trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 360477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HaaYaargh

  • Gość
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 20, 2010, 07:44:42 pm »
Ostatnio też powysyłałem trochę części na gwarancję, a i rozmawiałem na ten temat niejednokrotnie. A odpowiedź:

To zależy

Widać wszystko jasne ;D A tak serio to na pewno nie zaszkodzi tego wysłać. Sam zasilacz padł bez winy użytkownika, bo burz w zimie nie ma (choć już prawie wiosna). A jeśli części nie są stopione, to ty nie masz pojęcia co się dzieje i wysyłasz. Nawet jeśli są to i tak nie wiesz że one są stopione i również wysyłasz, nie wiem ile w tym prawdy, ale mówił mi gościu z komputerowego że przyjęli komuś kompa "po burzy" na gwarancję.

Poza tym nie wiem, czy da się to sprawdzić, czy dana część padła przez zasilacz akurat.

Mi nie przyjeli kiedyś karty graficznej, bo mówili że uszkodzona mechanicznie, a nie była taka (jak wkładam cały odkurzacz do kompa to na prawdę uważam!). A oddali mi nowy dysk który padł po tym jak upadł on przy przenoszeniu.

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #706 dnia: Marzec 10, 2010, 06:55:10 pm »
Zastanawiam się nad kupnem nowego komputera, gdyż stary już nie domaga, a i tak nie mam szansy na wymianę czegokolwiek.

Planuję wydać jakieś 2-2.5 tysiąca, bo nie wydaje mi się, żeby miało sens kupowanie czegoś o wiele droższego, a niewiele lepszego. Ostatnio nie jestem w temacie, dlatego chciałem podpytać co byście zaproponowali. Chodzi mi głównie o to, żeby można było na nim grać jakieś 2-3 lata w najnowsze hity. Jakaś możliwość upgradowania jest również mile widziana.

Zastanawiam się również, czy nie trzeba by do tego kupić jakiegoś monitora, bo 17 to trochę przymaławo na dzisiejsze rozdzielczości, co?  ;-)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 10, 2010, 07:08:33 pm »
Zastanawiam się nad kupnem nowego komputera, gdyż stary już nie domaga, a i tak nie mam szansy na wymianę czegokolwiek.

Planuję wydać jakieś 2-2.5 tysiąca, bo nie wydaje mi się, żeby miało sens kupowanie czegoś o wiele droższego, a niewiele lepszego. Ostatnio nie jestem w temacie, dlatego chciałem podpytać co byście zaproponowali. Chodzi mi głównie o to, żeby można było na nim grać jakieś 2-3 lata w najnowsze hity. Jakaś możliwość upgradowania jest również mile widziana.

Zastanawiam się również, czy nie trzeba by do tego kupić jakiegoś monitora, bo 17 to trochę przymaławo na dzisiejsze rozdzielczości, co?  ;-)

Dwa podstawowe pytania:
1. AMD/Intel?
2. nVidia/AMD?

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 10, 2010, 08:51:02 pm »
A jaka dokładnie to jest różnica, procesor to procesor, a grafika to grafika.

Osobiście mam proca intela, a grafę wcześniej jakiegoś GF, teraz radka.
Szczegółów technicznych nie znam, ale na Intela nie narzekałem nigdy, więc myślę, że tak pozostanie.

Na kartach graficznych specjalnie się nie znam, więc chyba wystarczy mi dobry przelicznik cena/jakość przy wymaganiach odpalenia nowych gier na sporych detalach.  ;-)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 10, 2010, 09:03:22 pm »
A jaka dokładnie to jest różnica, procesor to procesor, a grafika to grafika.

Osobiście mam proca intela, a grafę wcześniej jakiegoś GF, teraz radka.
Szczegółów technicznych nie znam, ale na Intela nie narzekałem nigdy, więc myślę, że tak pozostanie.

Na kartach graficznych specjalnie się nie znam, więc chyba wystarczy mi dobry przelicznik cena/jakość przy wymaganiach odpalenia nowych gier na sporych detalach.  ;-)

Do 2k (+200):
1. AMD:
Asus M3N78-EM  Zawiera: karta graficzna, karta sieciowa, karta muzyczna 279 zł
AMD Phenom II Quad-Core 945 BOX 589 zł
Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15 435,13 zł
Radeon 5670 Asus 1GB DVI&HDMI (PCI-E) 459 zł
OCZ StealthXStream 600W SLI 269 zł
Seagate 160 GB Barracuda 7200.12 (8MB, Serial ATA II) 149,90 zł (500 za +50 zł)

2. Intel/nVidia:
Jutro przygotuje coś na bazie Intel/nVidia z C2D lub quadem. Największa różnica może być w cenie mobo i grafiki. Orientacyjnie też można się w 2-2.3k zmieścić.

