Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 991841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ty_draniu

Thorgal
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 20, 2007, 07:00:48 pm »
premiera była na MFK
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Thorgal
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 20, 2007, 07:39:32 pm »
Bylem w Komikslandii juz po MFK, ale jeszcze nie mieli.

Albo juz caly naklad sie sprzedal, jak z Burnsem, nie pytalem.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Maciej

Thorgal
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 20, 2007, 08:03:06 pm »
Burns się już skończył?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Ty_draniu

Thorgal
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 20, 2007, 08:15:36 pm »
Thorgal miał być w sklepach od 22 października.
Co do Burnsa, taki cytat z blogu kulturalnych: "a "Black Hole" sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i zaraz weźmie i się skończy :-)". Kto wie, może Black Hole powtórzy sukces Cromwell Stone.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Blacksad

Thorgal
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 20, 2007, 08:18:15 pm »
Cytat: "Ty_draniu"
Thorgal miał być w sklepach od 22 października.
Co do Burnsa, taki cytat z blogu kulturalnych: "a "Black Hole" sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i zaraz weźmie i się skończy :-)". Kto wie, może Black Hole powtórzy sukces Cromwell Stone.


Na pewno o wiele bardziej od Cromwella na to zasługuje.
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

Thorgal
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 20, 2007, 08:20:21 pm »
Cytat: "xionc"
Takie glupie pytanie - on sie juz ukazal po polsku, czy czytales po fr. ?

Dzisiaj był w Empiku.
A premiera była na MFK. Ci co byli nabyli :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jimmy

Thorgal
« Odpowiedź #621 dnia: Październik 23, 2007, 04:49:05 pm »
"Ja, Jolan" - kiszka niestety :?

Owszem, lepsze to jest na pewno od "Ofiary", może nawet od "Królestwa pod piaskiem", ale jest słabiutko.
Fabuła woła o pomstę, wygląda jak quest z RPG prowadzonego przez 12-letniego mistrza nowicjusza: "pojawia się bóg, wybiera śmiałków i poddaje ich próbom", no litości... Ja rozumiem że to zawiązanie akcji tylko, ale mogłoby być chyba trochę mniej debilne. Postacie, zarówno Jolan jak i reszta - śmiech na sali. Oj się nowy pan scenarzysta słabo prezentuje, oj słabo. Nie wiem ile wpływa na to fakt przymusu kontynuacji pomysłów van Hamme'a, ale mimo wszystko.
"Zaskoczenie fabularne" i "wyjaśnienie tajemnicy" w postaci pochodzenia Kriss i jej synalka to żenua, deus ex machina i telenowela brazylijska czystej wody. Chociaż nie, wróć, telenowela byłaby gdyby Kriss okazała się potomkinią ludzi z gwiazd albo siostrą Arricii - nie wiem co gorsze: to, czy wprowadzenie nowego-jeszcze-bardziej-tajemniczego-i-groźnego-boga który-ma-jeszcze-potężniejszego-od-niego-ojca i-generalnie-ma-w-pupie-panteon-wikiński-o-ludziach z-gwiazd-nie-wspominając :roll: A te czerwone oczka i głębia psychologiczna Kriss z Valnoru (o skłonnościach do dawania d... mówię oczywiście) :lol:

Nowy styl Rosińskiego wciąż mi się nie podoba :?

Ech, chyba wrócę do Thorgala wijącego się w łańcuchach, w lodowatej wodzie. Ta seria powinna się była zakończyć na "Wilczycy", a na "Klatce" to już na pewno.

Aha, wydawanie tego pod egidą Thorgala uważam za kompletną pomyłkę. Chyba ma być nowa seria - czemu ten album nie ukazuje się w niej jako pierwszy?

Offline kolec

Thorgal
« Odpowiedź #622 dnia: Październik 24, 2007, 09:23:10 pm »
Kolory - cóż, te pejzaże za dnia faktycznie jaskrawe, ale za to bardzo mi się podobają nocne ujęcia. Klasa.

Styl - Fakt, postacie się pozmieniały, momentami nie czujemy się, jakbyśmy czytali Thorgala. Ale przecież Rosiński długo rysował b&w, należy mu się jakaś odskocznia. Wiem, wiem, dlaczego akurat serią o Thorgalu? Tego nie wiem. Sądzę, że mógłby zostawić swój obecny styl, przyciemnić, dodać więcej lineartu i byłoby świetnie.

