Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rarian

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #990 dnia: Grudzień 04, 2011, 11:56:50 pm »
Z tym kinem familijnym i telenowelami to srogo przesadzacie. Wolicie żeby Thorgal się skończył czy żeby trwał dalej? Bo jeśli ma trwać dalej to każdy kolejny wątek, po 30tu albumach będzie wywoływał niesmak "no bo to już było" :smile: . Siłą rzeczy jeśli seria ma trwać w nieskończoność to zrobi się z niej telenowela, ważne by była na wysokim poziomie, a nowy album go moim zdaniem trzyma (tak jak pisałem, najlepszy epizod od czasów "Barbarzyńcy").

"Raissę" niedawno przeczytałem i oceniam pozytywnie. To gorszy spin-off niż historia Kriss, ale i tak bardzo dobry komiks. Yann uczynił z Louve charyzmatyczną bohaterkę, która wzbudza u czytelnika sympatię i   bardzo szybko i łatwo daje się polubić (w przeciwieństwie do Jolana, który mnie od zawsze irytował, Louve wdała się w swojego ojca, nie ma tak bezpłciowego charakteru jak brat). To co mi się nie podoba to to, że na koniec akcja tak bardzo się   gmatwa, że ciężko mi uwierzyć, że scenarzyści z tego przekonująco   wybrną. No, ale to się okaże w kolejnych albumach, więc trudno w tym momencie uznawać to za wadę. No i szkoda, że po tych dwóch albumach przygoda z Thorgalem kończy się aż do lutego :sad: ech, chyba pora podnieść z pułki zakurzoną już "Zdradzoną Czarodziejkę" i zacząć sagę po raz kolejny od nowa  :razz: .

Offline Dromader

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #991 dnia: Grudzień 05, 2011, 03:15:33 am »
Z tym kinem familijnym i telenowelami to srogo przesadzacie. Wolicie żeby Thorgal się skończył czy żeby trwał dalej? Bo jeśli ma trwać dalej to każdy kolejny wątek, po 30tu albumach będzie wywoływał niesmak "no bo to już było" :smile: . Siłą rzeczy jeśli seria ma trwać w nieskończoność to zrobi się z niej telenowela, ważne by była na wysokim poziomie, a nowy album go moim zdaniem trzyma (tak jak pisałem, najlepszy epizod od czasów "Barbarzyńcy").

To ja wolałbym żeby się nie ukazywał. Mam się cieszyć, że wychodzi z tego "średniawy serial"? Wolałbym żeby Rosiński zrobił kolejny, świeży projekt, może z jakimś nowym scenarzystą.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #992 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:09:16 am »
a w takim razie co jest charakterystyczne dla kina familijnego? nie są to gadające wilki i nakręcane sowy? disney.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #993 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:52:44 am »
Z tym kinem familijnym i telenowelami to srogo przesadzacie. Wolicie żeby Thorgal się skończył czy żeby trwał dalej? Bo jeśli ma trwać dalej to każdy kolejny wątek, po 30tu albumach będzie wywoływał niesmak "no bo to już było" :smile: . Siłą rzeczy jeśli seria ma trwać w nieskończoność to zrobi się z niej telenowela, ważne by była na wysokim poziomie, a nowy album go moim zdaniem trzyma (tak jak pisałem, najlepszy epizod od czasów "Barbarzyńcy").

Odnośnie Thorgala to już w tej chwili - kiedy powstaje całe uniwersum - nie ma się co łudzić, że ta seria się skończy. Prawa ma Lombard, Rosiński i bodajże Sente. Nawet jeśli zabraknie Rosińskiego to seria będzie eksploatowana nie tylko w postaci spinn-offów ale również w głównej serii. Taka jest moda, Asterix po Uderzo będzie kontynuowany, XIII po Vance & Van Hamme już jest kontynuowana, nie mówiąc już o Smerfach czy najsłynniejszym komediowym kowboju, zatem Thorgal po Rosińskim to oczywiste - będzie dalej. Dlaczego? Dla pieniędzy. Myślę że doczekamy 50 i 60 albumu Thorgala...

Offline Dromader

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #994 dnia: Grudzień 05, 2011, 11:20:47 am »
Kolejna krytyczna recenzja książki: http://booklips.pl/recenzje/z-komiksu-na-czytadlo/
Czy gdzieś w ogóle pojawiła się pozytywna?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #995 dnia: Grudzień 05, 2011, 02:07:53 pm »
a czy ktos sie takiej spodziewal?