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 11, 2010, 07:25:21 pm »
W ostateczności może być trochę drożej, nie musisz się aż tak przejmować tą ceną, którą podałem. Mam trochę więcej kasy na wydaniu, ale tak orientacyjnie tyle dałem, bo nie wiem czy warto wydać więcej.  ;-)

A czekam na Intel/nVidia, bo wydaje mi się, że do grania to może okazać się lepsze.  :D

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 12, 2010, 05:00:48 am »
Heja, w koncu sie namyslilem zamawiac nowy komputer i w morde wyglada, ze to co sobie opatrzylem bedzie mnie srogo kosztowalo... To teraz sie zastanawaiam czy w ogole warto w cos takiego inwestowac? Xbox nadal bedzie glowna platforma do gier. Na pewno bedzie wykorzystywany do programowania, ale do tego to nie potrzebuje az tak mocnej maszyny...

Processor: Intel I7 930 (kosztuje cale $5 wiecej niz 920 to chyba warto wziasc nowszy model)
Mobo: Asus P6X58D lub stare i sprawdzone Asus P6T Deluxe V2. Za $20 roznicy jest obsluga USB 3.0 (ktora to poki nie jest mi zupelnie potrzebna).
Grafika: ATI Radeon HD 5770, tylko czy Sapphire czy XFX - to ta sama karta tylko rozne firmy, ktora firma lepsza?
Pamiec: DDR3 1600 6GB (3x2GB), tylko czy warto placic te dodatkowe $20 za Corsair zamiast G.SKILL?
HDD: Western Digital 1TB 7200RPM
Zasilanie: Corsair 750W
Obudowa: Antec 1200 ATX Full Tower

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 12, 2010, 10:51:36 am »
Przeprasza, że wczoraj nie podałem Ci konfiga na intel/nVidia. Dzisiaj nadrobię ;)

DARKMAN:
Prawdę mówiąc, to na 930 czekałem z niecierpliwością. Jeśli różnica jest tylko $5, to brać i się nie zastanawiać. Przyznam, że liczyłem raczej na duże wyprzedaże 920 d0. Co do mobo, to zostałbym przy P6T Deluxe V2, chyba, że na szybko potrzebujesz USB3.0. Pamięci: sprawdź różnicę cenową na wersjach 1333MHz, bo 930 i tak obsługuje właśnie te i na wybranych obniży Ci taktowanie. Do tego Corsair wg mnie. Z grafiką ciężko powiedzieć, ale lepiej wybrać taką, którą później na Crossfire.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 12, 2010, 12:46:34 pm »
Wiem ze 920/930 obsluguje tylko 1333, jednak sa on tansze cale $20-$40 to raczej wezme ta lepsza. Obie karty obsluguja Crossfire to raczej wezme ta co ma po prostu wiecej recenzji :) Tylko w morde nie chce mi sie az tyle kasy wydawac.... Heh no i bedzie pierwszy raz kiedy kupie oryginalnego Windowsa...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 12, 2010, 09:12:59 pm »
Wiem ze 920/930 obsluguje tylko 1333, jednak sa on tansze cale $20-$40 to raczej wezme ta lepsza. Obie karty obsluguja Crossfire to raczej wezme ta co ma po prostu wiecej recenzji :) Tylko w morde nie chce mi sie az tyle kasy wydawac.... Heh no i bedzie pierwszy raz kiedy kupie oryginalnego Windowsa...

W sumie pamięci i tak można w BIOSie przełączyć na nominalne taktowanie bez straty stabilności xD Tylko intel takie dane podaje jako zalecane ;) Z ciekawości sprawdziłem ceny 930 w Polsce: w komputroniku 920 i 930 mają tę samą cenę xD Rotfl xD


Niuniek, konfiguracja intelowa jest "trochę" droższa - około 2.7k bez obudowy i DVD. Można pokombinować ze zbiciem niektórych cen, na przykład wziąć słabsze mobo, grafikę. Albo też w ogóle grafikę zmienić na AMD.

