trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1001776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karshanDEurizen

Thorgal
« Odpowiedź #570 dnia: Lipiec 12, 2007, 10:00:17 am »
Witam, mam kolejną planszę zaprezentowaną przez gildię z 30 części Thorgala pt. "Ja, Jolan":
http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/thorgal/30/skan2-640.jpg
Wygląda to tak, jakby Jolan oglądał swoją przeszłość (album: Kraina Qa), a Manthor mu coś tłumaczy. Ciekawe, bardzo ciekawe.

A dla ciekawych, plansza z Kriss wykonana przez Wojciecha Birka :
http://img149.imageshack.us/img149/9317/krissfr5az.jpg
Widać, że Rosiński tego nie rysował, ale i tak nie wygląda najgorzej  :D Pokazyje, jak Kriss de Valnor wydostała się  :D  z pustynii w krainie Qa.

Offline turucorp

Thorgal
« Odpowiedź #571 dnia: Lipiec 12, 2007, 10:41:48 am »
Cytat: "karshanDEurizen"
Witam, mam kolejną planszę z "Ja, Jolan"

Nie "Ty masz", tylko Gildia zaprezentowala.
Naprawde sadzisz, ze jak ludzie sa w stanie zalogowac sie na forum Gildii to nie sa w stanie sprawdzic nic na stronie glownej portalu? :roll:

Cytat: "karshanDEurizen"

A dla ciekawych, plansza z Kriss wykonana przez jakiegoś fana


Nie "jakiegos fana" tylko przez Wojtka Birka (proponuje zebys sprawdzil kto tlumaczy Thorgala), ja rozumiem, ze dla Ciebie to jakies sensacyjne odkrycie, a zatem, w trosce o poziom "edukacji komiksowej" masz TU linka

Offline optio

Thorgal
« Odpowiedź #572 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:11:46 am »
Cytat: "turucorp"

 tylko Gildia zaprezentowala.

Tylko dlaczego prezentacja tych 2 plansz pod wiadomością  sygnowaną przez CD Jacka tutaj przypomina 'przeminęlo z wiatrem'?

Offline Memling

Thorgal
« Odpowiedź #573 dnia: Lipiec 12, 2007, 10:45:13 pm »
druga plansza - Jolan widzi wydarzenia ze swojej przeszłości - hmm, nie jest to zbytnia zachęta do lektury całości albumu, ale pewnie nabędę go z przyzwyczajenia. Jak od ładnych paru lat kupuję kolejne albumy "Thorgala" nie spodziewając się jakichś olśniewających rozwiązań scenariuszowych. Może w szczegółach Sente odświeży serię? Np. po Skarbku Sente wyśle Jolana nad Wisłę i tam jakaś akcja się potoczy z Polanami lub innymi plemionami skądinąd znajomymi?
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

Offline karshanDEurizen

Thorgal
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 02, 2007, 11:50:21 am »
Denerwują mnie te Thorgale w twardej oprawie. Dobra, nic w nich złego, ale odkąd się pojawiły to Thorgale w okładce miękkiej zniknęły  :evil:  i trzeba płacić parę złotych więcej  :evil: . A jak większość thorgali mam w oprawie miękkiej, to twarda mi nie pasuje, a mam do kupienia jeszcze kilka albumów.

Anonymous

  • Gość
Thorgal
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 05, 2007, 05:07:06 pm »
Pamiętam jak jakiś czas temu nie lubiłem Thorgala.
Wydawał mi się on nudny, gdyż wychowałem się na komiksach Amerykańskich o superbohaterach i to one wyznaczały dla mnie standard jakości komiksów w ogóle.
Moje podejście do Thorgala zmieniło się diametralnie, kiedy to po raz pierwszy go przeczytałem.
Nie pamiętam już co to był za album, ale pamiętam że od razu zmieniłem zdanie o Thorgalu, który obecnie jest jednym z moich ulubionych komiksów.
Nie sądziłem, że jego lektura potrafi tak wciągnąć w ten wykreowany świat, ale kiedy już to zrobi to można się od niego uzależnić.

