trawa

Autor Wątek: Komercyjne przestępstwa czyli "Vanilla DVD"  (Przeczytany 2103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Komercyjne przestępstwa czyli "Vanilla DVD"
« dnia: Październik 30, 2005, 10:57:12 am »
vanilla dvd - czyli dvd z filmem pozbawione dodatków - tzw.uboga wersja.
czy natkneliscie sie na jakies "wypasione" wieloplytowe wydania filmow, ktore nie byly warte pieniedzy? w tym topiku mozna ostrzegac kolekcjonerow przed wyrzucaniem mamony w bloto.

na pierwszy ogien zaproponuje SIN CITY 2 DVD:
- pierwsza plyta film i dzwiek na wysokim poziomie
- druga plyta zadnych ciekawych dodatkow, 10 trailerow kinowych, sceny z planu bez ladu i skladu, wywiady z rezyserem i aktorami przeprowadzone lamana angielszczyzna a zadawane pytania wyjatkowo infantyle.

ten film chetnie kupilbym w wersji vanilla.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adiego

Re: vanilla DVD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2005, 09:29:26 am »
Cytat: "freshmaker"
ten film chetnie kupilbym w wersji vanilla.


Ja jestem szczesliwy posiadaczem wlasnie wersji jednoplytowej;)

Co do Sin City, to niestety wydanie SPI, ktore popelnilo chyba tylko jedno pozadne wydanie specjalne w postaci FRIDY. Tam dodatki byly konkret...

Z wydan "special edition" przestrzegam tez przed Edim, ale to juz stare wydania specjalne...

Z nowych nie mialem okazji obcowac z takim, ktore by mnie zawiodlo.

PS: Proponuje zmienic tytul Topicu na bardziej konkretny, bo nie kazdy domysli sie o co chodzi... Ja np. na poczatku myslalem, ze chodzi o Vanilla Sky na DVD;> (done!)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline hal9000

Million Dollar Baby - DVD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2005, 08:12:41 pm »
Jako że to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich  :)

Wracając do tematu. Ostatnio zakupiłem 2-płytową wersję Million Dollar Baby. Dodatki na drugiej płycie nie powalają na kolana, ciekawy był tylko wywiad James'a Liptona przeprowadzony z Clintem Eastwoodem, Hilary Swank i Morganem Freemanem zaraz po rozdaniu Oscarów.

Niestety całkowitą porażką jest pierwsza płyta... Film został nakręcony w formacie obrazu 2.35:1, tak mogliśmy go oglądać w kinach. Na pólki sklepowe trafia natomiast wersja filmu w formacie 1.85:1 ! Nie wiem dlaczego tak jest i kto wpadł na ten "genialny" pomysł... Dla mnie to po prostu skandal.

Może przesadzam ale jestem fanem tego filmu i gdy kupuję płytę DVD to chciałbym poczuć się choć odrobinę jak w kinie! I nie chodzi tu tylko o dźwięk ale także o obraz... Odradzam zakup tego wydania.

Offline freshmaker

Komercyjne przestępstwa czyli "Vanilla DVD"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2005, 10:53:51 pm »
pojawila sie cala seria 2 plytowych edycji 4 batmanow. czy ktos moze wypowiedziec sie na temat dodatkow? mam 2 pierwsze burtona, ale dodatki zawsze mozna skolowac z wypozyczalni.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline darksphere

Komercyjne przestępstwa czyli "Vanilla DVD"
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2005, 06:16:49 am »
Masz rację pojawiła się antologia Batmanów (4 listopada 2005). Wszystkie filmy wchodzące w skład tego zbioru są wydaniami dwudyskowymi. Więcej informacji znajdziesz w tym miejscu...