Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline optio

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 19, 2010, 10:17:40 pm »
nie jest tak źle... tydzień z haczkiem to da się przeżyć :smile:

http://www.avantpremiereonline.com/kriss-valnor,237/ - a tu jest 5 plansz z "Kriss de Valnor", na zachętę!

Jak wypełnisz jakis tam kwestionariusz na podanym linku  to możesz zobaczyć nastepne 5 stron. Łącznie 10 stron.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 10:21:55 pm wysłana przez optio »

Offline optio

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 19, 2010, 11:31:49 pm »
Zapowiedzi.
 
Jolan - t. 33;  Le Bateau-Sabre.
 
Kriss de Valnor - t.2; Les Sentences des Valkyries.
 
Louve - t. 1; Le main coupee de dieu Tyr.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 20, 2010, 01:13:15 pm »
Osobiście uważam że ściąganie i czytanie skanów komiksów jeszcze bardziej przyczynia się do zapaści i tak "zapadniętego" rynku komiksowego.
 
Wszelkie działania służące jak najwyższej sprzedaży jakiegokolwiek komiksu są chwalebne. Tak, na rynku komiksowym, gdzie każda sztuka sprzedanego komiksu jest bezcenna, "kasiorka" liczy się najbardziej.
 
I tak, nasze miejsce jest za Francją i jeszcze paroma innymi krajami. Gdyby nie "Le Lombard" moglibyśmy nigdy nie ujrzeć Thorgala więc powinniśmy im za to tylko dziękować.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 22, 2010, 09:14:36 am »

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 27, 2010, 11:49:55 am »
Czy w tym roku Thorgal znowu będzie tylko w Empikach a dopiero później w innych sklepach? Ktoś coś wie?

Offline samurajack

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 29, 2010, 08:30:50 pm »
Na Empik.com Kriss już dostępna 24h Thorgal jeszcze nie w Empiku u mnie jeszcze nic nie ma a jak u innych ?

Offline ljc

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 29, 2010, 10:17:20 pm »
premiera Thorgala i Kriss została przesunięta na 2 grudnia...
tamtam!

Offline hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 30, 2010, 09:05:33 am »
Thorgala widziałem w sobotę w Empiku w Katowicach (w tym, w którym nie zlikwidowali półki z komiksami - w SCC), Kriss nie.

Offline Rork

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #848 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:02:49 am »
A to ciekawe. W sklepie gildii data premiety rynkowej to 6 grudnia.
 
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/141885-thorgal-32-bitwa-o-asgard-twarda-oprawa

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #849 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:35:18 am »
zamówiłem sobie w empiku. dzisiaj dostałem maila, że czeka w salonie na odbiór. znaczy się: fizycznie już jest dostępny.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Jan Dżonattan Kwak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #850 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:19:14 pm »
Wczoraj kupiłem obydwa albumy w Gdańskim Empiku. Świeże i pachnące. A skoro jestem pierwszy i mam okazję, pokuszę się o krótką recenzję.

W nowym Thorgalu mamy dwa przeplatające się wątki. Jolan z woli Manthora podejmuje podróż do Asgardu, gdzie wypełnia zleconą mu misję zdobycia pewnego "artefatku" oraz Thorgal podążający tropem porywaczy Aniela, którego nie wiedzieć kiedy zdążył już pokochać jak syna. Tyle tematem "Co w środku".

Niestety, po zgrabnych moim zdaniem albumach "Ja Jolan" i  "Tarcza Thora", "Bitwa o Asgard" raczej mnie rozczarowała. Pod względem fabularnym oczywiście. Po dwóch równych, sensownych i w miarę logicznych albumach w których zawiązuje się akcja następuje jedno wielkie nieporozumienie. Niepotrzebne i wydumane. Cała bitwa pojawia  się zupełnie z nikąd, jakby tylko po to aby zawleczona na miejsce armia pluszaków miała dwie strony dla siebie.