Scenariusz - mnie też się ten quest nie widzi. Dobre nawiązanie do scenariusza Van Hamme'a jest na końcu. A postacie hm. Ten długowłosy wyglądał mi na dziewczynę ciągle. Ale ogólnie pomysły kreatorskie przyzwoite. Wróżbitka była "jaśniejszym" punktem na pewno.

7/10

Offline Tomk_eR

Thorgal
« Odpowiedź #623 dnia: Październik 25, 2007, 07:34:39 pm »
kicha!
Jedno wielkie rozczarowanie scenariuszem :( Myślałem że Sente nie miał jednego strzału w Skarbku, ale niestety...

Generalnie facet nie mając pomysłu na długi scenariusz wziął na tapetę wszystko to co jest od paru lat promowane w stylu newage. Do tego dołożył dziecinną rywalizację w stylu bigbrothera czy robinsonów.
Synkretyzm, inicjacja, reinkarnacja czyli "modny" new age to materiał do analizy dla egzorcysty a nie fana starego Thorgala. Do tego wyścig szczurów czyli ukłon w strponę nieustraszonych i innych bigbrudasów. Zero inwencji twórczej, same odgrzewane kotlety. To pierwszy Thorgal (Jolan?) -którego nie kupiłem i nie kupię. Może zbyt wiele oczekiwałem po tym scenarzyście, ale facet poszedł ścieżką Georgea Lucasa -newageowski mix zamiast czegoś od siebie  :(

Jedynym plusem wydawała się strona graficzna, choć niestety album jest zbyt mały na malunki Rosińskiego -te wypadają dobrze na całym ekranie monitora i wiele tracą w formacie a4.

lepiej wyć do księżyca
niż szczekać za sforą psów

Offline Death

Thorgal
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 18, 2007, 01:36:06 pm »
http://www.allegro.pl/item265590445_thorgal_14_aaricia_nowy_bcm_1_zl.html

Czy ktoś czai o co chodzi??????  :shock:  :shock: :o  :o  :o  :o
Od kiedy to Thorgale osiągają takie ceny na allegro? :o
Przecież ten komiks w twardej oprawie kosztuje w Empiku 29 zł....

Offline Rhobaak

Thorgal
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 18, 2007, 02:00:05 pm »
Cytat: "Death"
http://www.allegro.pl/item265590445_thorgal_14_aaricia_nowy_bcm_1_zl.html

Czy ktoś czai o co chodzi??????  :shock:  :shock: :o  :o  :o  :o
Od kiedy to Thorgale osiągają takie ceny na allegro? :o
Przecież ten komiks w twardej oprawie kosztuje w Empiku 29 zł....

Cała tajemnica tkwi w dopisku:
Cytuj
Dodano 2007-11-12 22:04
Właśnie się dowiedziałem, że nie jest to pierwsze polskie wydanie. Pierwsze zostało wydane przez wydawnictwo Orbita w 1990 roku. Przepraszam za błąd.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Odyn

Thorgal
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 19, 2007, 10:54:02 am »
Taaa, a w sieci Leclerc jest promocja świąteczna, Thorgale po 32 zł. Katastrofa, za idiotów ludzi biorą?

Offline weiter

Thorgal
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 19, 2007, 06:33:20 pm »
Cytat: "Odyn"
Taaa, a w sieci Leclerc jest promocja świąteczna, Thorgale po 32 zł. Katastrofa, za idiotów ludzi biorą?

A moze wczesniej Thorgale byly po 5 dych?
Biora oj biora. :badgrin:
Oz w morde, ta Aaricia poszla za 80 pln :shock:  :shock:  :shock:
Wyjasnienie jest tylko jedno:
ktos chce skompletowac wszystkie Thorgale z Egmontu w miekkiej oprawie, a ten byc moze byl ostatnim do kolekcji.

Offline DaryW

Thorgal
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 20, 2007, 01:39:54 pm »
Cytuj

Taaa, a w sieci Leclerc jest promocja świąteczna, Thorgale po 32 zł. Katastrofa, za idiotów ludzi biorą?


A co robią z ceną Egmontu drukowaną na okładce?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Thorgal
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 20, 2007, 02:58:32 pm »
Cytat: "weiter"
ktos chce skompletowac wszystkie Thorgale z Egmontu w miekkiej oprawie, a ten byc moze byl ostatnim do kolekcji.

Hmm... W Empikach jest do kupienia wiekszosc tomow. Niedawno zakupilem "Wilczyce", bo jak sie okazalo w czasie porzadkow - pierwszego wydania sie pozbylem, a drugiego nie uzupelnilem.

 

anything