trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 06, 2009, 09:41:17 pm »
i moja katechetka (pozdrawiam), która przepowiadała mi, że słuchanie metalu doprowadzi do tego, że zacznę mordować ludzi. Ponoć teksty puszczane od tyłu - zawierają przesłanie satanistyczne.  
Przecież Twoje taśmy puszczane od tyłu zawierały tylko słowa: "From Hell w HC, From Hell w HC", już to kiedys ustaliliśmy  ;-)

I po tym drobnym żarcie przechodzimy do konkretów  ;-)
Ciekaw jestem czy zgodnie z tym co Rosiński sugerował podczas spotkania w Łodzi wyodrębnią się oddzielne serie, osadzone w świecie Thorgala. Mogłoby być ciekawie... 
Chciałbym najbardziej na świecie zobaczyć dwie serie: pierwszą o młodości Kriss de Valnor czyli co się działo przed Łucznikami (trochę nam już to Sente w ostatnich dwóch albumach niestety zepsuł  :evil:) i serię o Louve i zwierzętach. A pedałek Jolan niech spada na drzewo  :badgrin:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:14:27 pm »
A pedałek Jolan niech spada na drzewo  :badgrin:

No nie przesadzaj, Jolan jest chilloutowy. :) W koncu sam masz lajtowego avatara obok postu.  8)

A co do serii o mlodosci Kriss - to musialby zrobic jakis pelnokrwisty scenarzysta, w rodzaju Corbeyrana, a nie ten koszalek opalek Sente.. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:41:02 pm »
W koncu sam masz lajtowego avatara obok postu.  8)

A miałem zmienić w 2009 avatara na coś takiego ale chyba za bardzo lubię Gaimansowską Śmierć żeby jej to zrobić  ;-)

Sente może i jest Koszałkiem Opałkiem ale Zemsta Harabiego Skarbka wyszła mu bardzo dobrze :) A w nowych Thorgalach "spedala" Jolana oj spedala  :lol:

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:11:09 pm »
serię o Louve i zwierzętach

Hehehehe! Zbereźnik z Ciebie :) Mnie zdecydowanie najbardziej interesuje Kriss :) A swoją drogą to nie bardzo poza tymi dwiema seriami wyobrażam sobie inne... Seria o Drewnianej Stopie? Hm....

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:35:19 pm »
A seria o młodym Leifie Haraldsonie w której by w koncu nie było pie......ia o gwiazdach? Wszystko o wikingach! Komiks na maksa historyczny pełen wypraw łupieżczych, wikingowskich obyczajów i ewentualnie lekka nutka mitologii ale z zaznaczniem że Bóstwa moga się pojawiac tylko w wyobraźni bohaterów np. bo wypiciu zbyt dużej ilości miodu:P
I rysownik: Bourgeon, czyli coś jak Towarzysze Zmierzchu tylko że bez fantastycznych wstawek...  ;-)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:17:22 pm »
To moze jeszcze o mlodosci Tanatloca, jak na swojej planecie panny wyrywa, studiuje o raktetach kosmicznych i obcych formach zycia, szuka pracy, takie klimaty.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #726 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:23:27 pm »
To moze jeszcze o mlodosci Tanatloca, jak na swojej planecie panny wyrywa, studiuje o raktetach kosmicznych i obcych formach zycia, szuka pracy, takie klimaty.

Ty się xionc śmiejesz ale z tego co pamiętam to Rosiński mówił w Łodzi własnie o tych 3 seriach o których ja pisałem (Leif, Louve, Kriss) i mocno oczywiście na ich temat gdybałem. Więc ja tu nie piszę tych rzeczy bez podstw tylko sam Pan Grzegorz o tych rzeczach mówił. Trochę tak sobie też pod nosem to mówił bardziej niż do mikrofonu, ale mówił  ;-)

Siedziałem w pierwszym rzędzie to słyszałem  :lol:

Edit.
Aż strach pomysleć co słyszał Kiamil, siedział przecież obok samego mistrza  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 10:40:24 pm wysłana przez Death »

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:14:48 pm »
Też się ankietujecie?  ;-)

Cytuj
Według ciebie seria...
Jasne że dałem: "Powinna zostać zakończona kilka tomów temu"  :lol:

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:21:19 am »
Jasne że dałem: "Powinna zostać zakończona kilka tomów temu"  :lol:

Powinna zostać zakończona kilkanaście tomów temu :lol:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline matty46

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #729 dnia: Styczeń 28, 2009, 01:36:45 pm »
Uważam że seria o drewnianej stopie, dalsze jego losy, może i młodość byłaby ok. Ja również uważam że mógłby powstac komiks o Vikingach bez tej całej otoczki fantasy

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 09, 2009, 05:25:44 am »

 Co uważacie na temat "najnowszych" recenzji Thorgala?
 Czy tylko mnie dziwi pisanie o komiksie wydanym 30 lat temu? Jaki to ma sens i cel?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline wilk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 09, 2009, 08:03:34 am »
Chodzi o to?

Mnie nie dziwi sam sens pisania o reedycjach. W końcu nie każdy ma taki staż jak Ty Mefisto i może są osoby, które dopiero teraz pierwszy raz czytają Thorgala. :)

Brakuje jednak choćby małej wzmianki o formie wydania.

Offline wilk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #732 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:02:55 am »
Aha, akurat do Thorgala to trochę tych "innych" okładek jest.
Szperałem kiedyś po siedzi to było tam tego pełno. Pamiętam że taka jedna do Alinoe (w twardej a może do jakiegoś integrala) podobał mi się nawet bardziej od tej standardowej.


Chodzi o to lub o to?

Jeśli tak, to są to okładki do magazynu Tintin, nie do albumowych wydań komiksu. Więcej można zobaczyć np. tu. :p Kilka ich Rosiński zrobił.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #733 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:22:35 am »
U kuzyna w niemczech widziałem kiedyś inną okadkę "Ponad Krainą Cieni".
Wydawnictwo Carlsen użyło okładki albumu "Ponad krainą cieni" jako obrazka na tył okładki, dlatego też Rosiński specjalnie do wydania niemieckiego stworzył nową.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #734 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:29:18 am »
O dokładnie, to ta druga okładka Alinoe. Coś pięknego. Pierwsza też super i też kiedyś widziałem.
Szkoda, że nie można jej użyć (bo tak pewnie jest) w reedycjach Thorgala:/

Dla niemców stworzył nową okładkę "Ponad krainą cieni" to może i dla rodaków;)