Asus P7P55-M  Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna 439 zł
Intel Core i5 650 3,20 GHz BOX 719 zł
Corsair DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 419 zł
GeForce with CUDA GTS 250 Asus 1GB DVI&HDMI (PCI-E)    519 zł
Chieftec (CFT-600-14CS) 600W 319 zł
Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)    199,90 zł

Co można przyciąć:
Można zmienić chipset na mobo, co niesie ze sobą zmianę ceny o kilka złotych (różnica 50-150 zł).
Następnie grafikę: wrzucenie bardziej wydajnego Radka, którego podałem wcześniej (5670) zmieni koszt o około 50-100.


Tyle.
Ew. wersja dużo mocniejsza, czyli na przyszłościowym 1366:
Asus P6T Deluxe V2 Intel X58 1 039 zł (ew. Rampage II/III Extreme -> wzrost do około 1300-1600)
Intel Core i7 930 2,80 GHz BOX 1 119 zł
Corsair DDR3 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS Core i7 679 zł (CL8 1600MHz -> 800)
Radeon 5770 Asus 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) CuCore 639 zł (GTX285 = ~1.3k)
Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II) 339 zł
Chieftec (CFT-600-14CS) 600W 319 zł

Cena, jak widać, sporo pływa, ale tak 3.5-4k trzeba liczyć jako minimum. Ale pamięci poszły w uj w górę ;o Za te same dokładnie płaciłem niecałe 300 zł.

Offline Niuniek

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 12, 2010, 09:48:44 pm »
Ok, wielkie dzięki. Pewnie sam też się trochę porozglądam, podpytam w sklepach itp, to może też mi coś podpowiedzą.

Jak się zdecyduję, to dam znać co kupiłem.  ;-)

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 14, 2010, 03:08:41 am »
Wlasnie wszystko zamowilem. Teraz trzeba bedzie poczekac tydzien zanim mi to dostarcza :) BTW czy mi sie wydaje czy tez w Polsce ceny tego samego sprzetu sa sporo wyzsze?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 14, 2010, 03:26:44 am »
Wlasnie wszystko zamowilem. Teraz trzeba bedzie poczekac tydzien zanim mi to dostarcza :) BTW czy mi sie wydaje czy tez w Polsce ceny tego samego sprzetu sa sporo wyzsze?

Są. Tutaj akurat podaje ceny z Komputronika, który jest jednym z droższych sklepów - od ich cen można czasami orientacyjnie odjąć te 5-8%.

Offline DARKMAN

Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 19, 2010, 09:08:42 pm »
W koncu dostalem wszystkie czesci. Czas teraz to poskladac :)

------------------------
No i poskladalem.... ale coscik nie dziala. Znaczy sie wszystko sie podswietla i wiatraki zaczynaja chodzic i to by bylo tyle. Zadnego pisku z plyty i nic sie nie wyswietla.

Jakies sugestie jak moge sprawdzic czy to:
- wadliwy procek
- wadliwa plyta
- wadliwe zasilanie
- czy moze ja cos zjebalem (wszystko porozlaczalem i popodlaczalem od nowa i nadal mam to samo)

------------------------
LOL jak sie okazuje mobo dziala z tymi procesorami tylko od okreslonej wersji BIOSu. Jako ze nie mam w jaki sposob sprawdzic wersji BIOSu (plyta nie robi POST) w poniedzialek bede wymienial... i znowu tydzien czekac na nowa plyte...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 06:55:43 pm wysłana przez DARKMAN »

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 22, 2010, 11:12:03 am »
LOL jak sie okazuje mobo dziala z tymi procesorami tylko od okreslonej wersji BIOSu. Jako ze nie mam w jaki sposob sprawdzic wersji BIOSu (plyta nie robi POST) w poniedzialek bede wymienial... i znowu tydzien czekac na nowa plyte...

Jakaś z wersji BIOSu Asusa wymaga up`a, bo nie działa z rewizjami d0 xD Najlepiej w takim przypadku pójść do serwisu, żeby wrzucili c0 i zrobili up BIOSu. Innej opcji raczej nie ma, prócz wspomnianej wymiany płyty. Myślałem jednak, że dystrybutorzy zadbali o uaktualnienie: jak składałem kumplowi kompa to dostałem płytę z najnowszym BIOSem do ręki.

 

anything