Gdyby Van Hamme to napisal, byloby pewnie inaczej - jego ksiazki o Largo czyta sie swietnie!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline krakers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #996 dnia: Grudzień 07, 2011, 10:12:54 am »
Przeczytałem pierwszy album Louve.Pozytywem są rysunki Surżenki ,które przypominają pierwsze albumy serii.Reszta to jak mawia Bart Sipmspon Ay, caramba!O gadających wilkach wiedziałem już z forum więc aż takiej sensacji nie wzbudziły u mnie że mówią ale to co mówią to już co innego.Wilki wiedzą że są watahą ,oraz to że są bogowie.Ciekawe skąd to wiedzą i co jeszcze wiedzą?Podstawy matematyki?Astronomii a może biologii ....?Lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to Louve objaśniała to co  im tam w łbach przeczytała coś w stylu "Czemu chcecie mnie zjeść" albo "nie zjecie mnie" tak było bodajże w"Wilczycy" gdzie Aaricia mówiła ,a wilczyca do narracji miała rysunek Rosińskiego.Kolejny zonk to tłumaczenie.Birek nie jest nowicjuszem i obstawiam że przetłumaczył to tak jak było w oryginale ,tyle że można byłoby użyć niektórych momentach innych słów.Przykładem jest opowiadanie Arne ,z którego dowiadujemy się ze Thorgal został "adoptowany"!!! przez Leifa.Od razu przed oczami stanął mi jakiś ośrodek adopcyjny.Nie lepiej było napisać przygarnięty ?Teraz w kolejnym albumie dowiemy się ,że wikingowie mieli opiekę społeczną...Doczytałem do momentu gdy Louve wlazła do nory i mam deja vu - Rajska grota ??Thorgal też trafił do takiego miejsca w swych pierwszych przygodach.Kredyt zaufania jaki dałem temu albumowi mimo sprzecznych opinii w necie zniknął w momencie wysypania się trybików z sowy....(sic).Tragedia.Doczytałem do końca i zmartwił mnie fakt że kolejny album może być w podobnym stylu bo przygoda która spotkała Louve nie została zakończona.Szkoda miałem nadzieję ze drugi tom bedzie zupełnie inny.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #997 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:31:55 pm »
no walsnie... ja na razie kupilem tylko klasycznego Thorgala i jest ok, Rosinski nadal rzadzi, Sente troche mniej infantylny niz dotychczas, wpisuje sie w klimat dawnego Thorgala
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #998 dnia: Grudzień 07, 2011, 11:15:45 pm »
Ciekawa, choć enigmatyczna, zapowiedź kolejnych albumów jest w 14 FK, gdzie jest wywiad z jakąś koordynatorką Le Lombard od uniwersum Thorgala. Wszyscy bohaterowie spin-offów (mniemam że nie będzie obecny tylko młody Thorgal) mają się spotkać w 36 albumie serii który ukaże się w 2017 roku i ma być to wielka gratka dla miłośników serii (oby nie wielka chała). Zapowiedź brzmi o tyle ciekawie że po tym spotkaniu - dalej mogą lub będą się ukazywać kolejne odcinki spin-offów, a co do Thorgala zapada milczenie.
Co to znaczy? Czyżby 36 album miał być ostatnim? Czyżby od 37 albumu zmieniał się rysownik serii, a zasłużony Rosiński przechodził na emeryturę??? Czy ktoś coś wie?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #999 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:44:01 am »
jak Rosinski przejdzie na emeryture, to raczej bedzie to koniec Thorgala :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1000 dnia: Grudzień 08, 2011, 12:36:54 pm »
Dla nas mentalnie koniec Thorgala zaczął się kiedy odszedł Van-Hamme, a po Rosińskim pewnie ktoś przejmie serię - bo nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja!

Offline krakers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1001 dnia: Grudzień 08, 2011, 01:04:56 pm »
Ano nie zarzyna się takiej kury .Tylko co dalej ? Po tym kiepskim albumie z Louve obawiam się ,że możemy doczekać czegoś na kształt "przed Thorgalem" wszak rodzice dzielnego wikinga pochodzą z kosmosu i nic nie stoi na przeszkodzie by przerobić ten cykl na space operę...

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1002 dnia: Grudzień 08, 2011, 05:00:40 pm »
Wszyscy bohaterowie spin-offów (mniemam że nie będzie obecny tylko młody Thorgal) mają się spotkać w 36 albumie serii który ukaże się w 2017 roku
wszyscy? Kriss też? czyli jednak na tej okładce drugiego tomu serii jej poświęconej te panienki nie zrzucają jej w żadną przepaść piekielną, tylko z powrotem na ziemię? oczyszczoną z zarzutów, bo okazuje się, że była, jaka była, bo życie ją do tego zmusiło, okoliczność łagodząca i takie tam? :)
przyznam, że Thorgala śledzę już wyłącznie w kategoriach serii komediowej, bo z "dawnym" Thorgalem ma to niewiele wspólnego. Louve? cóż, skoro jest to zasadniczo album przeznaczony dla dzieci, to gadające wilki nie powinny nikogo dziwić, ale jeśli potraktować go jako odnogę świata Thorgala, to jest to porażka na całej linii, bo właściwie skoro wilki mają swoją hierarchię społeczną, sentymenty i przemyślenia, to czemu nie mogą ich mieć choćby niedźwiedzie i zające, na które Thorgal z takim upodobaniem poluje? albo konie, hę? np. koń Thorgala, jak mu tam było? kiedy go nosił go na grzbiecie, to co sobie myślał, no bo myślał? bardzo chętnie przeczytałbym album o refleksjach thorgalowej kobyły.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1003 dnia: Grudzień 08, 2011, 05:36:10 pm »
Lol, crossover jak u Marvela :D

Offline samurajack

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1004 dnia: Grudzień 08, 2011, 06:37:21 pm »
Nie chce tu bronić serii Louve ale jesli chodzi o gadajace zwierzęta bo widze że najbardziej to was boli to mysle ze wilki posiadaja jakiś instynkt który mówi im o przynależności do stada kto jest przewodnikiem kto rządzi stadem pozatym instynkt macierzyński samica broni swoje młode wiec ogolnie coś tam te zwierzęta kumają ;) oczywiscie w komiksie jest to troche naciagniete ale skoro Louve ma taka moc ze rozumie zwierzeta  to trzeba to było jakoś wykorzystać pozatym cieżko stwierdzić czy seria kierowana jest do młodszych wydaje mi sie że raczej nie. Natomiast co do Thorgala myśle że poziomu Władcy gór czy Wilczycy już nie doświadczymy ale na przebłyski w stylu Barbarzyńcy myśle można liczyć ja cieszę sie że ukazują sie kolejne tomy.

 

anything