Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2295 dnia: Styczeń 24, 2017, 08:27:16 am »
Egmont ma ogólnie alergię na zbiorcze wydania frankofonów... Nie licząc wyjątków - większość serii prosi się o taki standard, że o wersjach "art" nie wspomnę...
Szkoda, że tak nas minimalistycznie traktują. Szlag mnie trafia gdy widzę integrala Ptaka Czasu wydawanego w dajmy na to USA...

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2296 dnia: Luty 13, 2017, 09:10:18 pm »
A u frankofonów integerale Thorgala w czerni i bieli właśnie zapowiedzieli!! 😮

Offline absolutnie

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2297 dnia: Luty 13, 2017, 09:28:39 pm »
A u frankofonów integerale Thorgala w czerni i bieli właśnie zapowiedzieli!! 😮


Ostatnie części też tak wyjdą?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2298 dnia: Luty 13, 2017, 09:45:02 pm »
kilka szczegółów więcej: http://thorgalverse.blogspot.com/2017/02/wydania-zbiorcze-thorgala-w-czerni-i.html
nie, albumy malowane przez Rosińskiego nie są planowane do wydań zbiorczych

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2299 dnia: Luty 13, 2017, 09:53:33 pm »
Oby Egmont wydał a nie obawiał się że dzieci nie kupią bo nie kolorowe  :smile:

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2300 dnia: Luty 13, 2017, 10:05:25 pm »
Byłoby extra gdyby wydał, ale ja obstawiam 30/70, że niestety ich nie wyda...

Offline bluebeery

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2301 dnia: Luty 14, 2017, 12:03:19 am »
A u frankofonów integerale Thorgala w czerni i bieli właśnie zapowiedzieli!! 😮
Gdyby licencję na wydawanie Thorgala w Polsce miał jakiś niszowy wydawca typu Ongrys czy Studio Lain to pewnie byśmy mieli większe szanse na takie wydanie, ale jeśli chodzi o Egmont to ciężko powiedzieć. Raczej nie, ale nie tracę zupełnie nadziei...

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2302 dnia: Luty 14, 2017, 12:30:45 am »
Nie rozumiem potrzeby takiego wydania. Chyba dla supersuper fanów... Rozumiem np Corto Maltese - dzieło, które oryginalne jest cz-b, ale z kolorowego oryginału roibć czerń i biel? Wiem, wiem - oryginalne plansze są najpierw cz-b. Sam posiadam cz-b Szninkla, nie kolorowego. Sin City, Dylan Dog, mangi. Kilka innych przykładów... Ale komiks jako medium lepiej (w 99%) wypada w kolorze. Tak jak film. Lubię czarno-białe kino... z lat 40-tych, czy 50-tych. Ale po co "Ida" była w cz-b? Pewnie w kolorze nie dostała by nominacji  :roll:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2017, 12:40:43 am wysłana przez Sokratesik »

Offline NuoLab

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2303 dnia: Luty 14, 2017, 08:58:37 am »
Komiks jako medium wypada lepiej w kolorze ? Ehm. Są komiksy które wypadają lepiej w kolorze, takie które lepiej jako cz-b i takie które wypadają inaczej w kolorze i inaczej w cz-b bez wartościowania. Ale nie można generalizować bo w ten sposób przyznajemy się jedynie do własnych mało wysublimowanych upodobań.

Rosiński wypada dobrze zarówno w kolorze jak i bez. Przytuliłbym taki Thorgalowy  integral jako ciekawostkę, swoją drogą pierwodruk Yansa w naszym kraju też był czarnobiały (w "Fantastyce"). Christę wolałbym w kolorze. Natomiast najbardziej widziałbym integral dwóch pierwszych albumów Funky Kovala w cz-b i powiększonym formacie, tak żeby wreszcie można było podziwiać legendarne napisy na monecie, którą podrzuca główny bohater. Sądząc po tym na ile sposobów Polch stara się w ostatnich czasach spieniężyć swoje dawne prace to może i tego się doczekamy.

Offline absolutnie

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2304 dnia: Luty 14, 2017, 09:07:10 am »
Natomiast najbardziej widziałbym integral dwóch pierwszych albumów Funky Kovala w cz-b i powiększonym formacie, tak żeby wreszcie można było podziwiać legendarne napisy na monecie, którą podrzuca główny bohater. Sądząc po tym na ile sposobów Polch stara się w ostatnich czasach spieniężyć swoje dawne prace to może i tego się doczekamy.


Pomysł naprawdę zacny. Obawiam się jednak, że w pakiecie dostalibyśmy całość Kovala, bez możliwości wymigania się od zakupu ostatniej części.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2305 dnia: Luty 14, 2017, 10:04:03 am »
Integral Thorgala, ale w kolorze brałbym - najlepiej w takiej wersji, w jakiej był Yans, czyli papier mat.
Thorgal w cz-b to nie wiem. Niby widziałem poszczególne plansze czy kadry, ale to mnie nie przekonuje. Kolory moim zdaniem dopełniają świat w tej akurat opowieści.


Powiększone cz-b Kovala bym rozważył. Ach, ta słynna moneta!

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2306 dnia: Luty 14, 2017, 10:38:20 am »
A ja prawdopodobnie sobie sprowadzę trzy pierwsze integrale takiego Thorgala, tak żeby mieć do Strażniczki kluczy, czyli ostatniego albumu, który uznaję. Świetna sprawa.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2307 dnia: Luty 14, 2017, 10:57:22 am »
A ja prawdopodobnie sobie sprowadzę trzy pierwsze integrale takiego Thorgala, tak żeby mieć do Strażniczki kluczy, czyli ostatniego albumu, który uznaję. Świetna sprawa.
Ja uznaję tylko o jeden numer wcześniej :-)
A podeślij linka do tego rozważanego przez Ciebie Integrala.


Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2308 dnia: Luty 14, 2017, 11:09:23 am »
Ja uznaję tylko o jeden numer wcześniej :-)
A podeślij linka do tego rozważanego przez Ciebie Integrala.

Na razie zapowiedziano tylko pierwszy, ale planowane jest wydanie 29 albumów w 5 integralach, co daje po 6 albumów na jeden integral.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2309 dnia: Luty 14, 2017, 11:21:05 am »
No ale gdzieś było, że "malowanych" Thorgalów nie będą w ten sposób wydawać, a 29 tom to Ofiara, czyli pierwszy malowany??

 

anything