Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #735 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:43:38 am »
Namów go w Łodzi. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #736 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:48:23 am »
Namów go w Łodzi. ;)

Ostatnio go nie namówiłem nawet na narysowanie mi Kriss de Valnor - "Za dużo czerni" - choć stałem na samym początku  :sad:

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #737 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:47:39 pm »
Ostatnio go nie namówiłem nawet na narysowanie mi Kriss de Valnor - "Za dużo czerni" - choć stałem na samym początku  :sad:

Rok wcześniej miałem identyczną sytuację - i nie podziałał nawet argument, że żona mnie bez kRyśki nie wpuści do domu.

"To niech pan lepiej nie wraca"  :razz:

Ale z tą okładką Alinoe to jest jeszcze jeden aspekt - na oficjalnej, francuskiej stronie Thorgala (która jak widzę jest teraz nieaktywna) była kiedyś wersja czerwono żółta - Aaricia przerażona z Jolanem na tle płomieni spalonego domu i demonicznego Alinoe - Grzegorz zawsze opowiadał, ze w kontrakcie miał przedkładanie wydawcy 3 wersji okładek, z których zawsze wybierano najgorszą - to chyba była jedna z tych niewybranych, faktycznie dużo lepsza od oryginalnej - mam ją gdzieś na innym komputerze, wrzucę kiedyś...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 02:04:32 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #738 dnia: Lipiec 15, 2009, 01:07:03 pm »
Ale z tą okładką Alinoe to jest jeszcze jeden aspekt - na oficjalnej, francuskiej stronie Thorgala (która jak widzę jest teraz nieaktywna) była kiedyś wersja czerwono żółta - Aaricia przerażona z Jolanem na tle płomieni spalonego domu i demonicznego Alinoe - Grzesiek zawsze opowiadał, ze w kontrakcie miał przedkładanie wydawcy 3 wersji okładek, z których zawsze wybierano najgorszą - to chyba była jedna z tych niewybranych, faktycznie dużo lepsza od oryginalnej - mam ją gdzieś na innym komputerze, wrzucę kiedyś...

Tadam! :)



Proszę o przniesienie kilku postów do tematu o Thorgalu:)

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #739 dnia: Lipiec 15, 2009, 03:21:18 pm »
Tak, to ta - chyba ją już kiedyś wrzucałem :)

I niech mi ktoś powie, że nawet taka niedopracowana nie byłaby lepsza od ostatecznej....  :evil:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline matty46

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #740 dnia: Listopad 10, 2009, 09:49:32 am »
ZA BRK
Newsy dotyczące thorgala:
- 32 tomu serii "Thorgal" można spodziewać się w czerwcu przyszłego roku.
- Jean van Hamme przygotowuje książkę poświęconą mitologii "Thorgala" – coś na podobieństwo "The XIII Mystery. Dochodzenie". Rysunki do albumu wykonało wielu uznanych autorów, co było pewnym zaskoczeniem dla Rosińskiego, który był przekonany, że innych twórców nie interesuje Thorgal i nie będą chcieli brać udziału w tym projekcie.
- Co się zaś tyczy odpryskowych tytułów do serii o Gwiezdnym Dziecku, prace trwają, ale nastąpiły pewne opóźnienia. Jedno jest pewne: Rosiński, na którego van Hamme scedował opiekę nad całym projektem, będzie chciał kontynuować tworzenie przygód Thorgala, zaś pozostali bohaterowie – jak np. mała Louve w roli "pani lasu" – będą rysowani przez innych artystów.

Offline BRK

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #741 dnia: Listopad 10, 2009, 02:36:25 pm »
...a dokładnie info za Wrakiem (w jakimś podsumowaniu MFK było).

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #742 dnia: Listopad 10, 2009, 08:45:29 pm »
nie "jakieś" tylko obszerne i nie tak trudno je znaleźć, bo jest link na górze strony głównej  ;)

Offline matty46

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #743 dnia: Listopad 13, 2009, 06:50:54 am »
Za WRAK
12 listopada nakładem francuskiej oficyny Milan ukaże się pierwsza część literackiej adaptacji serii komiksowej "Thorgal" stworzonej przez Jeana van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego. Autorką tego przedsięwzięcia jest Amélie Sarn, francuska pisarka i tłumaczka, która w swoim książkowym dorobku ma między innymi adaptację animowanego filmu "Trio z Bellville".

"Gwiezdne dziecko" ("L'enfant des étoiles") będzie opowiadało o dzieciństwie i młodości Thorgala, stopniowo przybliżając tajemnicę jego pochodzenia. Książka liczyć sobie będzie 416 stron w cenie 15 €.

Offline optio

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:02:26 am »
"Le Matin Dimanche" w numerze   z końca roku dostarcza  informacje na temat Thorgala.
Tytuł 32 tomu brzmi w wersji oryginalnej; "La bataille d'Asgard".  Ten tom ukaże się we Francji
w listopadzie 2010. Oto przykładowa 1 plansza nowego tomu zamieszczona przez Y. Sente;
http://www.lematin.ch/files/imce/thor.jpg

Na listopad b.r. przewidziana jest także publikacja 1 tomu z serii "Kriss de Valnor"
Więcej informacji tutaj;  http://www.lematin.ch/loisirs/culture/2010-annee-thorgal-va-demultiplier-210251
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 01:14:18 am wysłana przez optio »

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 02, 2010, 07:14:15 am »
"Gwiezdne dziecko" ("L'enfant des étoiles") będzie opowiadało o dzieciństwie i młodości Thorgala, stopniowo przybliżając tajemnicę jego pochodzenia. Książka liczyć sobie będzie 416 stron w cenie 15 €.

Kolega z Francji napisał mi, ze miał to w rękach i w środku nie ma ANI JEDNEJ ILUSTRACJI Grzegorza...

"Le Matin Dimanche" w numerze   z końca roku dostarcza  informacje na temat Thorgala.
Tytuł 32 tomu brzmi w wersji oryginalnej; "La bataille d'Asgard".  Ten tom ukaże się we Francji
w listopadzie 2010.

No, to z czerwca już mamy obsuwę na listopad....
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

godai

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 02, 2010, 08:46:12 am »
Kolega z Francji napisał mi, ze miał to w rękach i w środku nie ma ANI JEDNEJ ILUSTRACJI Grzegorza...

A miały w ogóle być tam jego ilustracje?

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:08:09 pm »
Kolega z Francji napisał mi, ze miał to w rękach i w środku nie ma ANI JEDNEJ ILUSTRACJI Grzegorza...
Ale okładka jest ponoć jego:) Zresztą to książka. Od rysunków to mamy komiksy:)

Też od jakiegos czasu znowu czekacie na kolejne tomy Thorgala z takimi jakby małymi wypiekami?
Jest lepiej niż było. Nieprzyjemny smród K ról/ur estwa pod piaskiem powoli odchodzi.
Tarcza Thora bardzo mi się podobała. Może nawet na tyle aby spokojnie się zmieścić w pierwszej dziesiątce komiksów za rok 2008.

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:00:28 pm »
Jest lepiej niż było.
Szczególnie, że niedługo odstawią Jolana i znów Thorgal będzie pierwszoplanową postacią :)
"Tarcza Thora" podobała mi się za pierwszym razem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że paskudnie zalatuje jakimś takim młodzieżowym fantasy.
Im szybciej wydzielą osobną serię z Jolanem, tym lepiej.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:17:36 pm »
odstawią, będzie dużo serii - dla każdego coś dobrego - 3 albumy rocznie są w planach