Van Hamme rozumiał, że aby czytelnik czuł respekt przed gniewem Thora czy Odyna, muszą oni pozostać jednak poza linią fabularną. Tym razem jest inaczej i efekt moim zdaniem - marny. Poza tym, reguły rządzące światem Asgardu różniły się wcześniej od reguł rządzących Midgardem. Nie dość, że się różniły, to jeszcze nie do końca były jasne i przez to tajemnicze. W najnowszym albumie okazuje się że cała ta plejada potężnych bogów to zgraja leśnych dziadków których wystarczy poklepać po ramieniu i powiedzieć, "...no ej". Zero napięcia, zero emocji. Rozwiązanie równie interesujące co obrady sejmu. Zresztą to nie jedyne szkody jakich narobił Sente zbyt mocno ingerując w świat Thorgala. I nie jestem tu jakimś purystą który nie może pogodzić się z tym że jego ulubiony scenarzysta porzucił serię. Sente po prostu źle opowiedział tę historię. Pokpił sprawę. Historia jest nieciekawa i nie wzbudza emocji.

Po "Królestwie pod piaskiem" zastanawiałem się już czy seria ma jeszcze rację bytu. Okazało się jednak, że parę ładnych historii udało się Thorgalowi wcisnąć. Tym razem obawiam się że pacjent może już tego nie wytrzymać. Szkoda, że historia nie podążyła nieco bardziej tropem Aniela, syna Kriss de Valor. To jest moim zdaniem miejsce na dobrą historię, niestety w "Bitwie o Asgard" poświęconej zostało jej zaledwie kilka kartek, zresztą ze szkodą dla obydwu wątków. 

Jak zwykle plusem są rysunki Rosińskiego który nieco ratuje ten album. A żeby przekonać się jak dobrym jest grafikiem wystarczy zerknąć na album "Kriss de Valor" - którego recenzji podejmował się nie będę. Napiszę tylko że poziomem zarówno grafiki jak i historii przypomina popularne w sieci "Fan fiction". Szkoda wysiłku żeby wypisywać wszystkie elementy które są w tym komiksie złe. Wysilę się na tylko kilka a i to z czystej złośliwości. Przede wszystkim wtórny w stosunku do wszystkiego co zostało już w Thorgalu opowiedziane, a po drugie, boski sąd nad biedną Kriss i zmuszanie jej do opowiedzenia historii swojego dzieciństwa to najbardziej żałosna próba zawiązania akcji od czasów amerykańskiej wersji Godzilli. Zresztą cały album napisany jest tak na siłę. Polecam przejrzeć w empiku kilka plansz zanim zdecydujecie się na zakup. Moim zdaniem każda poboczna historia od głównej serii będzie gwoździem do trumny Thorgala. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 01:41:30 pm wysłana przez Jan Dżonattan Kwak »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:23:08 pm »
W nowym Thorgalu mamy dwa przeplatające się wątki. Jolan z woli Manthora podejmuje podróż do Asgardu, gdzie wypełnia zleconą mu misję zdobycia pewnego "artefatku" oraz Thorgal podążający tropem porywaczy Aniela, którego nie wiedzieć kiedy zdążył już pokochać jak syna.

Technicznie rzecz biorac, to jest jego syn. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jan Dżonattan Kwak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 02, 2010, 01:43:52 pm »
Faktycznie. No to się zgadza. Ależ się zapomniałem. 

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 02, 2010, 05:31:36 pm »
Niestety, Jolan to zupełnie inna "bajka" niż Thorgal.
 
 

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 02, 2010, 05:34:52 pm »
Jak zwykle plusem są rysunki Rosińskiego który nieco ratuje ten album. A żeby przekonać się jak dobrym jest grafikiem wystarczy zerknąć na album "Kriss de Valor" - którego recenzji podejmował się nie będę. Napiszę tylko że poziomem zarówno grafiki jak i historii przypomina popularne w sieci "Fan fiction". Szkoda wysiłku żeby wypisywać wszystkie elementy które są w tym komiksie złe. Wysilę się na tylko kilka a i to z czystej złośliwości. Przede wszystkim wtórny w stosunku do wszystkiego co zostało już w Thorgalu opowiedziane, a po drugie, boski sąd nad biedną Kriss i zmuszanie jej do opowiedzenia historii swojego dzieciństwa to najbardziej żałosna próba zawiązania akcji od czasów amerykańskiej wersji Godzilli. Zresztą cały album napisany jest tak na siłę. Polecam przejrzeć w empiku kilka plansz zanim zdecydujecie się na zakup. Moim zdaniem każda poboczna historia od głównej serii będzie gwoździem do trumny Thorgala.

Jeśli piszesz o nowym albumie Kriss to Rosiński nie robił do niego rysunków!!!