Offline graves

Thorgal
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 05, 2007, 06:07:55 pm »
Człowieku trochę rozsądku w tym co piszesz :)
Thorgal wydawał Ci się nudny jak go nie czytałeś, ale wydał Ci się ciekawy jak go przeczytałeś?
Bez urazy, ale to post na poziomie siedmiolatka i tak naprawdę mimo, że wiele napisałeś nie wnosi on całkowicie nic do tematu, pokazuje jedynie niedojrzałość piszącego. To są właśnie posty, które pozornie tylko nie są , ale tak jak napisał Turucorp - są jak najbardziej spamem.
Rozumiem, że to Twój ulubiony bohater mimo, że nie wymieniłeś go jak wymieniałeś swoich ulubionych bohaterów w innym temacie  ;)

I prośba jeśli możesz to pogrubieniem pisz tylko istotne rzeczy - po prostu znacznie lepiej i przyjemniej się to czyta.

pozdrawiam
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Thorgal
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 05, 2007, 06:26:31 pm »
Nie, Thorgal nie jest moim ulubionym bohaterem tak jak tamci których wymieniłem, mało tego nie przepadam za nim jako postacią jedynie komiksy z nim - fabuła, świat mi się podobają.
Co do jego postaci to nie specjalnie przykówa on moją uwagę.
Tylko proszę o nie napiętnowanie mnie z powodu tego postu, gdyż to jest moja opinia na ten temat, a mam prawo do własnego zdania.

P.S. Jak widzicie posłuchałem się waszych komentarzy odnośnie wyglądu moich postów i mam nadzieję, że przestaniecie w związku z tym mnie tak traktować jak to czyniliście dotychczas.

Offline empro

Thorgal
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 05, 2007, 07:24:49 pm »
a nie uważasz, że Thorgal ma zajebisty design ??

Empro proszę o powagę :)
graves

N.N.

  • Gość
Thorgal
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpień 05, 2007, 07:56:20 pm »
Cytat: "TFF7"


P.S. Jak widzicie posłuchałem się waszych komentarzy odnośnie wyglądu moich postów i mam nadzieję, że przestaniecie w związku z tym mnie tak traktować jak to czyniliście dotychczas.


Dzięki.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Thorgal
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpień 10, 2007, 09:39:26 am »
oficjalna okładka ze strony Le Lombard trochę różni się od poprzedniej - design bohaterów uległ lekkiemu przeobrażeniu


http://www.lombard.be/doc/Albums/3406/9782803622658cm1.jpg

J.K. Gordon III

  • Gość
Thorgal
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpień 10, 2007, 12:19:37 pm »
Nawet ładna okładka. Ci trzej młodzi ludzie może wyglądają trochę za bardzo lalusiowato, ale za to rozczochrana laska w żółtych portkach jest naprawde mocna.

pozdr.

Offline karshanDEurizen

Thorgal
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:58:57 pm »
Witam, może ktoś zna tu język francuzki i może przetłumaczyć opis 30 tomu Thorgala ze strony Le Lombard? Link:
http://www.lombard.be/catalogue/albums.cfm?albumID=3406&serieID=2872
Z góry dziękówa wielka.

Offline raj666

Thorgal
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:01:10 pm »
Thorgal est à présent sain et sauf et le temps est venu pour son fils de s’acquitter de son dû. En échange de la vie de son père, Jolan a promis la sienne au mystérieux Manthor, un demi-dieu adepte de la Magie Rouge. Parvenu dans l’Entremonde, le jeune homme se voit promettre un destin à la hauteur de sa lignée. Mais, pour mériter l’enseignement de Manthor, il lui faudra triompher du chemin des épreuves ! La règle est claire: «seuls deux pieds pourront fouler le Seuil de l’Initiation. Pas dix ni h**it ni six ni quatre. Pas un. Seulement deux.» En effet, le titre d’Elu attire quelques autres prétendants…

Autant de promesses d’une grande série «d’initiation» rythmée et épique. Thorgal peut savourer un peu de repos, son fils est entre de bonnes mains !


Thorgal jest teraz zdrowy i bezpieczny, przyszedl wiec czas dla jego syna by wypelnic przyrzeczenie. w zamian za zycie swego ojca, Jolan obiecal swoje tajemniczemu Manthorowi, pol-bogu wyznawcy Czerwonej magii. Dotarwszy do Miedzyswiata, mlodzieniec dowiaduje sie ze czeka go przyszlosc na miare jego przodkow. Ale, by zasluzyc na nauke Manthora, bedzie musial przejsc proby! Zasady sa proste:"Tylko dwie stopy moga Prog Inicjacji. Nie dziesiec ani osiem czy szesc albo cztery.Nie jedna. Tylko dwie." W rzeczywistosci, tytul Wybranca przyciaga kilku innych pretendentow...

Tyle wstepu do wielkiej serii o "inicjaji" pelnej akcji i epickosci. Thorgal moze wypoczywac w pokoju, losy jego syna sa w dobrych rekach!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Thorgal
« Odpowiedź #584 dnia: Sierpień 16, 2007, 12:07:16 pm »