podobnych standardów mocy.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #692 dnia: Grudzień 28, 2009, 08:17:45 pm »
Mam zamiar se skladac komputer i sie zastanawiam czy brac Intel i5-750 ($200) czy tez dolozyc te pare $ i zainwestowac w i7-920 ($280)? Warto w ogole przeplacac? Znaczy sie wiem, ze i7-920 korzysta z QuickPath zamiast DirectMediaInterface ale czy laik zobaczy roznice (nie zdecydowalem sie jeszcze na karte graficzna, ale bedzie to cos z DX11 no i raczej watpie bym korzystal z SLI)? No i wiadomo w i7 mamy tez HyperThreading, ale wydaje mi sie ze 4 rdzenie w i5 mi zupelnie wystarcza... i5-750 jest tez znacznie mniej energozerny...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #693 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:26:34 pm »
Mam zamiar se skladac komputer i sie zastanawiam czy brac Intel i5-750 ($200) czy tez dolozyc te pare $ i zainwestowac w i7-920 ($280)? Warto w ogole przeplacac? Znaczy sie wiem, ze i7-920 korzysta z QuickPath zamiast DirectMediaInterface ale czy laik zobaczy roznice (nie zdecydowalem sie jeszcze na karte graficzna, ale bedzie to cos z DX11 no i raczej watpie bym korzystal z SLI)? No i wiadomo w i7 mamy tez HyperThreading, ale wydaje mi sie ze 4 rdzenie w i5 mi zupelnie wystarcza... i5-750 jest tez znacznie mniej energozerny...

i7 = triple channel
i5 = dual channel
DDR3 na dual channel = FAIL

Dodatkowo socket i7 będzie obsługiwać przyszłoroczne i9 (6 rdzeni + HT).
Minusem jest cena płyt pod i7. Różnica cenowa procesorów nie jest duża. Nie wiem, jakie są ceny w stanach, ale płyty pod i5 są 30-50% tańsze od płyt pod i7.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #694 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:20:41 pm »
Dzieki za info, sklaniam sie teraz w strone i7 :)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #695 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:01:17 am »
Dzieki za info, sklaniam sie teraz w strone i7 :)

Jeśli chodzi o energooszczędność, to i tak większość płyt głównych operuje na włączaniu poszczególnych faz (do 12 różnych z tego, co pamiętam) na procesor w zależności od obciążenia. Ale i tak polecam serię Asusa Republic of Gamers. Warte ceny. I nie daj się skusić na i7-8xx, bo są na sockecie i5, czyli 1156.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #696 dnia: Grudzień 29, 2009, 02:32:13 am »
Na newegg maja tylko plyty z tej serii na sockecie 1156. A co myslisz o czyms takim?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #697 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:07:14 am »
Na newegg maja tylko plyty z tej serii na sockecie 1156. A co myslisz o czyms takim?

RIIE mają, ale... Sam się zastanawiałem czy nie brać P6T Deluxe. Ostatecznie zdecydowałem się na RIIE. P6T to dobra seria płyt głównych, bez żadnych dodatkowych wodotrysków. Taka drobna uwaga: obsługują do 12 GB pamięci przed upem BIOSu i 24 po upie. Chyba, że jest to nowa seria (późna tegoroczna).

Różnica między RIIE a P6T to: alternatywny BIOS, dodatkowy port RJ45 (Ethernet), kilka dodatkowych portów USB 2.0, karta dźwiękowa SB SupremeFX X-Fi, dodatkowe radiotory i ciepłowody na płycie, rozbudowane oprogramowanie (CPU level up - jeden klik i kręcisz 920 na 960EE), możliwość podłączenia Asus OC Station. RIIE jest na chwilę obecną (pomimo wieku - ma ponad rok) najbardziej rozbudowaną, oferującą najwięcej możliwości i najlepszą płytą z socketem 1366.

Prawda jest taka, że zależy do czego chcesz używać płytę. Musisz już sam rozważyć czy te dodatkowe bajery (głównie do OC i stabilności) są warte dołożenia 50% ceny P6T.

Co do procka, to najważniejsza, żeby nie dać sobie wcisnąć C0, który jest starym modelem 920 (przynajmniej, jeśli myślisz o OC).


Podsumowując:
Uważam, że zestaw P6T+i7 920, który zaprezentowałeś, nie jest zestawem złym. Tym bardziej za tę cenę.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #698 dnia: Grudzień 29, 2009, 05:39:39 pm »
Wiesz raczej watpie bym sie bawil w overclocking. Wiesz za ta roznice w cenie mozna se kupic jakas pamiec albo dysk twardy to pewnie tak zrobie. Komp bedzie glownie do multimedii i programowania (m.in. mam zamiar pobawic sie z XNA). Wiem do powyzszych super komp nie jest potrzebny, ale czasami fajnie by bylo jak by mozna bylo popykac w jakas nowa gierke (chociaz i tak do tego mam X'a).

Teraz musze sie jeszcze rozejrzec za jakas nie najgorsza karta graficzna i mozna zaczac zamawiac :)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #699 dnia: Grudzień 29, 2009, 06:16:14 pm »
Teraz musze sie jeszcze rozejrzec za jakas nie najgorsza karta graficzna i mozna zaczac zamawiac :)

Na chwilę obecną Radeony tylko i wyłącznie. Są konkurencyjne cenowo do kart na chipach nVidii i do tego mają z reguły dodane obsługi DX10.1, a nowsze i DX11. W przypadku kart nVidii taki GF295GTX ma tylko DX9.0c (a przynajmniej tak go widzi oprogramowanie: 2 x GF295GTX (SLI), 768MB każdy), co jest EPIC FAILEM. Już nawet zwykły 49xx czy 48xx będzie dobry. Nie mówiąc o 5xxx.

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 14, 2010, 06:58:32 pm »

Zrobiło mi się taki coś, jak zrobić żeby te podpisy znowu były przezroczyste? :<

EDIT. Nieważne, poradziłem sobie.
Zapisałem jakiś obrazek jako element pulpitu :x
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 07:15:08 pm wysłana przez Kalasanty »

Offline Nezumi

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 516
  • Total likes: 0
  • MAGIA I ZAGLADA... WYBIERZ DROGE PRZEZNACZENIA
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 14, 2010, 07:25:56 pm »
FIRMA NA 100%!!!
fani anime to najbardziej inteligentna grupa społeczeństwa (jakby się oczywiście pozbyć około 70 procent tych głupszych fanów).

Offline Kalasanty

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 14, 2010, 08:21:40 pm »
WIADOMO  8)

Offline misio141

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 15, 2010, 06:35:40 pm »
mam problem z sterownikiem do karty dźwiękowej, w kompie mam zintegrowaną karte z płytą główną, i nigdzie nie mogę znaleść sterowników (zarówno do dźwięku jak i płyty głównej). Model płyty to FRU PN 02R4084. Prosiłbym o pomoc :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Qraq

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #704 dnia: Luty 20, 2010, 01:03:50 pm »
hejo

Pewnego dnia pecet brackiego sie wylaczyl i juz nie wstal. Siadła listwa zasilajaca i chyba zasilacz. Przynajmniej wiem tyle ze komp nie startuje, zasilacz moge odpalic recznie poza kompem, ale napiecie daje 2x wieksze. Znaczy zamiast 5v na wtyczce, daje 10v i 25 zamiast 12.
Dzis jeszcze sprawdze pozniej na innym zasilaczu czy nie usmazylo innych części.

pytanie - czy to da sie na gwarancje puscic?

 

anything